Hatshepsut Hatshepsut komentáře u knih

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

Romantický příběh z prostředí Formule 1, čtivý a odpočinkový. Vcelku originální námět o pilotovi F1 a bodyguardce Vanesse, kteří se zpočátku rozhodně nemusí. Kniha této autorky mě zaujala a tak určitě sáhnu po další.

"Vzpomněla jsem si na to, co mi říkala Kate. Četla to v nějaké chlapo-ženské knížce, že muži jsou lovci a soustředí se na jednu věc už od pradávna, protože dřív číhali na mamuty. Kdežto my ženy jsme sběračky a ochránkyně ohně, takže koukáme, co kde je, jaké semínko, bobule, nahoře dole, vaříme, hlídáme, aby dítě nespadlo do ohně Prostě muži mají zapnutou jednu obrazovku a my deset."

11.11.2023 4 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

I pro mě jsou knihy této autorky velmi oblíbené! Nejradši mám S láskou Lukov, ale ostatní jsou také skvělé! Tady si mě získala Bianca svým velkým srdcem a humorem! Takovou kamarádku prostě chcete! Takže se budu těšit na nový příběh od Zapaty, snad se brzy dočkáme! :-)

11.11.2023 5 z 5

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

Už od prvních stran u tohoto příběhu víte, že nejde o nějakou sladkou romantiku. Je to drsné, kruté, vášnivé a šílené. Pokud by se lidé s tak těžkým osudem dokázali opět postavit na nohy a zvládnout pokračovat v dalším životě, mají můj neskonalý obdiv! Stejně jako Rose a Danny.

04.11.2023 5 z 5

Čas pro Avu Čas pro Avu Melanie Moreland

Rozvětvená série BAM a ABC je sázka na jistotu. V poslední době byly knihy o této partičce už hodně sluníčkové, což netvrdím, že je vždy špatné, ale je to už taková čtecí rutina. Tady jsem byla mile překvapena. Na příběh Avy jsem se těšila a opravdu stál za to. Pro mne velmi odpočinkové čtení plné příjemného humoru a vášnivé erotiky.

31.10.2023 4 z 5

Smlouva s ďáblem Smlouva s ďáblem Elizabeth O´Roark

Opět jedna z romantických knih šéf a asistentka, ale tady si vás humor Tali opravdu získá. Příběh jsem zhltla za pár hodin a díky jeho čtivosti se nemohla vůbec odtrhnout. Těším se na další díly od této autorky, určitě si je nenechám ujít. Snad se brzy dočkáme.:-)

29.10.2023 5 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

První kniha od této autorky a určitě ne poslední. Krásně pojatý dojemný příběh, který začíná probuzením zdravotní sestřičky Báry, nevzpomínající si na konec svého života. Ještě šance něco změnit? Líbil se mi posmrtný život tak, jak nám ho Petra Lejsková ve své knize představila. Čtivé vyprávění, které pohladí duši.

"Vždyť tohle je nebe.
Tohle je místo, kde končí lidské příběhy.
Kde vlastně všechny znovu začínají."

29.10.2023 5 z 5

Rozchodové řízení Rozchodové řízení Petr Procházka

Bláznivý příběh plný šílených událostí a vtipných hlášek. Něco trochu jiného než na co jsme zvyklí. Určitě čtivé a ten konec jako vážně?! :-) Dočkáme se pokračování? Přebal knihy super!

"Láska je druhý nejzaměstnanější kat na světě. Hned po smrti."

26.10.2023 4 z 5

Vykoupená Vykoupená Kristin Cast

Upíři série zcela jinak, než jsme zvyklí. A poslední díl byl přesně takový jaký má být. Dojemný, napínavý a hlavně, jak by ne, šťastný! Zo a její parta přátel mi budou chybět.

25.10.2023 5 z 5

Předurčená Předurčená Kristin Cast

"Temnota neznamená vždy zlo, Světlo nepřináší vždy dobro."

Série je stále velmi čtivá. Ale jako vážně, to bude té Nefernet vše procházet? Jako vážně? Bohyně Nyx, ty to vidíš?! :-)
Tak snad v dalších dílech! :-)

20.10.2023 4 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Moc pěkně napsaný začátek upíří série. Není to přeslazené ani nijak přehnané a velmi mě zaujala fantazie autorky, kde upíři existují ve světě společně s lidmi. Příběh je založený převážně na přátelství a klasických strastech dospívání.

"Zoey Redbirdová, dcero Noci, jmenuji tě svýma očima a ušima pro současný svět, který se snaží nalézt rovnováhu mezi dobrem a zlem.
„Ale mně je šestnáct! Neumím ani zaparkovat u chodníku! Nemůžu být vašima očima a ušima, nezvládnu to!“
Jen se mírně usmála. Jsi starší, než by se podle věku mohlo zdát, ptáčátko. Věř si a sama přijdeš na to, co máš dělat.
Ale jedno si pamatuj: temnota není vždy totéž co zlo a stejně tak světlo není vždy poslem dobra."

10.10.2023 4 z 5

Jiskřivý idol Jiskřivý idol Katee Robert

Máme tady druhý díl z ultramoderního města Olymp a musím říct, že se mi líbil o chlup více. U prvního dílu jsem velmi ocenila nápad autorky s řeckou mytologií, díky kterému mě tato série hned od počátku zaujala, ale tak nějak jsem autorčinu psaní musela přivyknout. Tak uvidíme, co nás čeká příště a čím nás zbylé dcery Demétér překvapí. A určitě musím ocenit krásné přebaly knih!

04.10.2023 4 z 5

Život je příliš krátký Život je příliš krátký Abby Jimenez

Kniha má velmi vysoké hodnocení a oprávněně. Autorka se umí dotknout citlivých témat a stvořit velmi emotivní romantický příběh, který po dočtení uvízne ve vaší paměti. Vanesse Priceové osud nerozdal ty nejlepší karty, ale ona se s ním umí poprat, což je určitě hodno obdivu. Děj je psaný s lehkým humorem, přestože se vám chce mnohdy plakat. Celá série stojí za přečtení a nelze říct, který díl je lepší!

01.10.2023 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

"Je mi jasné, že mě chtějí oškubat, oloupat a sedřít všechny ostré hrany, aby ze mě udělali nějakou hladkou a měkkou ženušku pro jejich veleváženého potomka. Velkého Calluma Griffina. Je pro ně jako John F. Kennedy a já mám být jejich Jackie. Radši bych byla Lee Harvey Oswald."

Autorce se podařil velmi zdařilý mafiánský příběh s dávkou erotiky, vcelku i uvěřitelný, pokud pominu některé akční scény. :-) Hlavní hrdinka je oproti jiným trochu divočejší, ale když přihlédnu, že vyrůstala mezi třemi bratry z mafiánského prostředí, bez matky, je to pochopitelné. A co musím velmi ocenit, je vkusný a výstižný přebal knihy.

30.09.2023 5 z 5

Jeho hra Jeho hra R. L. Mathewson

I já mám ráda tuto rozvětvenou rodinu, která je stále při chuti! Je to bláznivé až šílené a všichni jsou tu neskutečně ulítlí, ale pokud si člověk chce odlehčit hlavu, je to dobrá volba. :-)

29.09.2023 5 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Současný astronomický zvěrokruh tvoří 13 souhvězdí. Původně však zvěrokruh tvořilo dvanáct souhvězdí. Staří Babyloňané totiž Hadonoše ignorovali, protože chtěli mít právě 12 znamení, jako je lunárních měsíců v roce.

Erotická fantasy v druhém díle nezaostává za prvním. Boj mezi vlčími smečkami zvěrokruhu pokračuje, lvi stále chtějí nadvládu. Podařilo se Ayle najít konečně smečku, kde by našla přátele a rodinu? A co její partnerské pouto s Jordanem nebo skončí s Kadenem? Nicméně pozor, kniha nám zase skončí v tom nejnapínavějším a nezbývá než čekat na další díl! Tak snad vyjde brzy.

27.09.2023 4 z 5

Láska s Liamem Láska s Liamem Melanie Moreland

Melanie Moreland rozhodně umí psát, postavy v jejích příbězích si prostě zamilujete. Úžasná atmosféra celé rodiny a přátel, kteří drží stále pospolu. Nicméně v tomto příběhu je už vše tak příliš sluníčkové, že se tomu nechce věřit a hlavně chybí dějová zápletka, něco nového a trochu odlišného. A to nemluvím, že většinu jsme už všichni znali z minulého dílu. Celkově bych hodnotila jako doplňkový díl. Za mě byl nejhezčí epilog, kde se kniha zaměří na děti, ale už se lehce ztrácím ve všech postavách, které přibývají. :-)

25.09.2023 3 z 5

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

Vybrala jsem si tohoto autora v rámci čtenářské výzvy a rozhodla se nakonec pro tuto mně neznámou knihu, jelikož jsem dosud od autora nic nečetla. Samozřejmě jsem některé jeho romány viděla filmově zpracované, viz Kopretiny pro zámeckou paní. Co mě na tomto příběhu nejvíce zaujalo je asi doba, ve které se příběh odehrává, jelikož ta už mým dětem nic neřekne. Příběh patnáctileté dívky, která po jednom životním neúspěchu přemýšlí, co se svým životem. Psáno nijak složitým plynulým stylem, s lehkým humorem, žádné protivné životní poučky, jen příjemné zamyšlení o tom, co je v životě důležité.

24.09.2023 4 z 5

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Ano, není to nijak originální a hodně předvídatelné, ale četlo se to jedna báseň. Ke konci knihy to bylo hodně o sexu, ale přesto si příběh zachoval až takovou něžnou romantickou atmosféru a to se odehrával ve filmovém světě. Rozhodně bylo fajn, že kniha byla psána z pohledu obou hlavních postav. Lechtivá oddechovka na jedno odpoledne!

24.09.2023 5 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

„Moc obraznosti velké docházela, však jako v kole, jež se točí vezdy,
mým přáním, chtěním láska otáčela, z níž pohyb slunce má i všecky hvězdy.“
Dante Alighieri, Ráj

Emílie a princ Ira v pekelném světě prodchnuté hříchem, princové sedmi kruhů, bohyně, čarodějnice, vlkodlaci, upíři a smrtelníci, to vše je velmi dobře zpracované v této trilogii, kterou milovníkům fantazy a romantiky doporučuji. Obdivuji autorky těchto knih, že jsou schopné pospojovat všechny nitky od počátku až do konce, jelikož při čtení závěru do sebe vše záhadné krásně zapadlo. Určitě uvítám další díly a moc se těším na ostatní příběhy princů a samotné Vittorie.

22.09.2023 5 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

"Já převezu vás k břehům věčné hrůzy, v tmy propasti, kde s ledem žár se sváří."
Dante Alighieri

První díl byl čtivý, druhý jsem nemohla odložit. Najdete zde mnoho tajemství, záhad, lstí, temné magie a hlavně pekelná království, kterým vládnou princové sedmi hříchů. Emílie zde stále hledá pomstu a vraha své sestry, komu však může věřit? Konec tohoto pokračování byl velmi napínavý, takže nezbývá nic jiného než se rychle pustit do další knihy!

20.09.2023 5 z 5