Hania932 Hania932 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

"Ano, slečna Hanička jsem byla kdysi já. Ale pak jsem se stala žlutou hvězdou, transportím číslem sedmdesát devět, přechodnou obyvatelkou Terezína a nakonec šestimístným číslem v Osvětimi."

Tahle kniha ve mně vyvolává pocity všeho druhu. Jsem naštvaná, smutná, veselá a překvapená. Strašně silný příběh.Můžu říct že jsem už četla knížky s tématikou války a Židů, ale žádná opravdu žádná kniha mě tak nesebrala jako tato kniha. Autorce se kniha velmi povedla. Bylo to čtivé, zajímavé a poutavé. Nemám co bych knize vytkla. A myslím si že tohle rozhodně stojí za přečtení!

07.04.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

"Lidé mě děsí"

Tuto knihu jsem si naprosto zamilovala. Úplně mě pohltila. V knize je plno radosti, smutnu, napětí a strachu. Moje drahá Liesel♥ Velmi se mi líbilo vyprávění z pohledu smrti, její pohled na smrt a to jak popisovala barvy. Na tuto knihu jsem četla hodně negativních komentářu že kniha je hloupá, nudná a že příběh nechápal. Je to blbost. Kniha je úžásná, zajímavá a napínavá. Já knihu všem doporučiji! A troufám si říct že lepší knihu jsem nečetla!

16.01.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová mě opět přesvědčila v tom, že má opravdu talent. Abych byla upřímná, do této knihy jsem se vůbec nechtěla pouštět. Obálka se mi moc nelíbila a anotace mi nepřišla zajímavá. Jelikož jsem od autorky četla všechny knihy tak jsem se nakonec rozhodla, že dám knížce šanci. A teď si říkám 'Proč jsem si ji nepřečetla už dřív?'. Tahle kniha je opravdu skvělá. Příběh je nesmírně čtivý a zajímavý. Jenom jsem otáčela stránky a četla jsem furt dál a dál. Příběh je krásně psanej. A velké plus je, že jsem se vůbec neztrácela v postavách (Kdo četl slepou mapu tak pochopí). Zkrátka a jednoduše je to skvělá kniha a já Vám jí moc doporučuji!

01.11.2019 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Další skvělá kniha od autorky. Každý musí uznat, že Mornštajnová umí prostě psát. Velmi zajímavý příběh. Moc se mi líbily dvě postavy a jak se příběhy na konci krásně prolínají.

24.06.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Boží, boží, boží!
Na knížku jsem četla a viděla samé dobré recenze a nějak jsem se neměla k tomu si knížku pořídit a přečíst si ji. V knihkupectví jsem si vybírala knížky a uviděla jsem jí, o ničem jsem nepřemýšlela a knížku si koupila. A dobře jsem udělala! Strašně moc mě čtení bavilo, užívala jsem si každou stránku. U čtení prostě nemusíte přemýšlet a jen si užíváte příběh. Už od začátku jsem měla svojí hypotézu a ta se mi na konci potvrdila. Já nemám co vytknout, protože za mě je to skvělá knížka. Pokud máte větší nároky, tak k tomu možná budete mít nějaké výhrady. Ale za mě můžu knížku jenom doporučit. Jediný mínus je, že byla knížka až moc krátká :D Klidně bych dalších 50 stránek brala.

30.04.2023 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Další kniha od Jojo za mnou, a musím říct že mě spisovatelka mile překvapila! Koně miluju a proto jsem příběh uplně "žrala". Je to hezká, oddechová knížka. Každou chvilku se v knížce něco děje. A ten konec? Nádhera! Takový konec jsem nečekala. I když koně třeba nemáte rádi tak i přesto se vám kniha určitě zalíbí. :) Akorát co mi na knize vadilo byla ta francouzština. Musela jsem si to překládat z čehož jsem moc nadšená nebyla. Ale i přesto dávám pět hvězdiček. ♥

A taky vám přijde že Sarah je stejná jako Lili ( z knihy Život po tobě) ? Mně přijde že jsou si docelá podobné. :D Sarah najednou zmizí a nikomu nic neřekne a to samé i Lili. A nebo obě byly nějak sexuálně oběžovány. A nakonec se všechny problémy vyřeší a budou všichni šťastní. Třeba jsem jediná komu to tak připadá ale autorka Sarah a Lili tak nějak stejnak popsala v činech.

14.03.2018 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Další skvělá kniha od autorky! Příběh zajímavý od začátku do konce. Je to velmi čtivé. Líbí se mi ta zápletka a že v příběhu je několik rodin. Už od začátku mi nedělalo vůbec problém se v postavám zorientovat. Od začátku si říkáte kdo může být vrah. Tuto knihu jsem měla velmi rychle přečtenou a za mě je to velmi dobrá detektivka. Celkově mám knihy od S. Lapena velmi ráda a toto mi opět potvrdilo to, jak autorka skvěle píše!

22.08.2021 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Tohle byl krásný díl. Už od začátku jsem si uvědomila, jak moc mi Louisa chyběla. Tento díl byl zajímavý od začátku až do konce. V knize se stále něco dělo. Bylo to hodně čtivé. Opravdu jsem si příběh moc užívala. Líbilo se mi, že se v knize objevují i dopisy. Celkově příběh se mi líbil. Zajímalo mě jak si Lou povede, jak se jí v NY bude líbil, jak to bude mít se Samem, jak se jí bude líbit v nové práci. Všechno to v knize bylo. Nikdy jsem nevěděla co se stane, vždy to bylo nečekané. Mě se kniha moc líbila. Byla čtivá, oddechová a místy i vtipná. Všem můžu tuto sérii jenom doporučit!

15.08.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Naprosto skvělá kniha. Film se mi hodně líbí a kniha se mi líbila o něco víc. První díl je strašně hezký. Seznamujeme se s postavy a s dějem a Harry se zase seznamuje s tím, že je čaroděj.
Harry je moje největší srdcovka a nikdy mě asi neomrzí.

Myslím, že Harryho zná uplně každý. A pokud ho někdo z vás nezná, tak to musí napravit! Pokud nejste nějaký knihomol a neradi čtete knihy, tak si myslím, že pro vás je ideální film. Já ze začátku jsem se knihám vyhýbala. Filmy jsem zbožňovala (a stále zbožňuji), ale nakonec jsem se odhodlala a přečetla si první díl. A vůbec nechápu, jak jsem mohla knihy tak dlouho odmítat. Kniha je naprosto úžasná a je o hodně lepší jak film. Je tam plno věcí, který ve filmu vůbec nejsou. Po přečtení knihy, jsem si knihy okamžitě zamilovala a hned se vrhnu na druhý díl.

02.10.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tak tohle byla naprostá pecka! Strašně se mi to líbilo. Kniha byla čtivá, napínavá a překvapivá. Autorka velice poutavě a krásně píše. Ze začátku jsem se bála že se ztratím mezi postavami ale autorka je skvěle popsala a tak jsem si je dobře zapamatovala.
Za mě skvělá kniha a určitě doporučuji! :)

20.06.2018 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Chvilku jsem váhala, kolik hvězdiček knize dám, ale nakonec jsem usoudila, že si zaslouží 5 hvězdiček.
Musí uznat každý, že Colleen má prostě talent na psaní. Všechny její knihy se mi strašně líbily a tahle kniha není výjimkou. Už od začátku je příběh zajímavý. Po celou dobu, co jsem četla, jsem nevěděla čemu můžu věřit. Opět konec byl naprosto boží, naprostý BUM. Na konci si může každý sám za sebe rozhodnout, na čí straně je pravda.

03.05.2023 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Moje druhá kniha od autorky. A tohle byla opět pecka! Já jsem si styl psaní autorky naprosto zamilovala! Její knihy jsou velice jednoduše a čtivě napsané. Už od začátku jsem knihu hltala. Už od první stránky jsem věděla, že mě to bude bavit. Kniha mě nutila přemýšlet. Přemýšlíte a děláte si své teorie. Já jsem teda měla jen jednu teorii, které jsem se držele celý příběh. Nakonec to vypadalo, že moje teorie je správná, ale nakonec jsem se i já zmýlila. Kniha je plná převratů, překvapení, neustále se v knize objevují nová fakta. Tato kniha byla velmi nabitá napětím. Je to jednoduše skvělá detektivní kniha na jedno odpoledne. Já moc doporučiji.

04.08.2019 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Tohle je prostě naprosto DOKONALÁ kniha! Vůbec jsem nečekala, že se do této kniha tak moc zamiluju! Za mě o hodně lepší než Hvězdy nám nepřály. Příběh je strašně jednoduše a čtivě napsaný. Už od začátku mě čtení začalo bavit a knihu jsem měla přečtenou za jeden den. Užívala jsem si doslova každou stránku. Já prostě nemám slov. Konec byl dokonalý. Přesně takový, jaký jsem si přála. Konec mě dojal a dokázal mě rozbrečet. Já všem doporučuji, protože tohle prostě MUST READ! ♥

18.07.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová opět nezklamala! Já její knihy naprosto zbožnuji, a proto jsem měla velká očekávání když se mi do rukou dostala její nejnovější kniha Tiché roky. A moje očekávání se splnilo a ještě jsem z toho byla maximálně nadšená. Její styl psaní miluju. Dokáže tak krásně, zajímavě a procítěně psát. Kniha má velice zajímavý příběh, který vás úplně vtáhne do děje. Upřímně jsem vůbec netušila, co se bude v knize dít. A každou stránkou se tam toho dělo čím dál tím víc. Rodinné drama, které se v příběhu odehrávalo, bylo poutavé, zajímavé, ale i svým způsobem smutné a chladné. Konec nechala autorka tak nějak "nedokonšený", protože když jsem knihu dočetla tak jsem si říkala "A kde je to pokračování?".
Já jsem z knihu strašně nadšená a můžu všem jenom doporučit.

08.07.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Tak můj první a ještě k tomu český LGBT román za mnou. A já musím říct že jsem nadšená! Bylo to romantické, smutné, dramatické..Bylo tam plno slov, citů. Knížka se mi strašně líbila, a doufám že si od autora přečtu další knížku. Vřele doporučuji! ♥

29.03.2018 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Krásná knížka. Krásný a smutný, emociální příběh. Miluju film a knihu jsem si také zamilovala. Líbí se mi styl psaní, citáty, pocity. Opravdu nemám co bych knize vytkla. Velmi hezky se čte slova se čtou uplně sama. Na Hazel a Guse rozhodně nezapomenu. Jejich příběh bude už navždy v mé paměti a srdci. Knížku si určitě přečtu znova!

27.02.2018 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Páni! Od této knihy jsem moc neočekávala. Ale teď můžu říct že kniha je skvělá! Četla jsem že v kniha je nudná, nic se v příběhu neděje atd. To není ale pravda. Tohle jsem vůbec nečekala. Kniha mě velmi bavila. Zbožňuju Lou a líbil se mi její vztah se Samem, a to jak se vyrovnávala s Willovou smrtí. Hezká, zajímavá, procítěná. Za mě super kniha a doporučuji.
A doufám, že brzy bych se mohla dočkat i filmu.♥

06.02.2018 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Opravdu krásná knížka. Nádherný dívčí román! Tuto knížku jsem přečetla jedním dechem. Velmi mě zaujal příběh Poppy. Líbil se mi její pohled na svět a její myšlení. A Rune byl dokonalý přítel. Rozhodně si knížku přečtu znova. Dokonalý dívčí román pro mladé slečny. Vřele doporučuji!

30.11.2017 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Tak tohle byla opravdu jízda! Moje první knížka od autorky a rozhodně nebude poslední. Už od začátku jsem věděla, že to bude skvělá knížka. Po přečtení první kapitoly jsem se nemohla odtrhnout. Pořád jsem musela číst dál a dál, protože jsem potřebovala vědět, jak to bude dál. Případ ztraceného dítěte, to nechce nikdo zažít a celou dobu jsem pociťovala frustraci z toho, že nevím co se s Lucy stalo. Celou knihu přemýšlíte, hledáte vodítka nebo nějaké stopy. Plno tajemství a lží. Krásný konec, kdy se všechno vyjasní. Boží knížka a já jí moc doporučuji!

14.06.2023 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Nepřestává mě udivovat, jaký má Colleen talent. Její knížky jsou naprosto dokonalý. Vyrve vám srdce, rozdrtí a zase vrátí zpátky.
Už od začátku jsem se začetla do děje a nemohla jsem se odtrhnout. Naprosto skvělý a originální příběh, skvělá zápletka a šťastný konec. Jedním slovem BOŽÍ!
Moc doporučuji!

24.03.2023 5 z 5