helča5 helča5 komentáře u knih

Mama Mama Táňa Keleová-Vasilková

máma-slůvko,které vyslovujeme,když nás něco trápí,i když jsme šťastní,mámy myslí na své děti ať jsou malí nebo velcí a přejí jim v životě jen to nejlepší,a když se jim nedaří trápí se a rády by pomohly,ale nejde to vždy,no a to samé se odehrává v této knize,skvěle napsaná,dobře se četla,výborně strávený čas,díky

18.05.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

tato kniha musí na každého zapůsobit,jak křehká je rodičovská láska a hrozná zrada rodičů.Sára prožívá život se svými bratry a rodiči,miluje chatu na Šumavě a sběr hub s otcem,vše nakonec pokazí otec a Sára začne žít zvláštní život,podle mě je to statečná žena,která se nikdy nevzdá.Kniha mě donutila hodně přemýšlet.

14.05.2019 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Strašné,co se za války dělo s Židy,statečnost malé Sarah a víra v to,že zachrání malého bratra je velká.Sama bojuje s tím,co se zta války stalo a nebýt Julii,tak se nikdo o hrůzách,které se děly ve Francii r 1942 nedozví.Kniha se dobře četla,stále jsem doufala,že se vše v dobré obrátí,ale žít s vědomím,co se stalo,je těžké

12.05.2019 5 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Skvělá,zábavná,poučná.I já jsem se odstěhovala za mužem na venkov,porodila 3 děti a poznala,jak chutná čerstvá zelenina a ovoce,jaké dobroty se dělají z obyčejných brambor,ale jaká je to dřina se starat opole a zahradu.Přečetla jsem ji za 2 večery a moc mě pobavila.

10.05.2019 5 z 5

Panství Farleigh Panství Farleigh Rhys Bowen

Asi jsem čekala od knihy moc,začátek ujde,prostředek nuda a konec nabral šílené tempo a překvapil.Pokud by byla kniha napsaná jako byl psaný konec,byla by skvělá.

10.05.2019 3 z 5

Sítě z pavučin Sítě z pavučin Táňa Keleová-Vasilková

Mám tuto autorku ráda,ale toto je 1.kniha,která nenaplnila mé očekávání,Blanka je žena,která většinou myslí jen na sebe a vytěžuje z dobroty lidí kolem sebe,kniha mě zklamala.

20.04.2019 2 z 5

2.díl ještě lepší než 1.,Diane poznává Oliviera a prožívá velkou lásku,Abby je nemocná a Diane odjíždí na pár dní do Irska,kde bojuje sama se sebou,ale nakonec zvítězí láska.

20.04.2019 5 z 5

dobře se četla,nikdy bych nechtěla zažít to,co hlavní hrdinka

14.04.2019 4 z 5

Katova dcera a Rada dvanácti Katova dcera a Rada dvanácti Oliver Pötzsch

Senzace,paráda,super,ze všech dílů Katovy dcery ta nejlepší,nemohla jsem se od ní odtrhnout,doufám,že budou další díly.

14.04.2019 5 z 5

Katova schovanka Katova schovanka Sabine Martin (p)

kéž by přeložili i další díly,kniha je napínavá,dobře se čte,některé pasáže jsou drsné,ale přesto vás nutí pokračovat ve čtení,abyste zjistili,jak vše dopadne,moc se mi líbila a doporučuji

31.03.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

velice čtivá kniha,napínavá.i když s válečnou tematikou,po dlouhé době jsem si našla čas a knihu přečetla jedním dechem

19.03.2019 5 z 5

Díky za fíky Díky za fíky Halina Pawlowská

velké zklamání,takový guláš ze všeho a o ničem

10.03.2019 odpad!

Neodcházej Neodcházej Katarína Gillerová

není to šálek mého čaje.

03.03.2019 1 z 5

Jeden život nestačí Jeden život nestačí Jaroslava Černá

lidé dělají chyby a odpouštět je lidské,od této autorky jsem ale četla lepší knížky

23.02.2019 3 z 5

Krev a stříbro Krev a stříbro Sabine Ebert

skvělá, čtivá, napínavá, mrazivá, naučná, mimořádná kniha, jsem nadšená a doporučuji

02.02.2019 5 z 5

Katova dcera a hra se smrtí Katova dcera a hra se smrtí Oliver Pötzsch

Napínavé čtení,zajímavé vyústění,historie,super

01.01.2019 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Skvělá kniha ukazující charakter lidí v napjatých situacích a nesmyslnost války,hrdinství i zbabělost.

29.12.2018 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Celkem povedená kniha plná zápletek,zasmála jsem se i popřemýšlela o životě.Typické Hartlovo dílko,odpočinkové,nenáročné.

28.12.2018

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Tato kniha je odpočinková,nikdo v ní nemůže hledat nějaké napětí,Eliška se rozhodla odejít z velkoměsta na malé město a prožívat životy svých rodičů,milenců a kamarádek a hlavně hledá sebe samu.Není lehké vrátit se do místa svého dětství a zjisit,že všechno je jinak,román je celkem vtipně napsaný.

28.12.2018

Jsi jako slunce Jsi jako slunce Táňa Keleová-Vasilková

Mám ráda tuto autorku,zápletka je zajímavá,ale vzpomínek na náhle mrtvého otce,je zde moc,vím,co dokáže udělat smrt s rodinou,ale hlavní hrdinka není sama,má rodinu,o kterou se může opřít a přesto pomoc odmítá.

18.11.2018 3 z 5