Hany.Honey Hany.Honey komentáře u knih

Co je ti do toho Co je ti do toho Hana Lundiaková

Nejlepší je na tom ten styl psaní, metafor a cool slovníku. Příběh jako takovej je jakoby krátká povídka, která o postavách moc neřekne. Konec mě překvapil a byl to dobrej konec.

12.08.2021 3 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Nedočteno. Vyprávění nijak poutavé, hlavní hrdinka bez emocí, ani dobrá, ani zlá. Překlad děsnej. Jazyk se zastavil někde v 70 letech. Výrazy jako lump a za lubem neustále se opakující mě úplně odrovnávaly. Přitom autorova Šelma byla oproti tomuto absolutně top!

21.07.2021 1 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Trent a Edie. Nějak mi tato dvojice nesedla. Nebylo to úplně špatný, ale přece jenom vede v této sérce Vicious.

22.06.2021 2 z 5

Z donucení Z donucení Simona Ahrnstedt

Skvělá romance.

04.06.2021 5 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Vůbec nevíte, co ta Vanessa vlastně chce, asi takto bych celou její anabázi zhodnotila.

24.05.2021 2 z 5

Božské začátky Božské začátky Christina Lauren

Už to nemělo tu správnou šťávu. Stejná dvojice podruhé už tak nefascinuje.

21.04.2021 1 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Kimberly McCreight

Svižné, čtivé. Sledováno dvěma úhly pohledu, již mrtvé Amandy, které smrt se teprve vyšetřuje a Lizzie advokátky a kamarádky obviněného manžela z vraždy. Do toho míchanice kamarádek a jejich manželů se svými problémy, teď únik nějakých citlivých informací ze školy, že vraha, nebo toho, kdo má smrt na svědomí rozhodně hned neodhadnete.

06.04.2021 5 z 5

Černé zlato Černé zlato Dana Stabenow

Tohle rozhodně není žádná detektivka. Příběh je tak unylý a nudný, až hrůza. Rozjede se na posledních 20 (!) stránkách, což je teda tristní! Autorka absolutně nezajímavě popisuje, jak vypadá stanice na těžbu ropy na Aljašce, bez dalšího. K tomu přidá desítku osob, které vlastně ani nijak blíž čtenáři nepředstaví. Z toho se dalo tolik vytěžit. Je to atraktivní místo, zajímavá práce, ale z knížky se nic dalšího nedozvíte. A hlavní hrdinka Kate? Taky nic zajímavýho. Je vám totiž jedno, jestli to vyřeší, bude žít, nebo zemře. Svoje "metody" stejně nijak nerozvede, takže je vlastě s podivem, jak odhalila to pašování drog na těžební stanici. Jako celkově nedoporučuju, protože je to ztráta času. :-(

26.03.2021 1 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Tentokrát jedna ze slabších v sérii. Málo napětí a když už, tak pak zase proložené zdlouhavými pasážemi textu. Psychiatričku jsem si tipla, Marianne mě překvapila.

04.03.2021 2 z 5

O minutu později O minutu později Susan Lewis

Četlo se to dost nedobře. Hlavní hrdinka nesympatická, nervní, namyšlená, urážlivá, později s vážnou srdeční vadou. Její příběh nijak zajímavý. Druhá linie z minulosti do současnosti s hrdinkou Shelley. Další nezajímavá postava. Zbytečně moc dalších postav a jmen v příběhu života na farmě. Vůbec jsem je nemohla pochytit, hrozně nudné. Celkově děsný, četla jsem, jen abych dočetla. Nedoporučuji.

21.02.2021 1 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Velice milý, pohodový čtení, co vyvolá několikrát úsměv na tváři. A co na tom, že je to trochu přeslazený žánr. Však i to je někdy potřeba.

14.01.2021 3 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Dean a Rosie. Příběh trochu víc vážnější, protože se tam řeší její nemoc, cystická fibróza. Chvilkama to trošku otravuje. Míň žhavosti, než v případě Viciouse a její sestry Emily. Ale čtivé to bylo.

02.01.2021 3 z 5

Království Království Jo Nesbø

Nesbø může napsat cokoliv a nenudí. Mě nikdy. Naprosto ujíždím na jeho vypravěčským stylu. V tomto případě dva bratři. Taková láska mezi nima, pouto. K neuvěření. A vraždy tam jsou nevyhnutelný a jakoby normální. Jakože co jinýho se dalo dělat. Škoda té, prakticky dvojnásobné na závěr. To Royie i litujete, jak dopadl, a jak se vlastně Carl vybarvil...

26.12.2020 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha mě vtáhla do děje, dobrá zápletka, sympatický detektiv Joona. Některé popisované scény mi vyloženě přišly líto - dítě v kleci, jako pes a dostává zkažené jídlo. Všichni na hypno terapii vesměs úplní blázni a nebezpeční jedinci. Hodně se v recenzích píše o Pokémonech a to negativně, ale to mi nijak nevadilo, přešla jsem to. Spíše se mi zdálo, že detektiv se nadstandardně do všeho stará a chce vyřešit cokoliv mu přijde pod ruku se závěrem, že měl pravdu, že. Vesměs nemám negativní hodnocení a těším se na další díly a že jich je... :-)

18.11.2020 4 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Je to vesměs depresivní čtení. Vztah dcery s despotickým, odporným otcem, kde jen můžeme tušit, co všechno se mezi nimi mohlo stát. Na druhé straně tak stejně dobře nechápeme, proč v té hrůze a díře a hnusu pořád zůstává. Kvůli synovi to určitě nebude. Je to slaboška. Příběh chvílemi až k zblití. Ale k mému šoku to mělo relativně dobrý konec. Více takových knih a dobrá nálada tě opustí raz dva.

31.10.2020 4 z 5

Komu hlava sejde Komu hlava sejde Jari Järvelä

Mně se to teda líbilo moc. Ráda čtu příběhy, kde se jde až na krev. Hlavně, že to nemusím prožívat osobně. Partička k pohledání, teda. Nikdo vlastně žádný sympaťák. Konec přišel dost náhle a jakoby bez nápadu.

20.10.2020 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Skvělý! Jen tak dál.

22.09.2020 4 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Ne, to ne! Vůbec to nebylo ani vtipný, ani sexy, ani zajímavý. Chytrolínka ve 20 letech jede po "starým" 35 (!) letým tragédovi, kterej jen čeká zavřenej v domku, až za ním dojde.

07.09.2020 odpad!

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Skvělý. Teď už máme vraha vyřešeného a Fabian se může pustit zase do Molandera, Sleiznera a bůh ví koho všeho. Fandím Dunje. Jde Kimovi pěkně po krku.

06.08.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Celkově jedna ze smutnějších v sérii, ale neubírá na kvalitě.

06.08.2020 4 z 5