Hany.Honey Hany.Honey komentáře u knih

Šelma Šelma Andrew Mayne

Zajímavý. Pak trošku neuvěřitelný, jak profesor biologie, víceméně, přijde na všechny souvislosti a všechno najde, přestojí, přežije. Konec snad dobře dopadl. Nebylo až tak patrno.

29.04.2019 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Neuvěřitelně napínavě popsané scény, jak u jednotlivých obětí doma, tak finále ve staré sklárně, souboj nevidomé, útěk z hořícího domu... Opravdu skvěle vymyšlené. A konec musel být takový. Přece by ani Joona neměl ujít trestu.

10.05.2024 5 z 5

Budu ti nablízku Budu ti nablízku Michael Robotham

Oblíbený sympatický Cyrus Haven. Člověk by mu konečně přál nějakou spřízněnou duši. Bude to nakonec tato Evie? Uvidíme. Děj knihy nezamrzá, docela to frčí, chvilkami se bojíte, co bude zač ten propuštěný bratr Elias. Má to i vtip i napětí, ale je to míň drama než předchozí dvě knihy. Přesto se těším na vývoj postav. Naštěstí to dobře dopadlo.

30.12.2023 3 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

První povídka Krysí ostrov - poutavá. Poslední povídka Černý jezdec - skvělá. Mezitím slabší kusy.

07.12.2023 3 z 5

O minutu později O minutu později Susan Lewis

Četlo se to dost nedobře. Hlavní hrdinka nesympatická, nervní, namyšlená, urážlivá, později s vážnou srdeční vadou. Její příběh nijak zajímavý. Druhá linie z minulosti do současnosti s hrdinkou Shelley. Další nezajímavá postava. Zbytečně moc dalších postav a jmen v příběhu života na farmě. Vůbec jsem je nemohla pochytit, hrozně nudné. Celkově děsný, četla jsem, jen abych dočetla. Nedoporučuji.

21.02.2021 1 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Je to vesměs depresivní čtení. Vztah dcery s despotickým, odporným otcem, kde jen můžeme tušit, co všechno se mezi nimi mohlo stát. Na druhé straně tak stejně dobře nechápeme, proč v té hrůze a díře a hnusu pořád zůstává. Kvůli synovi to určitě nebude. Je to slaboška. Příběh chvílemi až k zblití. Ale k mému šoku to mělo relativně dobrý konec. Více takových knih a dobrá nálada tě opustí raz dva.

31.10.2020 4 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Skvělý! Jen tak dál.

22.09.2020 4 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Skvělý. Teď už máme vraha vyřešeného a Fabian se může pustit zase do Molandera, Sleiznera a bůh ví koho všeho. Fandím Dunje. Jde Kimovi pěkně po krku.

06.08.2020 5 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Tak je to návykový. Píše dobře. V tomto díle se toho ale člověk vlastně moc nedočká. Je to všechno nachystáno na pokračování. Dobrý je, že se snad rodina Fabiana dává dohromady a do normálu. Tentokrát musím říct, že mě překvapila kolegyně Irene Liljová. Vůbec jsem nečekala, že se vůči rádoby demokratům zachová tak drsně. Fakt dobrý. A co asi chystá Dunja na Kima Slizáka...

18.01.2020 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Tolikrát mě v ději něco překvapilo, jako už dlouho ne. Vyšetřování na dvou kontinentech je dobrý, ale klidně by stačilo na každou knihu zvlášť. Těžko říct, kdo se víc líbí příběhově, jestli Dunja nebo Fab. Dunja je čím dál drsnější a jde si za svým a taky jsem zvědavá, jak "zatočí" s tím svým bývalým šéfem Sleiznerem. Naproti tomu Fab mi někdy přijde, že má vůdčí schopnosti, ale někdy se nechá jen tak posouvat jako loutka. Jeho rodina mi není sympatická, manželka Sonja je úplně mimo mísu s naprostým nezájmem o svoje děti. Zvláštní. Škoda, že víc prostoru nebylo pro kolegyni Malin ze Stockholmu. Možná, že se tam Fab se svou rodinou zase vrátí... Každopádně Ahnhemovi pachatelé jsou opravdu zvláštní, jak v tomto díle, tak v předchozím. Jsou netradiční a neuhádnutelní. Motivy jsou taky dobrý, ne hned patrný. Stefan je prostě dost dobrej borec! ;-)

05.11.2019 4 z 5

Žár a led Žár a led Simona Ahrnstedt

Čtivé, zajímavé, ne trapné. Prostě velice dobré. Úsměvné mi přijde jen to, že autorka ve všech knihách této trilogie má strašně přeslazený epilog ve stylu "šťastně až navěky" .

25.09.2019 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

První kniha od tohoto autora. Napětí tam bylo, je to čtivé, Bryndza umí psát, ale nemůžu si pomoct, konec nevygradoval do takového finále, jak bych čekala. Nemůžu říct, že bych naprosto zírala s otevřenou pusou, jako se mi stává u Nesbo nebo Miniera a říkala si, to je borec, jak tohle může vymyslet... a to mi přišlo trochu škoda.

22.07.2019 2 z 5

Nepřátelé a milenci Nepřátelé a milenci Simona Ahrnstedt

Perfektní. Víc takových knih. Žádné stupidní dialogy, ani vnitřní monology. Naopak děj jel, vtip ani žhavé chvilky nechyběly.

29.04.2019 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Jedna ze slabších od této spisovatelky.

01.03.2018 2 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Bavilo. Naštěstí dobrý konec, ale byla jsem úplně v šoku z Beáty.

05.02.2018 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Výborný, prostě perfektní! Sonny se mi líbil od první strany, byl to prostě frajer. A jsem ráda za happy end romantické dvojice. To se moc v knihách od tohoto autora nevidí. Dobrý námět k zfilmování. Podobně jako Lovci hlav.

12.06.2017 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nezdálo se to moc vtipné, situace by mohly být docela zábavné, ale to by nám je autor nesměl pořád polopatisticky vysvětlovat v závorkách. Celkově stále dokola, takže nedočteno.

08.06.2016 1 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Docela vtipně napsané i čtivé to bylo. Akorát mi vadil výraz "lulin", "lulina" na každé straně.

09.05.2023 2 z 5

Druhý život pana Roose Druhý život pana Roose Håkan Nesser

Pohodový příběh jednoho pro okolí tak nudného muže, který byl nakonec nejzajímavějším mužem pro policii.

14.03.2023 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Méně náročný příběh na přemýšlení. Nejvíc mě baví pomalu odhalovat život detektiva Joona Lina. Je to skvěle napsaná postava!

24.04.2022 3 z 5