Hema Hema komentáře u knih

Ani jednu z těchto zemí bych nebyla schopná na slepé mapě určit, ale po přečtení Ziburova cestopisu jsem si o nich dohlédávala různé věci a fascinují mě víc a víc. Doporučuji přečíst všem, tenhle cestopis je jeho nejlepší. Krása!

13.06.2023

Pod španělským sluncem Pod španělským sluncem Jenny Oliver

Miluju romány zasazené do podobného prostředí, vůně dálek, citrónů, zdravého jídla, prostě krása. Příběh je jednoduchý, text se dobře čte, ale nejde o brak. Doporučuji.

26.02.2021 5 z 5

Tak daleko, tak blízko Tak daleko, tak blízko Michaela Zindelová

Vždycky jsem toužila žít ve Španělsku a nikdy se mi to nesplnilo, jsem ráda, že jsem si to mohla prožít alespoň prostřednictvím této knihu. Líbila se mi rozdílnost pohledu mladé i starší ženy na život. Pěkná kniha.

26.02.2021 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Skvělé a citlivé ilustrace, Ari Folman prostě ví, jak na to!

08.02.2021 5 z 5

Symfonie o novém světě Symfonie o novém světě Lenka Horňáková-Civade

Každá její kniha je po textové stránce klenot. Je to skvělá spisovatelka, jen obálky knih by jí měl začít dělat někdo jiný. Jsou otřesné.

02.01.2021 5 z 5

Žárlivka Žárlivka Lenka Pastorčáková

Depresivní, strašidelné, až má člověk strach, jestli to sám někdy nedělá. Skvěle napsané.

02.01.2021 4 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Ať sáhnu po jakékoliv knize téhle autorky, jsem nadšená.

01.01.2021 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Krásné! Četla jsem to už dávno, ale nezaměnitelný autorčin styl na mě dýchá přes obálku knihy dodnes! :-)

06.10.2020 5 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Myšlenka knihy mě bavila - dovolenkové čtení - ale jinak ti bylo takové moc přemoudřelé. Nikoliv ale špatné!

05.10.2020 4 z 5

O Pavlovi O Pavlovi Daňa Horáková (p)

Ta kniha nebí o disidentech, není o Juráčkovi ani o totalitě. Je o vztahu Dani Horákové k tehdejšímu světu, spíláním Pavlovi, elaborátem, jehož prostřednictvím se snaží pochopit, co jí k němu tak táhlo, když byl vlastně tak hrozný.
Disidenti jsou tam ukázaní bez příkras, třeba jak navzájem žadoní o zveličení jejich utrpení, aby mohli být uznáni za politické azylanty apod. Rozhodně obohacující četba.

01.04.2024 5 z 5

Čokoládová krev Čokoládová krev Radka Denemarková

Nemohla jsem se začíst, bylo tam až moc balastu, do příběhu byly naroubované situace, které se do něj příliš nehodily. A ani to "tak tak tak jede vlak" mému oku a čtenářské duši příliš nelahodilo. Zkrátka bylo vše moc na sílu, téma, postavy, témata těch postav. Čekala jsem větší jízdu.

30.03.2024 2 z 5

A láska samotná A láska samotná Drago Jančar

Dojemná, místy i napínavá a poučná kniha. Četla se velmi dobře.

18.12.2023 5 z 5

Krycí jméno Studentka Krycí jméno Studentka Milena Štráfeldová

Texty paní Mileny jsou plné informací, je jasné, že "ví". A ví toho hodně, hlavně faktů. Ty postavy ale v této knize byly na můj vkus až moc jemné. Jinak skvělá práce.

24.11.2023 3 z 5

Tenhle pokoj se nedá sníst Tenhle pokoj se nedá sníst Nicol Hochholczerová

Drsné, velmi drsné a většinu času takè nechutné čtení o úchylovi. Ale právě v té drásavosti je to skvělé.

19.11.2023 5 z 5

Nives, co to povídáš? Nives, co to povídáš? Sacha Naspini

Není to bůhví co po jazykové stránce, ani nejde o hluboký příběh. Přesto kniha na konci může určitý typ čtenářů, mě tedy rozhodně, dojmout. Z počátku hlavní postavě nerozumíte, chová se divně, absurdně a budete si říkat "co to je za nesmysl, takhle se nikdo nechová", ale pak se to trochu celé zklidní a začne vše aspoň trochu dávat smysl. Je to milé, nic víc, nic míň.

18.11.2023 4 z 5

Fotbalové deníky Fotbalové deníky Jiří Hájíček

Myslela jsem si, že to bude k kniha o buranství plná floskulí. Jsou tam, ale nevadí mi. Zdá se mi, že s nimi autor pracuje vědomě a velmi dobře.

12.08.2023 5 z 5

Vina a trest Vina a trest Veronika Martinková

Už jsem unavená z toho jednotného mustru všech krimošek. Bez nápadu, přínosu, obohacení...

12.08.2023 2 z 5

Sto sonetů Lauře Sto sonetů Lauře Francesco Petrarca

PŘEKRÁSNÉ!

08.06.2023 5 z 5

Svatava Svatava Jolanta Trojak

Nebavil mě děj. Čekala jsem něco hlubokého a propracovaného. Chytře podaný příběh. Ale toho jsem se nedočkala, byl na mě příliš neukončený, postavy měly neukončené linky, všechno se rozplynulo v jedno velké nic. Myslím si, že je okolo této knihy zbytečně nafouknutá bublina způsobená dobrým PR autorky, nicméně ta bublina po prvních 70 stránkách knihy velmi rychle splaskne. Je mi to trochu líto, protože jsem se těšila na nový literární objev.

08.06.2023 2 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Miluju tenhle typ příběhů, kdy se lidé přestěhují za dobrodružstvím, aby mohli začít znovu. Možná proto, že na to já bych nikdy neměla odvahu. Tohle je navíc spojeno s pěkně napínavou zápletkou. Z knihy jsem dost nadšená. Bavily mě ženské hrdinky, jejich přemýšlení i styl komunikace.

15.10.2021 5 z 5