hardrock hardrock komentáře u knih

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Vyborne napisany roman, podane zaujimavym sposobom z pohladu prvej osoby. Ide o spoved zeny, ktora sa dostala do urcitej zivotnej situacie a v tomto romane sa tato zena rozrozpravala o tom, ako sa tam dostala. Stephen King rad usadi svoje postavy do nejakeho prostredia, hodi im na krk problem a potom sleduje, ako v tom tie postavy korculuju a ci sa z toho dostanu (takto je pisany aj Cujo, pripadne Geraldova hra...). V tomto pripade je to Dolores na policajnej stanici, ktora ma na krku obvinenie z vrazdy. V knihe sa v podstate nepostavi zo stolicky, no zaroven s nou prezijeme par dekad osobneho i pracovneho zivota. Mne osobne je na tejto knihe sympaticke (zaroven to povazujem za originalne), ze citatel je "hluchy" voci otazkam osob, ktore Dolores na polocajnej stanici vypocuvaju...

28.04.2013 5 z 5

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

Bavil som sa velmi na humore tejto knihy. Autor evidentne nie je zastanca silvestrovskej pyrotechniky, v tom mi je tiez sympaticky.

12.01.2020 5 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

divné, absurdné, ale pobavilo. Je to originálne dielko. bolo to lepšie, ako som očakával

12.12.2019 4 z 5

To To Stephen King

klasika. Ked sa Kingov prud slov raz rozbehne, je ako lokomotiva, alebo ako drava rieka. To uz proste nezastavis :)

03.02.2016 5 z 5

Červený kapitán Červený kapitán Dominik Dán

Výrazne ovplyvnené Danom Brownom a jeho templárskou tematikou v knihe DaVinciho kód (Šifra mistra Leonarda), ale ináč výborné čítanie, dej rýchlo napreduje.

02.10.2015 5 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Výborné a napínavé až do konca

01.01.2014 5 z 5

Roseanna Roseanna Per Wahlöö

zaciatok slabsi, pomaly sa rozbiehajuci. naopak zaver knihy bol dynamicky. myslel som, ze druhy diel uz asi nevezmem do ruk, ale dam mu este sancu.

18.12.2013 3 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

King je proste kral. V knihe som si najviac oblubil Genelliho - ten chlap mal styl. :-)

10.07.2013 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tolkienova trilogia Pan Prstenov je povinna jazda pre vsetkych priaznivcov fantasy zanru. Tolkien so svojim dielom je totiz pre fantasy literaturu to, co je Beatles pre popmusic, a sice pevny zaklad, na ktorom stavaju ostatni autori. Vdaka za to.

01.07.2013 5 z 5

Koule Koule Michael Crichton

Vyborna kniha. Paradne vygradovany a dost nepredvidatelny dej.

14.06.2013 5 z 5

Šógun Šógun James Clavell

V zivote som nic podobne necital.

22.04.2013 5 z 5

22. 11. 1963 22. 11. 1963 Stephen King

dôležitý je príbeh, nie jeho záver. A tento príbeh stál za to prečítanie...

19.03.2013 5 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Deaver ako vždy nesklamal. Kniha mala zaujímavé zvraty, ktoré však u tohto autora nie sú ničím nezvyčajným. Každopádne, bolo to dobré čítanie, trochu iný súdok v porovnaní s Rhymom a Sachsovou.

16.03.2013 4 z 5

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

Po dlhšom rozbehu prvej knihy nastal v deji spad. A úprimne, postavám, ktorým sa úspešne podarilo dožiť sa do posledných strán, mǒžeme len blahoželať. Nečakal som, že toto dielo bude až tak drsné. Už teraz sa teším na pokračovanie

06.03.2013 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Dostal som odporúčanie na prečítanie tejto knihy, ale asi som masochista, že som to dočítal do konca. V tej knihe bolo zlé úplne všetko. mimozemskej entite, čo vyzerá ako stonožka vtisnúť ľudské emócie a myšlienkové pochody je úplne debilný nápad. Predstava: keby niekto moju identitu preniesol napríklad do komára a ja by som sa dostal do nejakého komárieho hniezda a tam by som riešil zaľúbenie do nejakej komárice a ešte bol hrdý na fakt, že som komár, to mi proste rozum neberie.

akože, toto bolo úplne nezmyselné plytvanie drevom z lesa na papier, na ktorom bola táto kniha vytlačená. Ak by som mal hlasovať za najhoršiu knihu, akú som kedy čítal, toto je jasný víťaz. Nechápem, ako tento výtvor môže mať 2 pokračovania a ešte aj film. A slovenský preklad to zabil úplne.

10.10.2020 odpad!

Devět princů Amberu Devět princů Amberu Roger Zelazny

Kniha pripadala ako pracovná verzia, nie finálne dielo. Fantasy mám rád, ale toto ma za srdce nechytilo. Chcel som dat 1*, ale posledné 2 kapitoly to vytiahli na **. Veľmi zvažujem, či otvorím aj druhý diel...

18.04.2020 2 z 5

Mrtví prezidenti Mrtví prezidenti Brian Edmund Posehn

Bizarne zábavné...

04.04.2020 5 z 5

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

Klasický Flanagan, vzorce funkčné, rokmi zaužívané, ale stále pobaví. Také jedno-dvojdňové oddychové čítanie. Hneď sa idem pustiť do Souboj na Araluenu, hoci, hrubú kostru knihy, keďže ide o pokračovanie tejto knihy, by som vedel napísať asi už teraz. Avšak, cesta je cieľ a teším sa, ako sa zas pobavím na ďalšom Flanaganovom príbehu.

16.06.2019 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

mne sa ten záver páčil :)

18.03.2019 3 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Prva tretina knihy bola vyrazne nezazivna (preto len 4 hviezdicky), ked autor zoznamuje citatela s hlavnou postavou, potom sa to vsak rozbehlo a vsetko bolo v poriadku. Ked to tak zhrniem, bola to romanca na kingovsky sposob, cize tam nechybali ani duchovia, ani krv.

21.11.2013 4 z 5