ABC mladých techniků a přírodovědců - Speciál 85

ABC mladých techniků a přírodovědců - Speciál 85 https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410864/bmid_abc-malych-techniku-a-prirodovedcu--LrP-410864.jpg 5 28 8

Zvláštní vydání časopisu ABC mladých techniků a přírodovědců. Comicsy: Příhody Malého boha - Vlastislav Toman, František Kobík Příchod bohů - Vlastislav Toman, František Kobík Kruanova dobrodružství - Vlastislav Toman, František Kobík

david5746
01.01.2024 5 z 5

Pro mě nostalgická kultovka, moc rád jsem si ji po no ty vole skoro třiceti letech zase díky výzvě připomněl. Samozřejmě je to pro děti, ale to vůbec nevadilo...

jerisno
24.03.2022 4 z 5

Pěkné souhrnné vydání "Příhod Malého boha" a navazujících dobrodružství. V době, kdy příběhy vycházely v ABC, jsem je měl velmi rád a více-méně nasměrovaly mé čtenářské choutky do oblasti vědecké fantastiky. Ilustračně výborné, dějově lehce naivní, ale bylo to určeno dětskému čtenáři, takže v pohodě. Silná a zasloužená čtyřka.

Ivan F
05.02.2021 5 z 5

Povaly a pivnice skrývajú (okrem kostlivcov) všeličo možné a jedným z takýchto nájdených "pokladov" je aj ABC špeciál 85. S chuťou som si v ňom zalistoval a je to pre mňa číra nostalgia. ABC bolo pomerne podpultovým tovarom a mať tento špeciál spôsobilo, že ste boli v triede takým Malým bohom :-) Samotnému špeciálu nie je čo vytknúť, na svoju dobu bol zaujímavý a súhrnné vydanie troch komiksov do jedného vydania potešilo asi každého, kto tento špeciál čítal. Potešilo aj vesmírne pexeso (samozrejme s prevahou sovietskej techniky a kozmonautov, astronaut tam bol len jeden), vystrihovačky z príbehov a článok o Halleyovej kométe. Pre mňa bolo potešujúce aj zaradenie krátkej poviedky z pera Kira Bulyčova, literárneho otca Alice Seleznevovej, mojej detskej lásky.

Millius
23.12.2020 5 z 5

Tohle je naprostá nostalgie a časopis ABC se svými Speciály bylo bezpochyby dokonalé periodikum, u kterého se zabavila spousta dětí a mladistvých s různými zálibami. Zejména mám dodnes tento časopis spojen s ilustrátorem Františkem Kobíkem, autorem skvělých a ikonických komiksů. Sám jsem Ábíčko odebíral od roku 1983 do roku 1994 a po mě ještě 3 roky mladší bratr. Navíc mi strýc tehdy dovezl ještě kompletní ročníky 81 a 82 jako dárek k vánocům. Vzpomínka na velký šuplík pod palandou plný ábíček je stále živá. Dodnes uchovávám všechny Speciály z 80 let ve dvou verzích...jednu intaktní v archivu a druhá je pořádně očtená a ohmataná, jelikož mi nedá, jednou za čas si komiksy opět přečíst.

plutoking
28.09.2020 5 z 5

Srdcovka, jak jsem to viděl jako dítě poprvé, tak mě to uchátilo.

RoBertino27
18.08.2020 5 z 5

Záslužný čin redakce ABC vydat původní trilogii Příhody malého boha / Příchod bohů / Kruanova dobrodružství "pod jednou střechou". Tento Speciál 85 byl poprávu jedním z nejúspěšnějších a věřím, že jeho majitelé si ho dodnes pečlivě uchovávají, přestože byly příhody ze Žluté planety opakovaně vydávány.

špulo
18.12.2019 5 z 5

Ťažko zohnateľný u nás v meste, v tej dobe. A potom JA ťažko odtrhnuteľný od neho. Model Malého boha som mal ešte dlho dlho na polici. Kým neskončil v rukách mimozemšťanov vo forme mojich mladších bratrancov. Túto inváziu neprežil. Časopis mi zostal. Má síce toho dosť za sebou, ale stále je schopný pripomenúť mi moje detstvo...

Hani77
29.07.2019 5 z 5

Tenhle speciál ABC jsem jako dítě četla pořád dokola a pořád mě moc bavil! Příběhy jsem znala skoro nazpaměť.

Kniha ABC mladých techniků a přírodovědců - Speciál 85 je v