Hellboy Hellboy komentáře u knih

Dějiny filmu: Přehled světové kinematografie Dějiny filmu: Přehled světové kinematografie David Bordwell

Tuhle knížku už jsem celou přečetl dvakrát a do toho nepočítám to, když si jí jen tak listuju. Je to velmi užitečný přehled kinematografie, který se díkybohu nevěnuje jen Americe, ale rovnoměrně téměř celému světu, a to od počátku kinematografie dodnes. Perfektní dílo, nesmírně přínosné pro jakékoliv laiky i studenty filmové historie.

30.11.-0001 5 z 5

Četl jsem vydání této knihy z 30. let. Je zvláštní, jak se od té doby změnil český jazyk. Není problém číst tento "starý" jazyk, rozumět lze všemu dobře, je jen zajímavé, jak se některá slova změnila, například v otázce černochů se výrazivo změnilo naprosto zásadně. Protože před 80 lety se to v Dobrodružství Hucka Finna jen hemžilo negrama. Jinak jde o krásný příběh, který mám od dětství rád.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Vraha jsem samozřejmě neodhalil. Ale byl jsem blízko:) Napínavá detektivka, první, co jsem kdy od Agathy Christie četl. A dost mě to nalákalo na další...

Hon na Vermeera Hon na Vermeera Blue Balliett

Kniha z roku 2005 vypráví příběh určený asi tak jedenáctiletým dětem. Tolik je totiž hlavním hrdinům, Calderovi a Petře. Ti se dostanou na stopu ukradenému obrazu Dáma píšící dopis od Jana Vermeera. Je to krátká a rychle odsejpající dětská detektivka, která má dětem přiblížit svět umění, ale ta zápletka je tak příšerně vykonstruovaná a kostrbatá, že jsem celé finále jen zíral.

30.11.-0001 3 z 5

Poslední porotce Poslední porotce John Grisham

Tuhle knihu mi někdo věnoval, asi byl fakt zoufalej a nevěděl, co lepšího mi dát, takže jsem skončil s knihou z prostředí soudu... Naštěstí pro daného člověka už si nepamatuji, kdo to byl. Každopádně knihu jsem přečetl. A nebylo to špatné, ale je mi jasné, že od Grishama už si asi nikdy radši nepřečtu. Není to moje krevní skupina.

30.11.-0001 2 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Poslední stránky jsou obtížně stravitelné, ale jinak docela zajímavé čtení. ehm:)

Dharmoví tuláci Dharmoví tuláci Jack Kerouac

A další potulování se, tentokrát více než kdy prodchnuto mystickou atmosférou východní filosofie.

Mag Mag Jack Kerouac

Další kniha o potulování Amerikou, tentokrát očima mladého kluka.

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Naprosto klíčová kniha nejen 60. let.

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Jak léčit leknín na plicích? Chce to hodně květin...

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Vynikající učebnice dějin filosofie, ale také překvapivě dobrý příběh!

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Perfektní a na české poměry hodně výjimečný román.

Motolice a plankton Motolice a plankton Boris Vian

Neskutečně podivné příhody z mozku mistra imaginace Borise Viana. Hrozně mě pobavil popis jakéhosi klavíru na výrobu drinků:)

Podzim v Pekingu Podzim v Pekingu Boris Vian

První kniha od Borise Viana, kterou jsem kdy přečetl. Okamžitě jsem si tohoto autora zamilova. 100%

Kolonie Kolonie Rob Grant

Sci-fi novela, kterou vypráví jakýsi neschopák na cestě vesmírem. Z děje knihy už si toho moc nepamatuju, ale padly zde nějaké nezapomenutelné hlášky jako "kámen je kobliha" nebo "Ipso dixit, Berwicku." Vhodné nejen pro příznivce Red Dwarf.
Edit: Po cca 7 letech jsem si knihu znovu přečetl, a je to pořád ještě docela slušná sranda, které by možná dokonce slušela o něco větší délka. Hláška kámen je kobliha se tady ale nevyskytuje, tak to asi bude nějaká jiná Grantova knížka.

Tajný život Salvadora Dalího Tajný život Salvadora Dalího Salvador Dalí

Výborná autobiografie, u které čtenář prostě ví, že to všechno není pravda, ale odlišit skutečnost od výmyslu je zhola nemožné:)

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Krásná knížka o tygrech.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Výborná knížka, která má poněkud jinou atmosféru a lehce jiný konec, než filmové zpracování.

30.11.-0001 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Dokonalé vykreslení paranoie v totalitním ne státě, ale světě. 100%

Jak nevyloupit banku Jak nevyloupit banku Donald E. Westlake

Dobrý humoristický román o chlápkovi, kterej je ve vězení za své kanadské žertíky a jiné lotroviny, přičemž se nachomýtne k bandě vězňů plánujících vyloupit banku. Zdaleka nejvíc mě na knize zaujal fakt, že okamžitě poté, co jsem začal číst, jsem si uvědomil, že ten příběh znám! Byl totiž kdysi v 90. letech použit v jednom čísle Kačera Donalda:D