Angličtina pro pokročilé 1

Angličtina pro pokročilé 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164787/bmid_anglictina-pro-pokrocile-1-164787.jpg 5 2 2

Učebnice, jejíž první tří vydání vyšla pod názvem Anglický jazyk pro filology 1, je určena pro první dva ročníky oborového studia angličtiny na filozofických fakultách a pokročilým z řad široké veřejnosti. Základní texty mají část vyprávěcí a část dialogickou. Náměty jsou. vzaty z denního života a závažnější z nich se cyklicky opakují. Dialogy obsahují značné množství frazeologie z běžného společenského styku. Mluvnická stránka textů není redukována na úroveň dosud probraných mluvnických jevů. Slovní zásoba následující za textem je utříděna podle významových okruhů spjatých se situacemi popisovanými v základním textu. Obsahuje slova a obraty z textů i další výrazivo použitelné při rozvádění příslušného tématu. Slovní zásobuje nutno si osvojit v celém rozsahu, protože je pojata do cvičení. Výslovnost se uvádí pouze tehdy, když je neodvoditelná ze základních pravidel a přízvuk není na první slabice. Cvičení na slovní zásobu jsou vždy nejdříve doplňovací, substituční, překladová a potom komunikační - student reaguje na předem vymezenou situaci nebo aplikuje vlastní životní zkušenost. Mluvnice se probírá v obdobném cyklu jako na střední škole, ovšem značně podrobněji a s důrazem na srovnání češtiny s angličtinou. Mluvnická cvičení následují hned za mluvnickým výkladem. Doplňkové texty na konci každé lekce a dva kultumě-historické základní texty umožní informované srovnávání skutečnosti naší a cizí. Nemají sloužit jen k četbě a reprodukci, měly by se stát východiskem pro diskusi. ... celý text

Hani77
15.03.2019

Tuto učebnici jsme všichni dostali jako studijní materiál, bez ohledu na naši jazykovou úroveň, takže my - nejslabší angličtináři a začátečníci - jsme ji neměli rádi - byla na nás těžká. Z toho důvodu nebudu hodnotit její úroveň, bylo by to subjektivní.

konicekbily
09.07.2016 5 z 5

Velice dobrá učebnice od mistra anglického jazyka - i díky ní jsem v roce 2000 složil FCE.

angličtina jazykové učebnice

Kniha Angličtina pro pokročilé 1 je v