handulli handulli komentáře u knih

Dům na útesu Dům na útesu Nora Roberts

Vleklý děj, vůbec žádné napětí, .... Vztah, který se rozvíjel mezi Abrou a Elim, mi připadal takový zvláštní, nevěrohodný. Neseděla mi taky většina jejich dialogů. Naopak zdařilé podle mě byly popisy Eliho depresivních stavů na začátku knihy. Suma sumárum: Knížka se určitě přečíst dá, ale já mám raději v knihách spád, napínavý děj a romantiku. A to mi tady chybělo. Myslím, že je to vcelku zmařený potenciál dobrého nápadu.

11.12.2015 2 z 5

Klid před bouří Klid před bouří Linda S. Howington

Asi nejlepší knížka od Howardové, co jsem četla. Napínavý strhující děj, místy i s humorem. Už dlouho se mi nestalo, že bych se nemohla od knížky odtrhnout. A jak už zaznělo: i já oceňuju, že hlavní hrdinka nebyla žádná fiflena.

28.11.2015 5 z 5

Vévodovo pokušení Vévodovo pokušení Jillian Hunter

Ano, mohlo to být lepší. V knize chybí napětí, ale zato oplývá romantikou i humorem, kvůli nimž tuto autorku čtu především. S hlavním hrdinou jsem problém neměla, naopak. Za mě spokojenost.

07.11.2015 4 z 5

Život na ostro Život na ostro Lenka Lanczová

Čtyři hvězdičky za čtivost knihy (ikdyž až tak od 60. stránky, do té doby se nic moc nedělo), reálnost děje a postav (postavu Pavlíny i Luboše bych našla ve svém okolí). A právě proto, že jsou knížky od Lanczové z reálného života, baví mě je číst i po těch 10 letech, co jsem s jejich čtením začala. Hvězdičku ale ubírám za ten otevřený konec - tohle nemám ráda. Všechno by vyřešil druhý díl, na ten se ale Lanczová zjevně nechystá: "Pokračování Života na ostro neplánuji, myslím si, že je lepší nechat tomu otevřený konec, tím spíš, že v obou případech dobrý, ať už se Verča rozhodne tak či onak :) A to, jak se rozhodne, záleží teď vlastně na čtenářkách, jaký konec si tam dosadí. (lanczova.cz) "

08.10.2015 4 z 5

Anno Dracula Anno Dracula Kim Newman

Na začátku jsem měla docela problém se zorientovat v množství postav. Občas jsem se musela v textu vracet, abych si připomněla, o koho se jedná. Kniha má ale spád až do samého konce a Newmanovo nápad je znamenitý. Alternativní dějiny, praví krvesajové,...

15.09.2015 5 z 5

Žhavá zóna Žhavá zóna Amanda Quick (p)

Rainshadow mě baví, přehršle paranormálna mi nevadí, autorka píše čtivě, ale .... AQ už vykrádá sama sebe. Přišlo mi, že uprostřed knihy to nabralo zajímavý spád, děj byl napínavý, ale ten konec mi přišel úplně odfláklý. Jako: došly mi nápady, ale nějak ukončit to musím.
Spoiler: A to usmíření s rodinou mi přišlo taky trošku přitažený za vlasy. Jeden 5minutový srdceryvný výlev a desetiletí křivdy a nezájem rodiny zapomenuty. I ten vztah mezi Sedonou a Cyrusem mi přišel dost nevěrohodný.
Ale jak jsem už psala - kniha je docela čtivá, a proto 3 hvězdy za odpočinkové čtení.

02.09.2015 3 z 5

Polibek měsíce Polibek měsíce Lisa Jackson

Příjemné čtení. Trošku mi vadilo, že je tato knížka obdobou 1. dílu - od nadpřirozenými silami obdařenými odvážnými hlavními hrdinkami až po zradu příbuzného. Nicméně tuto skutečnost vyvažuje autorčin dar pera, a proto je navzdory předvídatelnému ději kniha čtivá. Líbilo se mi, že se v tomto díle setkáme i s hrdiny prvního dílu. Navíc mi přišlo, že Sorcha narozdíl od Morgany skutečně umí "čarovat". Jen mě mrzí, že Domino přestalo vydávat romance, takže to nevypadá, že bychom se v nejbližší době dočkali 3. dílu věnovaného Wareovi. Což je škoda, jeho postava mě v tomto díle zaujala a určitě bych se ráda dočetla i o jeho osudu.

25.08.2015 4 z 5

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

Tahle kniha rozhodně patří mezi autorčiny slabší díla, ani to, že autorka umí psát zajímavě, poutavě a s dávkou humoru nezachránilo děj samotný. Všechno bylo hrozně zdlouhavé, rozhovory zbytečně natažené a děj mi přišel přitažený za vlasy. Nemyslím tím fakt, že po Manhattanu se to hemžilo upíry (parodie na všechny ty uslintané ságy o upírech? ), ale přitažené za vlasy mi přišlo Mínino jednání - děj nechci prozrazovat pro ty, co ještě knihu nečetli, ale nejzpackanější mi přišel rozháraný konec. Knihu bych také určitě nikomu nedoporučila. O upírech jsou mnohem lépe zpracované knihy.

17.07.2014 2 z 5