České pověsti pro malé děti

od:


KoupitKoupit eknihu

Zkrácené verze nejznámějších českých pověstí přepsaných do jazyka srozumitelného dětem raného školního věku (Praotec Čech, Silný Bivoj, Libuše a Přemysl, Dívčí válka, Oldřich a Božena, Břetislav a Jitka, Blaničtí rytíři, Karlův most, Král Žito, Bruncvík, Faustův dům, Dalibor, Synové Svatoplukovi, Golem, Staroměstský orloj, Horymír, Král Karel IV., Tatarská princezna, Král Ječmínek)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/89337/ceske-povesti-pro-male-deti-89337.jpg 4.226

Žánr:
Pro děti a mládež, Pověsti
Vydáno:, Computer Press (CPress)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Přidat komentář
agatha2
23. září

Velmi pěkné zpracování českých pověstí. Paní Drijverová umí moc hezky psát, mám její knihy moc ráda. Velmi poutavě převyprávěla ty nejznámější z našich pověstí a věřím, že se bude kniha líbit nejenom dětskému čtenáři.

lapagerie
13.05.2016

Knížku čtu svým dcerám a moc se mi líbí. A jim taky. Starší dcera už teď čte sama a krátké kapitoly jsou pro ni jako stvořené. I přes malý rozsah kapitol jsou pověsti hezky pracované a neošizené.

bravja
03.04.2016

Jedna z nejlepších knih pro malé čtenáře. Poučná a hlavně je to baví číst, protože jsou příběhy napsány jednoduše a na stránku a čtvrt.

Klarv
01.02.2016

Pro děti moc pěkně udělané :) já jsem četla v 21 letech, abych měla načtené knihy pro děti na zkoušku z Literatury pro děti a mládež a četlo se mi to skvěle. Ne, proto, že je krátká, ale ilustrace jsou pěkné a pověsti pro děti ideálně dlouhé a přitom je v nich vše, co tam má být.

petrisa
17.03.2014

Krásné ilustrace a krásné pověsti. Nejvíce se mu líbila pověst: Praotec Čech, Silný Bivoj, Libuše a Přemysl a Kouzelník Žito.

puplik
29.08.2013

Myslím,že každé malé dítě by mělo znát staré české pověsti. Čtení těch od Jiráska by ovšem bylo pro malé velmi nudné a tak zde mohou naleznout kratší a poutavější verze.

RoseDawson157
29.09.2012

České pověsti pro děti.Jsou obohaceny krásnými ilustracemi a jednoduchým písmem.Děti se v pohodě dozví zajímavé pověsti o naší vlasti a bude je to i bavit.

Štítky

pověsti pro děti historie

Autor a jeho další knihy

Martina Drijverová

Martina Drijverová
česká, 1951

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených34x
v Knihotéce9x
v Chystám se číst6x
v Chci si koupit2x
v dalších seznamech1x