Velká kniha komiksů ABC #4

Velká kniha komiksů ABC #4 https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/7561/bmid_velka-kniha-komiksu-abc-velka-kniha-9Fw-7561.jpg 4 43 7

Velká kniha komiksů ABC série

< 4. díl

Velká kniha komiksů ABC, čtvrtý svazek (Strážci). Výběr kultovních komiksů z časopisu ABC, tentokrát zaměřený především na souborné vydání kreslených příhod legendárního klubu Strážci, které na stránkách časopisu vycházely s přestávkami od roku 1967 až do roku 1984. Obsah: Strážci – Vlastislav Toman, Libuše Kovaříková (ABC 1966-70) Strážci – Vlastislav Toman, František Kobík (ABC 1972-73) Kronika Strážců – Vlastislav Toman, František Kobík (ABC 1981-84) Strážci z Bílých domů – Vlastislav Toman, Michal Kocián (ABC 2003) Goro – Ochránce makaků – Ivo Pechar, Jiří Petráček (ABC 1995-96) Křížová výprava ke hvězdám – Petr Konupčík, Vladimír Bican (ABC 1999-2000)... celý text

Dobrodružné Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art , Ringier Axel Springer SK (Ringier Slovakia Media)

Velká kniha komiksů ABC, čtvrtý svazek (Strážci) , 2003

Maly_MACKO
19.08.2023 5 z 5

Strážci z bílých domů jsou sice nejslabší části spolu s Gorem, ale i tak dávám tomu 100/100. Protože když si vzpomenu kolikrát jsem to četl, jako mladý kluk, nezapomenutelné. Asi si to půjdu přečíst znovu

Adapa
09.02.2023 4 z 5

Poprvé se mi podařilo číst všechny díly Strážců. Zavzpomínal jsem na své dětství, kdy jsem se s nimi někdy v 80. letech poprvé setkal v ABC speciál. Jak mi tehdy připadali velcí, dospělí a dokonalí :)

Bylo zajímavé číst je znovu po tolika letech a sledovat, jak na prvních stránkách je vidět vliv Rychlých šípů. Neustálé odkazy a náznaky na Foglara. Pak náznaky zmizely a byly tu jen pionýrské oddíly, Strážci začali nosit pionýrské šátky, promítl se do toho i Vítězný únor 1948. Ale pořád se to dalo číst.

Pokračování Strážců z roku 1999 jsem četl poprvé, katastrofa a nuda. Ani se nechce věřit, že to také psal Vlastislav Toman.

Komis o Gorovi také nuda, nic to ve mě nezanechalo.

Na Kosmické křižáky jsem se těšil, knížku jsem četl snad desetkrát. Komiks, který z té knížky ale vychází, je slabý odvar, narychlo namalované a nečíst knížku, spoustu věcí bych nepochopil.

Tato Velká kniha komiksů ABC je nejslabší z té vydané série. Mohli tam být jen Strážci a bylo by to zajímavější.

jan.para
13.09.2022 2 z 5

Asi nejslabší velká kniha komiksů.

SSTknihy
01.09.2018 5 z 5

Já myslím, že tady nemá moc smysl psát nějaké hodnocení. Kdo kdysi zažil to netrpělivé vyčkávání každého nového čísla, ten chápe. A že jsou kluci z klubu Strážci tak trochu odvar Rychlých šípů v socialistickém hávu? Pro nás to prostě byly příběhy party kluků, kteří zažívali skvělá dobrodružství.

Shashlick
21.03.2016 3 z 5

To nejlepší z ABC už bylo dávno vyčerpáno a tak čtvrtý díl už není tak kvalitní. Strážci jsou jen takovým "vývarem" z Rychlých šípů (které jsem znovu četl nedávno, takže mám srovnání ještě v hlavě). Autor to sice sám přiznává, ale i tak je to na můj vkus moc okaté. No a následní Strážci z bílých domů jsou pak už jen vývarem z vývaru. Takže opravdu nic moc.

Kapis
12.03.2013 4 z 5

Táák jsem si zašel v pátek do svého nejoblíbenějšího ostravského antikvariátu a co na mě nečumí z regálu s komiksy? 4. díl Velké knihy komiksů a jelikož jsem to určitě ještě nevzpomínal, přišlo to zrovna po dvou letech, co jsem postupně louskal knihu druhou a třetí spolu s Encyklopedií komiksů z ABC, zrovna jsem to všechno dočetl a říkal jsem si, že je nejvyšší čas si tuto sérku zkompletovat. Sám bych tomu nevěřil, že mé přání bude tak bryskně vyslyšeno, sice má trochu to kolečko samolepící poškozeno, ale za ty čtyři kilečka si přece nemůžu stěžovat. Takže paráda. Jako děcko jsem měl přístup jak k šípákům a vůbec všem Foglarovkám a Zapletalovkám atd., tak pochopitelně ke Strážcům, chodil jsem do "ilegální" družiny skautů, jisker i pionýra a hltal jsem veškerou tuto chlapeckou literaturu mezi lítáním v přírodě a hraním her...zlaté bezstarostné časy, co si budu namlouvat. Takže i Strážci jsou pro mě vzpomínkou na tyto časy.

Takže jsem si knihu vzal hned do parády - a musím se přiznat, že se mi Strážci nechtěli číst znova nějak dopodrobna, v dětství jsem to stihl vícekrát, takže jsem to spíš jen tak listoval a sem tam se začetl. No a celkem jsem čuměl - oproti Speciálu 89 je v této knize více epizod kreslených Kovaříkovou - tak např. jsem hleděl na díl se skautskou skupinou v hnědých šátcích. V Kronice strážců, kreslenou Kobíkem, které se určitě dá vytknout poplatnost době, pak bylo zábavné sledovat pionýrské šátky přebarvené na hnědo, i když v záhlaví se píše o pionýrech. Díl se zlým panem továrníkem o vítězném únoru byl pak přímo excelentní - musím zase Tomanovi přiznat, že v dílech, které nebyly evidentně "objednány režimem" se striktně vyhýbá propagandě a děcka tam zažívají klasická dobrodružství.

Strážci z Bílých domů byli otřesní, zvládl jsem snad asi jen dva listy, stejně tak Křížová výprava byla hodně slabá a taková prostoduchá se slabou kresbou, že jsem to taky zavřel po pár listech. Zato Goro byl skvělý, viděl jsem ten úvodní list na Kometě (tuším č.10), ale nikdy jsem to nečetl - a je to moc dobrý kousek, Petráčkova kresba na úrovni, akorát tam mohl být ještě doslov, jak to s opicema dopadlo (i když dá se to odtušit).

Kefidlo
30.11.2012 4 z 5

výborné zpracování klasiky z ABC, a docela slušně rostoucí investice .)