Hatshepsut Hatshepsut komentáře u knih

Prokurátor a ja Prokurátor a ja Sara Mia Velinská

Po přečtení knihy Boss a ja, jsem si vyhledala i další knihy od této autorky. A opět jsem spokojená. Kniha je čtivá a má vcelku uvěřitelný námět. Při čtení tohoto románu jsem zjistila, že Boss a ja je volným pokračováním. Vcelku mě zaráží, že kniha nemá mnoho hodnocení, jelikož tvorba této autorky stojí za přečtení.

24.01.2024 5 z 5

Hraj & předstírej Hraj & předstírej Nena Tramountani

„Byla to smrt. Vybral jsem si život.“

Krásný velmi emotivní příběh. Jeden z takových, na který nezapomenete. Název výstižný a těžká témata v knize jsou opravdu skvěle zpracována. Nechci vůbec spoilerovat, takže určitě doporučuji přečíst. První dva díly byly dobré, ale tento je za mě nejlepší!

„Potkal jsi mě ve zvláštní fázi mého života.“
(Klub rváčů)

20.01.2024 5 z 5

Boss a ja Boss a ja Sara Mia Velinská

Jsem velmi překvapená sílou této knihy. Zpočátku jsem si říkala, taková mafiánská klasika, na dnešním trhu nic neobvyklého, snad mě i zarazilo tolik stran. Ale pokud dáte knize šanci, určitě nebudete zklamáni. Bouře emocí a citů, je v tom neustálé napětí čtenáře, krásně napsané. Vydržela jsem číst do rána, abych se dopátrala konce. Snad jen ten kraťoučký závěr! Ale na druhé straně příběhu dodal více věrohodnosti. Určitě si vyhledám další knihy této autorky!

16.01.2024 5 z 5

Sladké pokušení Sladké pokušení Cora Reilly

Romantický příběh z mafiánského prostředí, velmi čtivé, plné vášně, přiměřeného napětí a zajímavých postav. Těším se na další tvorbu této autorky, snad u nás brzy něco vyjde.

"Slabochy mafie sežere zaživa."

14.01.2024 5 z 5

Mé srdce si tě najde Mé srdce si tě najde Jude Deveraux (p)

Tato autorka mě kdysi přivedla ke čtení romantických historických příběhů. Jen něco u nás vyšlo, musela jsem si knihu koupit a hned přečíst a některé i vícekrát. Neuvěřitelná nostalgie! V poslední době je přece jenom na trhu kvantum knih s touto tématikou a poslední tvorba této spisovatelky je především ze současné doby, takže mezi nimi tolik nevyniká. Toto vyprávění se konečně více podobalo příběhům, které jsou stále mojí srdcovkou. Není to úplně ono, ale je to Deveraux. Lehké oddechové čtení, které mi připomene, že knihy jsou pro mne stále úžasná záležitost, kdy mám pocit, že svět fantazie je nekonečný a především jedinečný!

03.01.2024 5 z 5

Quaid Quaid Jay Crownover

"Všechno skutečně zlé začíná nevinností."
Ernest Hemingway
Stále velmi podařená série. Je to už taková klasika v romantice s trochou napětí a akce. Pro mě oddechové čtení, kde máte jistotu, že vše dobře dopadne.

30.12.2023 4 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Dobré zakončení celé série, kde nechybí romantika, humor, vždy nějaká zápletka s dávkou emocí a hlavně skvělé přátelství a soudržnost party mladých lidí. Je to ideální oddechové čtení! :-)

29.12.2023 4 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Jakmile se vám dostane do ruky kniha od této autorky, zaručeně víte, že to bude vtipné a oddechové čtení. Po sérii Off-Campus jsem si zopakovala i tuto sérii a je to romantika, kde se nenudíte. Není to náročné čtení, ale je to návykové a čtivé. :-)

27.12.2023 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

„Život, blahobyt a štěstí každého z nás a těch, jejichž životy s našimi souvisí, jsou závislé na tom, jak známe pravidla hry daleko složitější a obtížnější než jsou šachy.“

Kniha má svůj osobitý humor. Autorka zde líčí své životní strasti, které zažívá na slepičí farmě, kterou s manželem založili v první polovině 20. století na území severozápadní Ameriky. Tuto nedotčenou krajinu Betty vystihuje velmi barvitě až poeticky a vztahy s okolními sousedy a její všední příhody popisuje s lehkým sarkasmem. Knihu mám ráda, ale přiznávám, že pasáže s podrobnostmi nosnosti slepic nemusím. :-)

26.12.2023 4 z 5

Aurora hasne Aurora hasne Amie Kaufman

Začátek posledního dílu byl na můj vkus více přetechnizovaný a čtenář si musí dávat velký pozor, aby se neztratil v ději. Shoduji se s komentáři, že po rozdělení členů Jednotky 312 příběh ztratil po stránce humoru. Stále si ale zachoval linku velkého přátelství a hrdinství. Došlo i na slzy! :-)

18.12.2023 4 z 5

Aurora plane Aurora plane Amie Kaufman

TO MY JSME LEGIE
MY JSME JAS
NAVĚKY PLANOUCÍ V NOČNÍ JAS

Druhý díl oproti předchozímu byl akčnější. Členové jednotky 312 míří dál vstříc neznámému dobrodružství nekonečnou Galaxií. Odhalují postupně svá soukromá tajemství a navíc jedno společné. Je to ještě vše špatný osud nebo to vše bylo plánované? Dílo plné tajemství, záhad, akce, humorných hlášek, hrdinství a především velkého přátelství, které se rozvíjí na pozadí příběhu mezi členy. Děj vám autor podává formou zpovědi všech postav a na konci kapitol má vždy poslední slovo skvělý Magellan.

„No, to je těžké. Když je to možné, vždycky je dobré se vrátit a omluvit se. Ale když to možné není, myslím, že je důležité pamatovat na to, že žádný vztah ani přátelství nedefinuje jen jediný okamžik. Je to souhra všech chvilek, které ti dva stráví spolu. Všechny ty drobné způsoby, kterými říkáme mám tě rád nebo vážím si tě nebo jsi pro mě důležitá, to všechno se sčítá dohromady. A nedá se to vygumovat několika špatně zvolenými slovy.“

15.12.2023 5 z 5

Aurora povstává Aurora povstává Amie Kaufman

Nejsem velkým fanouškem sci-fi, ale v rámci čtenářské výzvy a vzhledem k tomu, že jsem od tohoto dua autorů četla již skvělou sérii Akta Illuminae, zkusila jsem i toto vesmírné dobrodružství mladých kadetů z Akademie Aurora. A výsledek? Čtivé, napínavé, mnoho vtipných replik a zajímavé postavy, které i když na první pohled k sobě neladí, tvoří neporazitelný tým.

„Jednotka 312 navždycky.“
Kal se mi zadívá do tváře. A pomalu přikývne.
„To my jsme Legie,“ řekne.
„To my jsme jas,“ odpoví Scarlett.
„Navěky planoucí v noční čas,“ dopovíme společně.

08.12.2023 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Skvělá autorka! Skvělý fantasy příběh. Dlouho jsem od této autorky nic nečetla. Série, které u nás vychází mají stále nové díly a já vím, že pokud se do toho začtu, nebudu moci přestat! A je to přesně tak! Asi nejsem cílová skupina, ale přesto mě to pohltilo. A jsem ráda, že mohu pokračovat dalším dílem. Rozhodně doporučuji všem milovníkům romantických fantazy. Démon nebo strážce, peklo nebo nebe a nakonec zlo nebo dobro?

03.12.2023 5 z 5

Poslední gambit Poslední gambit Jennifer Lynn Barnes

Napětí až do konce knihy! Uf, dobře to dopadlo! Moc vydařená celá série, kdy jste stále v pozoru, kudy se příběh bude ubírat. A že tu o tajemství není nouze, to už bylo jasné z předchozích dílů. Postavy, které zde autorka vytvořila, ty si prostě oblíbíte.

"Max mi jednou radila, abych si představila samu sebe, jak stojím na skále nad oceánem. Měla jsem pocit, že tam teď stojím, protože láska není jenom jedna volba – jsou to desítky, stovky, tisíce voleb.
Každý den je volba."

01.12.2023 5 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

U mě druhý díl splnil všechna očekávání. Je to velmi neotřele zpracovaný námět, kde je spoustu tajemství, záhad a šifer, které vás samotné nutí bádat. Rozvíjí to fantazii čtenáře a to se mi u knih líbí. Jsou zde krátké kapitoly a děj vám rychle ubíhá, není zbytečně natahovaný. Zároveň jsou zde i momenty k pobavení, především od Max a její velké snahy nemluvit sprostě. Přebaly knih jsou nádherně zpracované, to se nedá na pultech přehlédnout! :-) A moc se těším na třetí díl, který jsem myslela, že je poslední, ale všimla jsem si, že bude i čtvrtý.

Vteřinu nato jsem slyšela puštěnou vodu. „Ale nejsi doopravdy ve sprše, že ne?“
„Rodiče nemusejí slyšet, jak mluvím do svýho novýho, tajnýho telefonu,“ odpověděla Max. „Nula nula sedm hadr, fakt že jo, Ave. Já jsem teď úplný zastlaný James Bond, abyste všichni věděli, klokoti. A jo, jsem ve sprše. Lstivosti, tvé jméno je Max.“

01.12.2023 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Za mě kniha, která uspokojí čtenáře všech věkových kategorií. Tajemství, záhady a napětí. Originální námět a postavy, které mají velmi zajímavé charaktery. Moc mě bavila kamarádka Max a její přepisy zakázaných slov. :-) Jedno nezměrné dědictví a mnoho těch, kteří o něj stojí. Tak copak si na nás autorka s panem Hawthornem připravili v dalších dílech?

"Jednoduchost je lež," podotkla žena. "Ale někdy krásná."

29.11.2023 5 z 5

Manželství pro jednoho Manželství pro jednoho Ella Maise

Autorka mě už po druhé nezklamala, takže se těším na další její knihy. Je to příjemný romanticko-erotický román, který pobaví a zároveň u něj vypnete. A to se po pracovním týdnu jednoznačně hodí.

26.11.2023 5 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Příjemná romantická oddechovka, žádný extra originální námět, ale bylo to čtivé. Na jedno odpoledne se ztratíte ve světě Dreamlandu s pozitivní a laskavou Zahrou a tvrdohlavým byznysmenem Rowanem. Jsem zvědavá na příběh Declana, nejstaršího z bratrů.

Poklepává perem o papír. „Tahle smlouva vyžaduje mou plnou pozornost. Nebudu nic podepisovat, dokud ji nebudu mít přečtenou včetně poznámek pod čarou.“
„Na poznámky pod čarou v takhle obyčejné smlouvě nenarazíte.“
Nezdá se, že by se tím cítila uražena, což mě rozčílí ještě víc. Co je ta ženská zač a proč se nedokáže srovnat do latě jako všichni ostatní? Chová se, jako by srala třpytky a k snídani jedla duhu. Nevím, v jakém pohádkovém lese vyrostla, ale nikdo nemůže být takový optimista.

26.11.2023 4 z 5

Epocha Epocha Jewel E. Ann

Krásné, má to úžasnou hloubku a originální zápletku. Moc se mi líbily oba díly. Tak nějak váhám o čem bude třetí část série, byl epilog něco jako spoiler pokračování? A postava Griffina, to bylo opravdu něco! Jak já to s ním prožívala! :-)

Usměje se. „Je to nevinná láska. Krásná. Myslím, že je dokonce i věčná. Ale ještě nevím. Možná to zjistíme v jiném životě. Zjistíme, jestli naše duše sdílejí něco, co dokáže překonat čas, nebo jestli nejsou nic víc než epocha.“
„Epické?“
„E-p-o-ch-a. Významná událost nebo časové období.“
„Epocha“ Usměju se. „Tohle je určitě epocha. Ale taky si myslím, že by to mohlo být transcendentní a to by bylo e-p-i-c-k-ý.“

21.11.2023 5 z 5

Zrádná touha Zrádná touha Danielle Lori

Opět temná mafiánská romance, kde se na jedné straně postaví Mila jako nevinnost sama a proti ní Ďábel, bůh pomsty Ronan. Pobavil mě komentář monika0181 a zároveň se s ním musím úplně ztotožnit. Od knihy se nedá odpoutat, jakmile začnete není možné skončit! Knih s romantickými příběhy z prostředí mafie se letos opravdu roztrhl pytel, ale toto je jedna z těch top!

19.11.2023