Vévodovo pokušení

Vévodovo pokušení https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113778/vevodovo-pokuseni-113778.jpg 4 50 12

Bridal Pleasures série

Boscastle Family série

10. díl

Samuel Charles Aubrey St. Aldwyn, vévoda z Gravenhurstu, je rozený zhýralec a známá osobnost zaplétající se do problémů. Nikoho by ve snu nenapadlo, že je také autorem velmi oblíbených historických románů, pisatel údajně kazící lidem morálku a mistrovský svůdce, mezi jehož obdivovatele patří i Lily Boscastlová. Ta ovšem sama dobře ví, co znamená zničená pověst. Když její zásnuby s jiným mužem skončí katastrofou a zavržením ze strany společnosti, nezbývá Lily nic jiného, než opustit Londýn a nalézt si práci - jako hospodyně u samotného Gravenhursta. Duchaplná a zároveň smyslná dívka ho silně vábí, ale také inspiruje. Ona přitom netuší, že s tímto mužem je spojeno tajemství, jež zná pouze pár osob, přízraky z minulosti, které mohou nebezpečným způsobem ovlivnit budoucnost obou.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Oldag

A Duke's Temptation , 2010

rampapa
rampapa
16.05.2022 5 z 5

Tak to bylo super a krásný. Miluju knížky s touhle tématikou. Miluju tuhle autorku jak píše. Zamilovala jsem si Samuela a Lily. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

mariva
mariva
16.09.2020 3 z 5

Kniha mě dost zklamala, připadala mi chaotická a místy až nesrozumitelná. Začátek vypadal nadějně a sliboval humorný romantický příběh. Vkládání literárních pokusů a snaha o jejich dramatické předvádění knize hodně ublížilo a vlastní děj se tak ztrácel.

petraj30
petraj30
06.08.2020 2 z 5

Možná to nebylo až tak špatně napsané, ale bohužel nebylo to podle mého gusta.
Hlavní hrdina byl trošku blázen, ale myslím to v dobrém, někdy to jeho podání bylo vtipné, ale jinak....
Už několikrát jsem se u této autorky přistihla, že pořádně nerozumím některému jejímu podání v textu. Nevěděla jsem jestli to není špatným překladem nebo jsem opravdu něčemu nerozuměla...
Každopádně žádný velký dojem to na mě neudělalo, někdy to bylo zdlouhavé až nudné a v některých pasážích pro mě i nelogické.
Některé knihy od JH byly moc vtipné a tady by to možná ten vtip zachránil. Čekala jsem něco jiného.

munka
munka
27.09.2018 3 z 5

Kniha má neoslnila, ale ani nesklamala.

Jája92
Jája92
10.02.2018 3 z 5

Červená knihovna, ale s poutavým námětem.

LilianaFalcon
LilianaFalcon
05.07.2017 4 z 5

Ctvrtou hvezdiku davam, ale jen za to, ze tak hrozne mi to neprislo :-D a modra cisla mi na to prijdou malo... Hlavne zvolit jako tema polo-sileneho spisovatele mi prislo osvezujici :-D

DUNIKO
DUNIKO
05.03.2017 5 z 5

Moc moc pěkné čtení.

moudivlacek
moudivlacek
05.06.2016 3 z 5

Hezká kniha, i když od autorky jsem již četla hezčí. Přesto - hrdina - vévoda, který se sice snaží žít vlastním životem, ale přesto díky titulu a majetku musí zachovávat určité dekorum, na druhé straně dívka, která touží po lásce a obdivu od mužů, přesto má své zásady, které nechce opustit, proto se jí život obrátí. Ale jako i v normálním životě, když si myslíte, že už se nikdy neusmějete a nebudete mít štěstí, přijde samo a o to víc si jej vážíte.

havrmoni
havrmoni
04.05.2016 2 z 5

Moje první od této autorky a nic moc. Jak už je v komentu dole napsáno,divný. Děj by nebyl špatný nebo spíš námět,ale občas mi přišli nelogické věty a pasáže. Proč o hrdince říkali,že byla zkomromitována a ještě skoro blázen. Že jí nevěřili a zrušila zasnoubení? Pak se chovala jak kdyby se jí bůhví co stalo,že ztratila víru v lásku atd. A zápletka jen náznak a na konec jako hrozný drama. Hrdina bral souboj jako hru,mrtvého soupeře překročil a vůbec,jako by to dělal denně a přišlo mi,že sám už neví jestli je autor postav nebo obě postavy jsou on. Taková rozevlátá postava a vegetarián. Ani postelové scény to nezachránili spíš naopak. Vlastně jsem tam romantiku nějak nenašla a humor taky ne.

handulli
handulli
07.11.2015 4 z 5

Ano, mohlo to být lepší. V knize chybí napětí, ale zato oplývá romantikou i humorem, kvůli nimž tuto autorku čtu především. S hlavním hrdinou jsem problém neměla, naopak. Za mě spokojenost.

ptavichripkaa
ptavichripkaa
05.06.2015 1 z 5

Divná kniha. Divní hlavní hrdinové. Dočetla jsem se sebezapřením a tuto autorku už nikdy více.

malazluta
malazluta
26.07.2013 2 z 5

Tato knížka mě nijak zvlášť nepotěšila, ale ani nezklamala.. ději nelze nic moc vytknout, prostě mě neoslovil hlavní hrdina - vévoda a autor historických románů v jedné osobě.

Anglie 19. století romance historické romance

Jillian Hunter