harena harena komentáře u knih

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Tuto skvělou knihu jsem četla tak před dvěma lety a opravdu se mi dostala pod kůži. Silné téma, velký životní příběh. Do role hlavní hrdinky se vžijete rychle a celý příběh procítíte, jako byste sami byli Alicí.. Neskutečná bezmoc člověka, který bojuje a znovu bojuje s Alzheimerem a prohrává. Děsivé, reálné a silně emotivní. Děj plyne svižně, čas přestanete vnímat. Kniha, kterou skutečně nezapomenu a určitě doporučuji k přečtení. A hvězdiček bych dala šest.

02.06.2017 5 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Napínavá severská detektivka, kterou jsem četla téměř do rána. Stále jsem byla přesvědčená, že vím, kdo za tu hrůzu může, ale v závěru mě autorka přesvědčila, že pravdu mám jen zpola a vše je ještě zamotanější, než jsem si myslela. Rozuzlení děsivé a šokující a přechází až mráz po zádech, když si v dovětku přečtete, že autorka byla inspirována skutečným případem. Ve svém žánru je to určitě dobrá kniha a stojí za přečtení.

01.06.2017 4 z 5

Americký zabiják Americký zabiják Vince Flynn

Ano, superagent nezklamal a opět bravurně osvobozuje a zachraňuje. Odpočinkové čtení, které mi na chalupě a po sekání trávy prostě sedlo. Příběh má spád, dobře se čte a protože v sérii je 14 dílů, tak když budu mít chuť, vím, kam sáhnout.

31.05.2017

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Jeffery Deavera si ukládám do svých oblíbených spisovatelů. Po Sběrateli kostí jsem přečetla Tanečníka a sledovala fantastické pátrání kriminalisty kvadruplegika, jak za pomoci kolegyně a přítelkyně Amélie Sachsové dostanou vraha a v posledních vteřinách (!!!!!!!!!!) mu zabrání v dalších vraždách. Super čtení, už mám objednané další tři díly.

29.05.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Knihy Samuela Bjorka jsou bezvadně napsané. Žádný chaos, žádná omáčka, zápletka zajímavá, svižné dialogy, skvěle napsaná kriminálka. Doporučuji k přečtení, jsou to příjemně strávené chvilky s knihou.

29.05.2017 5 z 5

Ruka / Wallanderův svět Ruka / Wallanderův svět Henning Mankell

Patřím mezi skalní fanoušky komisaře Wallandera a nerada se s ním budu loučit. Velice pěkná a krátká novela - a vše ostatní napsal už čtenář Sagasir, připadá mi zbytečné vše opakovat. Děkuji panu Mankelovi za jeho knihy a je opravdu škoda, že už nic nenapíše.

19.05.2017 5 z 5

Stařec na čekané Stařec na čekané Miloš Hoznauer

Tak mám radost, zase jednou velice pěkná kniha, milá, vlídná, k zamyšlení i humorná s krásnými fotografiemi od Jaroslava Kučery. Potěšilo mě, že i v těchto letech člověk dokáže sršet humorem. Něco jsem předčítala manželovi a ještě druhý den na to vzpomínal. Moc pěkné, děkuji panu Hoznauerovi za příjemně strávený čas u knížky. Určitě si ji i koupím, teď jsem ji měla půjčenou z knihovny. Doporučuji mladým, starším i nejstarším čtenářům. :))))

17.05.2017 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Zpočátku jsem nechápala, proč má tak vysoké hodnocení, když to tak do str. 60 vypadá jako každý běžný thriller, ale pak bylo jasné, že se z průměru zcela vymyká. Hlavní postavy si mě zcela získaly. Skvělé čtení plné napětí, akce, pátrání, hlavní kriminalista je kvadruplegik ochrnutý od krku až po prsty u nohou s fenomenální pamětí. Určitě si od Deavera ráda přečtu další pokračování s Lyncolnem Rhymou.

11.05.2017

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Naprosto úžasně strávené dny u knihy Jamese Clavella "Král krysa". Sám skutečně byl tři roky v japonském zajetí a až po 15-ti letech se odhodlal k tomu, aby během dvanácti týdnů napsal tento skvělý román, při kterém přestanete vnímat svět kolem sebe. Kniha je o lidech, o jejich malosti, velikosti, o přátelství i nenávisti, o morální zkaženosti, o schopnosti přizpůsobit se a přežít. Skvělá, nezapomenutelná kniha, která je právem jako 39. nejlépe hodnocená kniha.

09.05.2017 5 z 5

Hlasy a hvězdy Hlasy a hvězdy Vilma Kadlečková

Tři roky od vydání prvního dílu je dost dlouhá doba, ale ono se mi při čtení stejně samo připomene, kdo to byla Maewene, Aohrlemegerl, Eltauhl , atd. Opravdu skvělé sci-fi, nežene se šíleným sprintem ke konci, ale těšila jsem se na kažkou chvíli, kdy si sednu ke knize. Hlavně šestý díl ať už je tady, abych dostala odpovědi na všechny otázky. Co Hvězdovládci? Co Kamele? A Aš-šád s Lucasem? Věřím, že závěr bude skvělý. :)))

08.05.2017 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Asi nejsem cílová čtenářská skupina. Očekávala jsem víc, než kniha dává. Prostě konverzační románek šmrncnutý padesáti odstíny, jak píše Hakuka. Na další díly se rozhodně nechystám.

05.05.2017 3 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Mě se prostě moc líbí, jak pan Vondruška píše. Je výborný vypravěč. Toto je takový pohádkovo- historicko-detektivní příběh, který pobaví. A já si v knihovně objednám Hříšné lidi Království českého asi od prvního dílu.

02.05.2017 5 z 5

Dokonalý zabiják Dokonalý zabiják Ward Larsen

Velké překvapení, nechce se věřit, že je to prvotina autora. Thriller, který má vše, co od dobrého thrilleru očekáváte. Napětí, akci, čtivost, neschází zlotřilý politik, atomová bomba, čestný londýnský kriminalista, kidom - izraelský zabiják, sympatická lékařka, dobrodružství na moři i na pevnině. Určitě chvíli zapomenete na své starosti a 500 stránek přečtete jako nic, děj má dravý spád a bylo by fajn, kdyby vyšly další knihy s Davidem Slatonem v hlavní roli.

01.05.2017 5 z 5

Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Hana Hindráková

Je to dobrá kniha a pro mě velice zajímavá. Právě krátké kapitoly a syrovost příběhu mi vyhovovaly. S potěšením zjišťuji, že zde v komentáři policista Jiří Johánek uvádí. že je podepsán pod každým dějem a pod každou minutou příběhu. Já jsem četla s napětím akce speciální pátrací jednotky a jsem 100% pro, aby v psaní pokračoval. Doporučuji k přečtení

23.04.2017 4 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Prostě Peter May, který opět napsal napínavý a neotřelý příběh a podal čtenáři něco, od čeho se nemůže odtrhnout. Kniha nepostrádá nápad, spád a napínavý děj. A o včelách jsem se opravdu dozvěděla zajímavé věci. Peter May nezklame. Děkuji za příjemně strávený čas nad knihou a doporučuji k přečtení.

22.04.2017 4 z 5

Očarovaná Očarovaná Hana Hindráková

Není sporu o tom, že Hana Hindráková je opravdu dobrá vypravěčka. Kniha se čte lehce, za den ji jistě přečtete a zůstane vám po ní příjemný pocit. V knize je stejnou měrou napětí, dobrodružství, romantika, kouzla, magie i láska. U knížky se i usmíváte, protože - jak už bylo někde řečeno - chvílema laděno až do pohádky . A právě proto, že Hana Hindráková tak lehce čtivě píše, byla bych ráda, kdyby se víc rozepsala o Keni, víc o životě tamních obyvatel, protože právě díky ní mě Keňa začíná víc zajímat. Ale je to dobrý román pro ženy a pro mě to byl opravdu příjemně strávený večer. A jestli si chcete užít maličko dobrodružství v exotické Keni, odpočinout od denních starostí, přečtěte si ho. A já se opravdu těším na její další knížku.

20.04.2017 4 z 5

Nezapomenutelné. Děsivý životní příběh Ukrajinky Oxany. Neuvěřitelné, co žena dokáže přežít a vydržet. Pro mne nepředstavitelné. A snad proto, že je to tak šílené, si to ani nechci představovat. Neobyčejně silný lidský příběh. A to vše se děje kousek od nás a třeba právě dnes. Ale vše ostatní už bylo řečeno v komentářích, nevím, co bych k tomu ještě dodala.
V r. 2007, když šla kniha do tisku, ještě Oxana děti neměla, od té doby uplynulo 10 let. Doufám, že už s ní dávno žijí v Anglii.

17.04.2017 5 z 5

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Hanka Hindráková je výborná vypravěčka, která ví, o čem píše. Román je inspirován skutečným příběhem jejího přítele Davida, kterému je také věnován a který je jedním z hlavních dětských hrdinů. Opravdu čtivým způsobem popisuje osudy afrických obyvatel, zvlášť se zaměřuje na osiřelé a opuštěné děti a románovou formou nám zpřístupňuje jejich nelehký život ve slamu, dětské gangy,popisuje ohavný zvyk obřízky děvčat atd. Ale je to také román o lásce a přátelství. Kniha se čte sama, žádné hluché místo a okamžitě se ocitnete v Keni, kde vše prožíváte s hlavními hrdiny . A závěrečný epilog?

"Někdy se zdá, že už nemůže být hůř. Když člověk ztratí všechny své blízké, přijde o střechu nad hlavou a neví, co bude zítra. Nemá peníze na jídlo ani na lékaře..............................
I když to v ten moment člověku nepřijde, vždycky existuje naděje. Světlo na konci tunelu. Přesně tak, jak David napsal ve své knize - a jeho příběh zakládající se na pravdě je toho důkazem."
Potěšilo mě, že je to česká spisovatelka, určitě doporučuji k přečtení a jdu na další její knížky.

16.04.2017 4 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Je mi to líto, ale opravdu tato kniha je snad nejslabší ze všech, co Barbara Erskinová napsala. Kdyby to nebyla moje oblíbená spisovatelka, dala bych snad je dvě *. A úplně by postačil na celý děj poloviční počet stran. Rozvláčné, nic zvláštního se neděje, jen hrdinka, když usne, přenese se do 15. století na hrad, kde žije Catrin s otcem a probíhá válka mezi Welšany a Angličany. Pro trochu akce je v 21. století ještě Rhona, ale to působilo celkově hrozně divným dojmem. Jakoby tam byla navíc. Škoda.

16.04.2017 3 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Po třech knihách o válce, které jsem právě dočetla, to bylo velice příjemná, oddechová, osvěžující četba. Zpočátku malinko zdlouhavé, ale nakonec jsem knížku dočetla za jediný den a ano, na konci jsem se usmívala. Proč ne? Venku prší a toto byl s knížkou příjemně prožitý den. A určitě si něco od Sandry Brown ještě přečtu.

13.04.2017 4 z 5