Sedmé znamení

Obyvatele malého města stihne každých sedm let týden plný katastrof. Je možné, aby je měly na svědomí tajemné síly, které svou přísahou uvolnili tři chlapci? Tuto legendu chce využít spisovatelka Quinn jako téma pro svou knihu. Dorazí sem právě včas, jenže netuší, že se sama stane součástí záhady. 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/139189/sedme-znameni-139189.jpg 3.7112

Znamení sedmi (1.)

Horory, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Alpress

Blood Brothers (2007)

Kniha Sedmé znamení

bekule

Ač jsem si v knihovně půjčila 7 knih a touto začala jako první nezbývá mě po dočtení nic jiného než spěchat do knihovny opět a půjčit si díl druhý, a ostatní knihy prozatím odložit. Celá trilogie směřuje k jednomu významnému datu a prvním dílem napětí nekončí.Tady asi víc než kdy jindy je potřeba číst všechny díly za sebou.

helenkan
10.04.2018

Nedočetla. Prostě mě to nechytlo.

moudivlacek
24.03.2018

Jsem ráda, že jsem začala číst tuto knihu, hodně mi to připomíná její různé trilogie, kde je láska a mystično. Každopádně je to můj šálek kávy. Někomu to může připadat hloupé a směšné, ale náš mozek využíváme jen na pár procent. Plno věcem nerozumíme, ale to neznamená, že se nic tajemného nemůže dít. Každopádně mě spíš zaujalo přátelství 3 chlapců, kteří vyrostli v muže a ti se snaží zabránit zlu zničit jejich domov a město. Nově příchozí dívky kupodivu k nim patří a je zajímavé nové páry sledovat. Koncem prvního dílu to každopádně nekončí a já se moc těším na další díl.

handulli
20.02.2018

První půlka knihy mě bavila. Zajímavý námět. Ale v té druhé půlce to autorka úplně zazdila. Čekala jsem, že tenhle díl bude především o Calovi a Quinn, ale ve finále tam bylo 6 hlavních postav a k srdci mi nepřirostla ani jedna. Rozvleklý děj, zbytečné dialogy. Na konci jsem už přeskakovala odstavce a občas i stránky, pořád jsem čekala, že na konci to nějak vyvrcholí, budou třeba nějak proti tomu zlu bojovat....
Pro mě velké zklamání, a to to mělo na začátku takový potenciál :(

xindl007
28.01.2018

Knihu jsem docela dlouho odkládala, začala jsem prvních pár stran a pořád se mi do ní nějak nechtělo. Jelikož ji ale musím vrátit do knihovny, rozhodla jsem se, že ji tedy dočtu. Kniha má zajímavé momenty, stejně jako nudné a celkově mě opravdu moc nezaujala. Ta duchařina je tu taková nějaká zvláštní, nějak to není ono. Další díly si přečtu hlavně proto, abych věděla, jak to celé dopadne.

princesse
27.09.2017

Dostal se ke mě druhý díl této trilogie a jelikož jsem si chtěla oživit díl první, abych se dostala do děje, tak jsem přečetla znovu ... I když nejsem příliš zaměřena na sci-fi knihy, tak jsem přečetla v pohodě začínám druhý díl. Určitě přečtu i třetí.

msjadepaton
07.06.2017

Tak tohle se nedalo. Nedávám odpad jenom z toho důvodu, že jsem knihu dočetla jen cca do 70%, takže netuším, jestli je zbytek tak otřesný jako to, co jsem přečetla.
Mám docela ráda sérii Klíče, která je pro mě trochu nostalgická, protože jsem ji poprvé četla asi ve třinácti. Vzhledem k tomu, že námět téhle knihy je podobný, doufala jsem, že se mi bude líbit i tahle trilogie.
V Klíčích jsem měla alespoň něco, čeho jsem se mohla chytnou. Postavy, i když dost hrubě načrtnuté, měly alespoň nějakou osobnost a něco, díky čemuž jsem si je oblíbila. Záhada měla rámec a jasný směr, což normálně nevyžaduju, ale tady se mi to líbilo. A kromě toho tam byla vedlejší linie založení Požitků, která mě hrozně zajímala.
V Sedmém znamení jsem nic z toho nenašla. Schválně jsem si počkala, až se tam objeví Sybil v naději, že bude o něco zajímavější než ostatní postavy. Nebyla. Všichni byli naprosto mdlí bez čehokoliv, co by je vzájemně odlišovalo.
Vztahy mezi nimi jsou veškeré žádné a jakýkoliv pokus autorky o nějakou romantiku působit tak strašně uměle, že jsem měla nutkání zaklapnout knihu už o dost dřív. Neříkám, že v Klíčích to trochu nucené nebylo, ale tam mi to z nějakého důvodu nevadilo tolik jako tady.
Všechny postavy jsou nevysvětlitelně posedlé představou, že jsou nějak "propojeni", což se tam diskutuje bez pádného důvodu (minimálně v tom prvním případě to opravdu nebylo nijak zvlášť jasné) s obrovskou vážností několikrát. Celé to působí jako parta dětí, které si hrají na to, že je pronásleduje nějaká příšera a tak pořádají důležité porady o tom, co by se mělo dělat. Tyhle části byly tak trapné, až jsem se musela smát.
Nadpřirozená zápletka se zdála docela zajímavá, dokud to nezačalo být na jedno brdo. Pořád to samé dokola. Asi to mělo být strašidelné, ale po třetím opakování stejného scénáře mě to začalo nudit.
Překlad tu hrůzu jenom dodělal. I když často se vlastně nedalo říct jestli byla na vině překladatelka nebo styl autorky. Například tohle: "Ovšem ani tréma není vysloveně hrozná věc. Je to taková kombinace ouha a ach ach, což je přece docela zajímavé, nebo ne?" Tahle část mě bude ještě několik let pronásledovat v nočních můrách.
Tento typ knih pro mě bývá docela příjemná oddychovka, ale tady jsem vyloženě trpěla. Dočetla jsem to do těch 70% jen proto, že jsem pořád doufala, že to bude lepší, že to dostane nějakou formu. Když to autorka nedokázala ani po víc než polovině knihy, zlomila jsem nad touhle sérií hůl a lituju, že jsem na první knihu vyplýtvala tolik času.

EvikU.
06.04.2017

Kniha je hezká. Opět duchovno, napětí, má to grády. Doporučuji.