Hani77 Hani77 komentáře u knih

ABC mladých techniků a přírodovědců - Speciál 85 ABC mladých techniků a přírodovědců - Speciál 85 Vlastislav Toman

Tenhle speciál ABC jsem jako dítě četla pořád dokola a pořád mě moc bavil! Příběhy jsem znala skoro nazpaměť.

29.07.2019 5 z 5

Zatoulané štěňátko Zatoulané štěňátko Sue Mongredien

Nejsem cílová skupina, ale na dovolené mi došly knížky, tak jsem využila dcery zásoby. Psané je to hezky, je to na základě skutečné události. Příjemné zpestření☺, dávám plný počet *.

26.07.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Úžasně napsaná kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout, a protože jsou kapitoly krátké, využila jsem každou chvilku ke čtení, dokud jsem nebyla na konci. Několikrát jsem měla slzičky v očích, ale přes všechny líčené hrůzy to dopadlo dobře.

23.07.2019 5 z 5

Co se nevešlo do dějepisu: Češi, Moravané a Slezané na cestě minulostí Co se nevešlo do dějepisu: Češi, Moravané a Slezané na cestě minulostí Jan Bauer

Některé kapitoly pro mě byly zajímavé, ale některé mi přišly slabší, někdy trochu chaotické. Některá fakta u Marie Terezie a císařovny Sissi jsem v jiných zdrojích četla trochu jinak. Také se mi občas zdálo, že autor čtenáři podsouvá svůj názor na některé události nebo osobnosti. Určitě jsem četla lepší literaturu faktu.

16.07.2019 3 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Skvělá kniha. Krásně napsaná, popisná, zmínky o historických faktech, citace přeživších. Místy otřesné zážitky, pro nás nepředstavitelné. Jedna z nejlepších knih, které jsem na toto téma četla. Vedle ní mnohé z těch, kterým jsem dala 4-5 *, blednou. Kdybych mohla, dala bych 10 *. Doporučila jsem jako četbu i své dceři, protože se tu dozví, jak probíhal holocaust na Slovensku, v Polsku a v Čechách, a je možné srovnávat. Při pobytu v Terezíně je zmínka i o dánských Židech, opět krásné srovnání (např.) se Slovenskem. Smutné byly i některé zkušenosti žen po návratu domů. Velice silný zážitek, kniha se nedá přečíst „na jeden zátah“. Člověk u toho hodně přemýšlí a mnohdy to prostě musí „vydýchat“. Knihu jsem měla půjčenou z knihovny, ale koupím si ji, protože bych ji chtěla mít ve své knihovně. Určitě se k ní vrátím.

03.06.2019 5 z 5

České pověsti pro malé děti České pověsti pro malé děti Martina Drijverová

Knihu jsem četla s dcerami, a když jsem si po mnoha měsících s nimi projela všechny pověsti, byly o každé z nich schopné říci stručný děj. Takže to svůj účel splnilo :-).

14.05.2019 5 z 5

Kniha je zpočátku psaná docela zajímavě, ale postupně jsem začala objevovat mouchy: autorka málo popisuje místa, kudy projela, spíše jen problémy, které měla-víme o všech technických problémech i zdravotních komplikacích. Vlastně mě to vyburcovalo, abych si sama něco našla o těchto státech a místech, kudy jela. Na konci knihy už asi došel dech, cestu Brazílií popsala na 8 stranách a zajímavou Uruguay na 9 stranách, o Montevideu se dozvídáme jen z fotek. Ty jsou zajímavým zpestřením, za ně přidávám 1*, ale na plný počet to stejně není. Dominika je odvážná, ale i naivní. Nechápu, jak mohla vyrazit na tak nebezpečná místa sama a někdy neměla ani vybavení, např.sadu na opravení pneu. A také mi vadily vulgární výrazy, které podle mě do knihy nepatří.

12.05.2019 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Dlouho mi trvalo se začíst a některé pasáže byly zdlouhavé, ale pak dostal děj spád. Úžasný nadčasový námět, ani se nechce věřit, že to napsal už v roce 1935. Jeho dramata mě chytla víc, proto dávám o 1 hvězdičku méně, ale celkový dojem je: "Hodně mi to dalo, Čapek měl ve svých dílech co říct."

29.04.2019 4 z 5

Vzpomínky mě stále tíží Vzpomínky mě stále tíží Jaroslava Skleničková

Není co dodat. Silný příběh. Měla jsem strach, aby 2.díl nebyl "slabší", ale je stejně skvělý jako 1. díl vyprávění, výborně doplnil vzpomínky paní Skleničkové. Určitě by si měl každý přečíst.

27.04.2019 5 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Kniha úsměvných "jednohubek" ze života zahrádkáře. Velice vtipné pasáže, ale není to kniha, kterou bych přečetla jedním dechem a nemohla se od ní odtrhnout, jako tomu bylo u Čapkových dramat.

17.04.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Velice dobře se četla, není tam žádné podrobné líčení hrůz, které se v Osvětimi děly. Díky tomu bych ji doporučila široké veřejnosti. Každý si může udělat dostatečný obrázek, jak to tam vypadalo, a být vděčný za to, jak žijeme teď. Tatér měl mnohokrát velké štěstí, že přežil.

14.04.2019 5 z 5

Jako chlapce by mě zastřelili... Jako chlapce by mě zastřelili... Jaroslava Skleničková

Kniha je rozdělena na 3 části. V první autorka dojemně líčí dětství. Moc se mi líbila věta, kterou řekl její dědeček jejímu tatínkovi, když se mu narodila 2. dcera: "Nic si z toho nedělejte, že je to zase dcera. Mě taky dost mrzelo, že mám jen dcery. Pak přišla 1.světová válka a já byl moc rád, že mám právě děvčata." Druhý oddíl se věnuje vypálení vesnice a pobytu v Ravensbrücku, ale líbí se mi, že tu nejsou popisovány ty největší hrůzy, autorka naopak poukazuje na solidaritu a ochotu vzájemně si pomoci. Třetí část je pak o návratu domů. Reakce a závist některých lidí je opravdu nepochopitelná!

07.04.2019 5 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Musím přiznat, že Devetero pohádek nepatří mezi mé favority mezi pohádkami, nejhůř hodnotím Velkou kočičí pohádku. V poslední době zjišťuji, jaký byl Karel Čapek úžasný PAN spisovatel, ale Devatero pohádek považuji za slabší dílo ve srovnáním s dramaty. Nicméně 4* si zaslouží.

18.03.2019 4 z 5

Tělověda pro dorostence Tělověda pro dorostence František Nepil

Oddychvé čtení - některé pasáže jsou zábavnější, jiné méně, ale doporučuji. Některé myšlenky tesat do skály - pravdivé v každé době.

"Zdvořilost je umění, kterému je třeba se učit, asi tak jako krasobruslení, cizímu jazyku nebo psaní na stroji, zatímco upřímný může být i hejhula. A dneska se učí kdečemu, jenom ne zdvořilosti. Takže narazíte-li na někoho, kdo se alespoň snaží být zdvořilý, nedivte se, že to neumí. Není zdvořilý, nýbrž devótní a podlézavý."

18.03.2019 4 z 5

Veronika v Dubaji Veronika v Dubaji Veronika Klesnilová

Začátek se mi moc líbil, dala bych mu 5* (výběrové řízení, výcvik atd.), ale pak už to nemělo takovou šťávu. Let do Číny mě nezaujal a let do Indie byl sice poučný, ale taky žádné nadšení. Některé zážitky z paluby letadla byly ale super. Mrzelo mě, že se skoro vůbec nepsalo o jednotlivých destinacích. Celkový dojem jsou 4*.

16.03.2019 4 z 5

Deutschsprachige länder Deutschsprachige länder Hana Justová

My jsme měli ještě to starší vydání - podle starých pravidel pravopisu, ale to jsem na DK nenašla. Byl to super studijní materiál o německy mluvících zemích, měla jsem tuto knihu ráda.

15.03.2019 5 z 5

Angličtina pro pokročilé 1 Angličtina pro pokročilé 1 Jaroslav Peprník

Tuto učebnici jsme všichni dostali jako studijní materiál, bez ohledu na naši jazykovou úroveň, takže my - nejslabší angličtináři a začátečníci - jsme ji neměli rádi - byla na nás těžká. Z toho důvodu nebudu hodnotit její úroveň, bylo by to subjektivní.

15.03.2019

Balada o žaláři v Readingu Balada o žaláři v Readingu Oscar Wilde

Některé sloky byly hezké, ale nejsem milovníkem básní a nebýt výzvy, tak bych tuto baladu rozhodně nečetla. Alespoň jsem si rozšířila obzor a dozvěděla se o Oscarovi Wildeovi víc.

10.03.2019 3 z 5

Sněženka a Růženka Sněženka a Růženka Jacob Ludwig Carl Grimm

Jako dítě jsem si tuto knihu ráda prohlížela a domýšlela jsem si, o čem asi je. Myslela jsem, že je medvěd zlý ☺. Teď jsem si ji po dlouhých letech přelouskala-z němčiny ☺.

10.03.2019 5 z 5

Město smutku a radosti Město smutku a radosti Mika Waltari

Nezaujalo mě, 3* dávám jen za hlavní myšlenku. Tento typ literatury ale nemusím.

10.03.2019 3 z 5