České pověsti pro malé děti

Zkrácené verze nejznámějších českých pověstí přepsaných do jazyka srozumitelného dětem raného školního věku (Praotec Čech, Silný Bivoj, Libuše a Přemysl, Dívčí válka, Oldřich a Božena, Břetislav a Jitka, Blaničtí rytíři, Karlův most, Král Žito, Bruncvík, Faustův dům, Dalibor, Synové Svatoplukovi, Golem, Staroměstský orloj, Horymír, Král Karel IV., Tatarská princezna, Král Ječmínek)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/89337/ceske-povesti-pro-male-deti-89337.jpg 4.226

Pro děti a mládež, Pověsti
Vydáno:, Computer Press (CPress)

agatha2

Velmi pěkné zpracování českých pověstí. Paní Drijverová umí moc hezky psát, mám její knihy moc ráda. Velmi poutavě převyprávěla ty nejznámější z našich pověstí a věřím, že se bude kniha líbit nejenom dětskému čtenáři.

lapagerie
13.05.2016

Knížku čtu svým dcerám a moc se mi líbí. A jim taky. Starší dcera už teď čte sama a krátké kapitoly jsou pro ni jako stvořené. I přes malý rozsah kapitol jsou pověsti hezky pracované a neošizené.

bravja
03.04.2016

Jedna z nejlepších knih pro malé čtenáře. Poučná a hlavně je to baví číst, protože jsou příběhy napsány jednoduše a na stránku a čtvrt.

Klarv
01.02.2016

Pro děti moc pěkně udělané :) já jsem četla v 21 letech, abych měla načtené knihy pro děti na zkoušku z Literatury pro děti a mládež a četlo se mi to skvěle. Ne, proto, že je krátká, ale ilustrace jsou pěkné a pověsti pro děti ideálně dlouhé a přitom je v nich vše, co tam má být.

petrisa
17.03.2014

Krásné ilustrace a krásné pověsti. Nejvíce se mu líbila pověst: Praotec Čech, Silný Bivoj, Libuše a Přemysl a Kouzelník Žito.

puplik
29.08.2013

Myslím,že každé malé dítě by mělo znát staré české pověsti. Čtení těch od Jiráska by ovšem bylo pro malé velmi nudné a tak zde mohou naleznout kratší a poutavější verze.

RoseDawson157
29.09.2012

České pověsti pro děti.Jsou obohaceny krásnými ilustracemi a jednoduchým písmem.Děti se v pohodě dozví zajímavé pověsti o naší vlasti a bude je to i bavit.

pověsti pro děti historie

Martina Drijverová