Prokurátor a ja

Prokurátor a ja https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476153/bmid_prokurator-a-ja-NdJ-476153.jpg 5 38 6

Elitný prokurátor Andrej má v hľadáčiku organizovaný zločin, vo vrecku funkčný morálny kompas a v živote poriadok. Je verný svojim hodnotám a krásnej manželke, preto ho zaskočí, keď mu oznámi, že sa cíti zanedbávaná. Následná manželská odluka skomplikuje jeho napätý vzťah so svokrom – generálnym prokurátorom. Ten mu z pozície moci bráni v trestnom stíhaní ostrieľaného mafiána majúceho na výplatnej páske politikov. Jeho dolapenie je pre Andreja najvyššou prioritou, pre ktorú však bude musieť obetovať viac, ako by mohol čakať. Nepremyslený nemravný obchod s pôvabnou tanečnicou Ninou totiž nečakane zatrasie jeho životom na všetkých frontoch. A fatálne preverí jeho srdce i charakter. Nina je sirotou od útleho detstva, no naučila sa byť spokojná s tým, čo má. Milovaný starší brat ju rozmaznáva a ona sa môže venovať tomu, čo ju napĺňa – tancu. O Andrejovi jej stačí snívať, keďže si ju vôbec nevšíma. Je atraktívny, vyrovnaný, úspešný a… ženatý. To posledné robí jeho prehliadanie znesiteľným. Keď sa však naskytne príležitosť aspoň jedinýkrát upútať jeho pozornosť, nezastaví ju nič. Z drobnej iskry, ktorú tým vznieti, vzbĺkne prudký oheň s ničivým účinkom nielen pre nich dvoch. Ninu však prekvapí ich vzácna blízkosť, akú ešte nezažila. Nedokáže sa jej vzdať napriek trestu, ktorý na seba nenechá dlho čakať…... celý text

imelia
21.02.2024 4 z 5

Túto knihu som si kúpila spoločne s Boss a ja. Podľa doporučení som ju čítala ako prvú. Stojí za tie vysoké hodnotenia. Aj keď mi vadil niekedy štýl písania. No kto už dnes povie niekomu, že je pochábeľ, hlavne keď ide o komunikáciu mladých ľudí.
Bolo zaujímavé zamyslieť sa nad konaním Andreja v prípade manželka vs. milenka. Myšlienky, pocity, keď človek niečo také nezažije, nemôže hodnotiť vyslovene jeho konanie. Ale nevadilo mi.
Nina ma vyslovene nudila. Všetky jej pocity a konanie bolo ok, ale ako tu bolo spomenuté, naozaj bola urevaná. A prišla mi dosť nudná.
Línia o korupcii, vyšetrovaní a celý ten priebeh bol spracovaný excelentne. Aj so satisfakciou na konci.
Kniha veľmi dobrá, ale asi nebude u mňa na opätovné čítanie.

Hatshepsut
24.01.2024 5 z 5

Po přečtení knihy Boss a ja, jsem si vyhledala i další knihy od této autorky. A opět jsem spokojená. Kniha je čtivá a má vcelku uvěřitelný námět. Při čtení tohoto románu jsem zjistila, že Boss a ja je volným pokračováním. Vcelku mě zaráží, že kniha nemá mnoho hodnocení, jelikož tvorba této autorky stojí za přečtení.

0197
06.07.2022 5 z 5

Jsem ráda, že jsem se ke knížce konečně dostala. Vždy ráda sáhnu po příběhu z právnického prostředí, kde máme romantiku říznutou nějakou zajímavou krimi zápletkou. Jediné čeho jsem se obávala byl milostný trojúhelník, který nemám moc v oblibě. Obavy byly zbytečné. Na to, že se jedná o autorčin debut - tak pane jo.

Začnu Ninou, která byla hodná, čistá a milá duše. Líbila se mi její vášeň pro tanec. To, že vystupovala v televizi bylo super. Měla taky skvělého bratra, který na ni dával pozor. Je pravda, že v jeden moment mi přišlo, že furt jenom brečí. Na druhou stranu, co já vím o tom, jak těžké to musí být s ženatým chlapem. Sice bych možná občas pár stráneček ubrala a vynechala jedno dvě odloučení, ale nic zásadního.

Andrej byl celkem úspěšný prokurátor. No vlastně byl by ještě úspěšnější, kdyby nad sebou neměl tchána, který rozhodně nemá takový smysl pro spravedlnost jako Andrej a nechá se snadno podplatit. Líbilo se mi, jak se k Nině choval. Byl pozorný, ohleduplný a chápavý. Nedivím, se že nepobíral, proč si manželka chce dát pauzu, vždyť myslel na výročí, na dovolenou jeli kam chtěla ona, choval se k ní slušně. Ale dobře té pauzy. Sblížil se s Ninou. Na konci bylo jeho jednání hrozné, ale vzhledem ke všem událostem, je pochopitelné, že ho sžíral pocit viny.

První polovina se točí převážně okolo jejich vztahu. Je to hodně vzrušující, vášnivé, dráždivé. Erotické scény jsou napsány pěkně. Vlastně celá kniha má takový zajímavý styl psaní. Nevím, jak to přesně popsat, vzhledem k tomu, že to bylo ve slovenštině. Na mě to působilo místy až poeticky? V druhé polovině to nabere grády, co se týká případu, který Andrej chce konečně dotáhnout do konce. Tahle část byla hodně napínavá, zároveň však jejich vztah dostane dost zabrat. Bude to drsný. Přála jsem jim, aby konečně byli spolu. Jenže furt nějaká ta překážka :-).

Musím vypíchnout střídání pohledů. Ráda nahlídnu do hlavy obou. A zvlášť pohled Andreje stál za to. To autorce musím opravdu hodně pochválit a klobouk dolů, opravdu moc pěkná práce. I co se týká pocitů, které prožívali, tak i ty se jí povedlo zachytit skvěle. Vžijete se do nich a cítíte jejich bezmoc, radost, lásku prostě všechno. Co se epilogu týče, tak paráda. Autorka nás nasměrovala, ale člověk si musí hodně domyslet. Což mě vlastně baví. Já si to domyslela ke své vlastní spokojenosti. Autorka se pohybuje v justičním prostředí, což je z knihy hodně cítit a to více to působí uvěřitelněji.

Vknihách
01.09.2021 5 z 5

Ak by každý debut slovenského autora dopadol takto, verím, že našinec by nemal potrebu siahať a vyhľadávať zahraničnú literatúru. Prečo? Dôvod je prostý…. Pani Velinská vstúpila na knižnú scénu ako veľká voda. To nič,ak ste knihu nečítali, nedajbože ani nezaregistrovali. Je to len vaša chyba! O tejto autorke ešte budeme rozhodne počuť (a myslím, že s novým knižným titulom to nepotrvá až tak dlho- snáď ešte tento rok!!!)...
Krásne sa hrá so slovami, neopakuje zbytočnosti, používa zrozumiteľné frázy aj z odbornej terminológie právnického sveta,v ktorom sa pohybuje hlavný hrdina Andrej,so svojou manželkou a svokrom. Sara perfektne vykreslila jeho charakter, správanie, zmýšľanie a z tohto ste sa správne dovtípili, že príbeh je rozprávaný z jeho pohľadu a pohľadu Niny. Prvá polovica je krásna,iskrivá, vášnivá, zároveň neistá s výčitkami…. druhá polovica je doslova vytriezvenie! Napätie, zlomené srdcia, Andrej sa ocitne na dne-citovom aj kariérnom, Nina však robí čo môže aby svoju rodinu ako tak udržala po kope.
Priznávam,dlho po dočítaní mi rezonoval tento uveriteľný, skutočne napísaný príbeh v hlave... stále na Andreja a Ninu myslím a síce autorka v závere načrtla ďalší vývoj, rozmýšľam,ako na tom sú. Viem,viem, je to len fikcia. Ale nemusela by byť. Preto podobné príbehy milujem. Zahryznú sa mi do hlavy a do srdca ako reálne postavy,moji priatelia a verím v happy end. V knihe sa nachádzajú aj vášnivé scény,preto odporúčam od 18+,no nie je to len o sexe! Sara sa vyhrala s charakterom postáv, vidieť, že ľudí pozná. Či už z prokuratúry, kriminálnikov,aj obyčajných ľudí ako bola Nina. Odporúčam všetkými 10timi! Toto fakt MUSÍTE čítať

Majka1979
13.08.2021 5 z 5

Andrej, cieľavedomý prokurátor, ktorý žije so svojou manželkou 10 rokov. Nesťažuje sa, skôr si zvykol a asi o nejakej extra láske sa hovoriť už nedá, ak sa niekedy vôbec dalo.
Nina je mladá tanečnica, dievča, ktoré je asi až príliš dobré a nevinné pre tento svet.

Raz sa Klaudia, Andrejova manželka rozhodne, že už má dosť toho jeho nezáujmu a navrhne mu pauzu. Pauzu bez podmienok...
Pre ňu to je ako výzva, dokázať mu, ako mu chýba. Netuší však, že tým dokáže úplne niečo iné.

Andrej sa stretáva s Ninou. Od začiatku obaja vedia, že ich vzťah je nereálny. On je predsa prokurátor, ženatý a jeho svokor je o 2 pozície vyššie. Nemá v pláne vzťah, chce si užiť a dokázať niečo sám.

Určite knihu vrelo odporúčam. Je v nej všetko to, čo má dobrá kniha mať.

Lenka-123
03.08.2021 5 z 5

Mě se knížka moc líbila. ;-)

romantika

2021  93%Prokurátor a ja
2022  89%Pomsta
2023  95%Boss a ja

Kniha Prokurátor a ja je v