handulli handulli komentáře u knih

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Začala jsem číst kvůli výzvě. Kniha se mi vzhledem k tématu nečetla lehce, proto jsem jí neustále odkládala.
Připadalo mi to jako autobiografická novela. Člověk to asi musí zažít, aby pochopil, proč ženy v takovém svazku tak dlouho zůstávají, najdou-li vůbec sílu odejít.

07.08.2018 3 z 5

Poprvé jsem příběh četla někdy ve svých 13ti letech. Pamatuju si, že ve mně zanechal šokovaný dojem. Stevensona jsem měla ráda a přečetla od něj několik knih. Po letech jsem se k němu chtěla vrátit a ověřit si, zda by se mi v dospělosti jeho knihy pořád stejně líbily. Nikdy jsem se k tomu ale nedostala, až teď prostřednictvím výzvy a jsem ráda, že jsem si jeden z příběhů z pera p. Stevensona mohla znovu přečíst. Sice už jsem nebyla tolik šokovaná zvrhlou osobností p. Hydea, ale pan Stevenson psát uměl ;)

30.07.2018 5 z 5

Úniky Úniky Julie Garwood

Tak tohle nebyl můj šálek čaje. Do čtení jsem se od počátku musela nutit. Hlavní hrdinové mi nebyli sympatičtí, obzvlášť arogantní Liam. Dost zvláštní mi přišel i ten obrat v jejich "vztahu" - od sexu bez závazků vzápětí k manželství...
Celkově mi děj přišel velmi slabý, a jak už tu padlo - rozdrobený.
V podstatě se mi líbily jen ty pasáže vyprávění. Asi už se k této sérii nebudu vracet, přijde mi, že má sestupnou tendenci :-(

28.07.2018 2 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Moje první setkání s autorkou. Po knize jsem šáhla jen kvůli výzvě. Nečekala jsem od ní v podstatě nic, a o to víc jsem byla mile překvapená. Mě to bavilo, takové čtení ze života, ikdyž ... až takovouhle čarodejnici neznám :D

18.07.2018 4 z 5

Kamenní strážci Kamenní strážci Alec Palmer (p)

Nebylo to špatné, ale ani mě to neuchvátilo. Knihu jsem četla skoro měsíc a většinou proto, že jsem se do čtení dokopala. Poslední třetina knihy mi přišla dost překombinovaná a to jak hlavní hrdinové přežili "zázrakem" všechno, už bylo přitažené za vlasy.

22.06.2018 3 z 5

Nečekej slitování Nečekej slitování Linda S. Howington

Jak už psali skoro všichni přede mnou ... škoda, že to nebyl propracovaný román. A nějak jsem nepochopila tu 25stránkovou ukázku z knihy Klid před bouří (které se námětem hodně podobá). Ale četlo se to dobře.

01.06.2018 3 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Kniha se četla sama, dobře promyšlený příběh. Jen ten závěr s Kadeřníkem mi přišel trochu ukvapený. 4,5*
Určitě si přečtu další autorčiny detektivky.

24.04.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Na knize je nejhezčí obálka. Spousta postav mě mátla, hlavně zpočátku jsem měla problém si zapamatovat, kdo je kdo a jakou roli v příběhu už sehrál. Do čtení jsem se musela nutit, kniha mě jakž tak zaujala až ve 2/3 a já doufala, že závěr to nějak celé vynahradí, ale bohužel. Finále nějak poklidně vyšumělo a já jsem ráda, že mám už dočteno.
Dívka ve vlaku mě neoslnila, ale určitě byla lepší.
U této autorky jde krásně vidět, co dokáže výborný marketing.

03.04.2018 1 z 5

Dívka, která věděla příliš mnoho Dívka, která věděla příliš mnoho Amanda Quick (p)

Tak jak mám Amandu ráda, tak tohle se jí nepovedlo. Nejdřív jsem se nemohla začíst a ztrácela jsem se v postavách. Hlavní hrdinové mi vůbec nepřirostli k srdci. Zápletka mi přišla překombinovaná. Nevadí mi knížky, kde je děj trochu nereálný, ale tady mi to přišlo už moc.
Pro mě zklamání; těšila jsem se na knížku situovanou netradičně do 30. let, ale jak tu už někdo poznamenal, doba se v knížce příliš neodráží.
Knížka se určitě přečíst dá, ale je to Amandy podprůměr.

20.03.2018 2 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Autorka S.J.Bolton je pro mne synonymem výborného čtenářského zážitku. Už dlouho se mi nestalo, že jsem se od knihy vůbec nemohla odtrhnout, zvlášť za druhou polovinou knihy jsem byla do příběhu úplně ponořená. Boltonová prostě umí.
Co bych vytkla, je snad jen to, že mě zpočátku rušila ta nespisovná policajtská řeč. Hlavně teda to nadbytečné "v" na začátku některých slov.
Závěr byl pro mě nečekaný, a i když autorka dost věcí vysvětlila, stále mi tam vyvstávaly další a další otázky, které už zůstaly nezodpovězeny.
Ale to jsem autorce odpustila, protože mě kniha celých 558 stran neskutečně bavila. Určitě doporučuji k přečtení.

14.03.2018 5 z 5

Dokud nás smrt nerozdělí Dokud nás smrt nerozdělí Amanda Quick (p)

Tak tuhle knihu jsem si po dlouhé době opravdu užila. Miluji historické romány od AQ. Jsem moc ráda, že se vrátila i k psaní románů z období viktoriánské Anglie bez všech těch paranormálních schopností a multitalentů. A potěšilo mě, že kniha nebyla předvídatelná; vraha jsem tipla ve zhruba ve stejné chvíli jako hlavní hrdinové, ono už tam moc nezbývalo možností, kdo by to mohl být :)

10.03.2018 5 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Za mě zatím nejlepší kniha ze série. Nevadilo mi, že tu bylo více dějových linek, ale je pravda, že víc mě bavila ta o poustevníkovi, o níž byla už předchozí knížka, než stěžejní příběh knihy.

04.03.2018 5 z 5

Sedmé znamení Sedmé znamení Nora Roberts

První půlka knihy mě bavila. Zajímavý námět. Ale v té druhé půlce to autorka úplně zazdila. Čekala jsem, že tenhle díl bude především o Calovi a Quinn, ale ve finále tam bylo 6 hlavních postav a k srdci mi nepřirostla ani jedna. Rozvleklý děj, zbytečné dialogy. Na konci jsem už přeskakovala odstavce a občas i stránky, pořád jsem čekala, že na konci to nějak vyvrcholí, budou třeba nějak proti tomu zlu bojovat....
Pro mě velké zklamání, a to to mělo na začátku takový potenciál :(

20.02.2018 1 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Moc pěkný příběh, hned bych se do Francie rozjela taky :) Pro někoho možná klišé, ale i přes předvídatelný konec mě kniha pohltila. S každým popisem jsem si živě představovala děj, skoro jako bych tam s hlavními hrdiny byla. A ten Julianův proslov při výstavě fotografií ... ten mě vážně dojal. Asi jsem skrz ty svátky nějaká sentimentální, ale tenhle příběh mě prostě něčím dostal. Už se těším na další autorčiny knížky :)
Hodnocení je samozřejmě v rámci žánru, i když je příběh milý, nic hlubokomyslného či plného zvratů nečekejte :)

01.01.2018 5 z 5

Lord v nesnázích Lord v nesnázích Mary Jo Putney

Když si odmyslím několik nepřesností, kniha se mi docela líbila. Ovšem to zmrtvýchvstávání na konci knihy už bylo docela dost přitažené za vlasy.

27.08.2017 3 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Skvěle napsáno. Nečekala jsem, že mě tak chytne knížka, ve které je od začátku jasné, kdo je vrah. Na napětí jí to ale neubralo, naopak. Ed je zvrácenej psychopat. Po delší době zase hodně napínavý thriller.

03.08.2017 5 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Na knížku jsem narazila náhodou, přeci jen už do cílové kategorie nespadám a v knihovně v oddělení pro Děti a mládež jsem se cítila dost divně, ale anotace mě vyloženě navnadila (vstupování do příběhů, krimizápletka). Svého výběru jsem ani na okamžik nelitovala. Už dlouho jsem nečetla knížku, která mě pohltila od první stránky a já se od ní nemohla odtrhnout. Knížka mě doslova vtáhla do děje, až se mi leckdy do reality ani vracet nechtělo. Parádní knížka. Doporučuju.

16.06.2017 5 z 5

Jarní skandál Jarní skandál Lisa Kleypas

Úžasná série ... určitě nejlepší v tomto žánru.
Jak už zaznělo - líbil se mi ten obrácený model. Že ji miloval od počátku. Hvězdičku srážím, ale za to hrozně rychlé rozuzlení na konci. Jakože tolik let se trápil svoji minulostí, nechtěl si kvůli ní Daisy vzít a nakonec přišlo "rozhřešení" za jediný večer. Ale jinak skvělé ... ani se mi z jejich světa nechtělo vracet do reality :)

18.05.2017 4 z 5

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

Kniha je čtivá a napínavá, vraha jsem uhodla až pár desítek stránek před koncem. Je to tak 4,5* právě za to, že je knížka čtivě napsaná a docela mi dělalo problém ji odložit. Knížka má spád a autorce se daří udržet napětí až do konce. Nicméně je v knize několik nelogických postupů a jednání postav. Nechci moc prozrazovat pro ostatní čtenáře, ale v momentě, kdy policie pochopí modus operandi výběru obětí, tak zpočátku ani hlavního podezřelého moc neshání. Postavu vraha neproklepnou, nepídí se po tom, kde je, ale třeba bratra první oběti vyhledat nechají. Na konci knížky mi pak už přišlo, že si policisté trochu sedí na vedení. Ale to je ke kritice vše. Knížku bych doporučila.

11.04.2017 5 z 5

Nebezpečná známost Nebezpečná známost A. J. Rich

S hodnocením jsem dlouho váhala, je to takové 3,5*
Námět dobrý, včetně toho zařadit do hlavního děje psy. Ovšem místy byl zcela nadbytečný popis nebo min. zbytečně dlouhý. Po nějaké době mi začal vadit i odborný výklad podávaný hlavní hrdinkou - vůbec mi to k ní nesedělo, protože byla neuvěřitelně naivní a ač tedy teorii znala, tak v praxi byla totálně mimo. Psala o viktomologii a přitom nejlepším materiálem pro výzkum byla ona sama. Celkově mi nebyla sympatická.
Po nějaké době mi nakonec začaly vadit i citáty. Hodnocení vytáhl závěr - odhalení vraha. Přiznám se, že svítat mi začalo až na konci knihy.
Ale jinak musím souhlasit s tím, co tu už zaznělo - anotace navnadí, ale nakonec je na knize nejlepší.

02.04.2017 3 z 5