Dějiny filmu: Přehled světové kinematografie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dějiny filmu Kristin Thompsonové a Davida Bordwella jsou víc než jen tradiční výčet slavných snímků známých i méně známých režisérů, víc než přehled škol a teorií, protože chtějí podat obraz co možná nejúplnější, který má zahrnout jak podíl autorů na díle, tak i všechny okolnosti podmiňující jeho výsledný účinek. Autoři proto sledují filmovou tvorbu v několika rovinách současně, od proměn stylu a zkoumání způsobu, jímž film působí na diváka, přes postupné utváření a rozvíjení stěžejních žánrů i proměny narativních struktur až po osudy velkých studií a ekonomické předpoklady jejich fungování. Kniha zkoumá nejen klasickou hollywoodskou produkci, ale stejnou pozornost věnuje i tvorbě evropské a mimoevropské, dílům zakladatelským i zapomenutým a stranou přitom nezůstává ani dokument a animace. Její velkou předností je, že dějiny filmu dovádí až na sám práh éry nových médií. Je zřejmé, že historické uvažování o filmu, které přejímá a svým způsobem i rozvíjí podněty nové historie, jež se prohloubeným chápáním minulosti snaží získat nový pohled na přítomnost, a které se inspiruje rovněž archeologií médií, je užitečné všem, kdo se zajímají o film hlubším způsobem. I když jsou i dnes filmová studia akademickým oborem, Thompsonové a Bordwellovy Dějiny filmu dokazují, že o kinematografii je možné psát poučeně, a přesto způsobem, který nenudí. zdroj: www.kosmas.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25997/dejiny-filmu-prehled.jpg 4.7106
Žánr:
Literatura naučná, Umění

Vydáno: , Akademie múzických umění (AMU), NLN - Nakladatelství Lidové noviny
Originální název:

Film History: An Introduction, 1994


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Dějiny filmu: Přehled světové kinematografie

belldandy
11.06.2018

Řeknu to jen tak - nejlepší Dějiny filmu, které jsou v češtině k dispozici.

Tarantino
29.08.2016

Dobře napsané. Plno věcí chybí, ale těžko do dějin vtěsnat všechno.


Markett
17.05.2015

Pro každého, koho zajímá kinematografie ze všech koutů světa od počátků až dodnes, je tahle kniha naprosto ideální. Díky této knize jsem se dozvěděla mnoho věcí z filmového světa. Zároveň se mi líbily obrázky, které doplňovaly texty. Mě se knížka moc líbila. :) Občas mě jen trošku mrzelo, že je neskladná, velká a těžká, ale na obsahu to nic nemění. :)

Belatris
21.07.2013

Pro fanoušky i zatím ještě nezkažené odborníky. Informacemi i obrazovým materiálem nabitá bichle, kterou by se dalo i zabít. O některých méně známých světových kinematografiích jsem se přijatelným způsobem dozvěděla až z této knihy. Příjemný vizuál, dobré členění a třídění informací.

Hellboy

Tuhle knížku už jsem celou přečetl dvakrát a do toho nepočítám to, když si jí jen tak listuju. Je to velmi užitečný přehled kinematografie, který se díkybohu nevěnuje jen Americe, ale rovnoměrně téměř celému světu, a to od počátku kinematografie dodnes. Perfektní dílo, nesmírně přínosné pro jakékoliv laiky i studenty filmové historie.