Vévodovo pokušení

Samuel Charles Aubrey St. Aldwyn, vévoda z Gravenhurstu, je rozený zhýralec a známá osobnost zaplétající se do problémů. Nikoho by ve snu nenapadlo, že je také autorem velmi oblíbených historických románů, pisatel údajně kazící lidem morálku a mistrovský svůdce, mezi jehož obdivovatele patří i Lily Boscastlová. Ta ovšem sama dobře ví, co znamená zničená pověst. Když její zásnuby s jiným mužem skončí katastrofou a zavržením ze strany společnosti, nezbývá Lily nic jiného, než opustit Londýn a nalézt si práci - jako hospodyně u samotného Gravenhursta. Duchaplná a zároveň smyslná dívka ho silně vábí, ale také inspiruje. Ona přitom netuší, že s tímto mužem je spojeno tajemství, jež zná pouze pár osob, přízraky z minulosti, které mohou nebezpečným způsobem ovlivnit budoucnost obou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113778/vevodovo-pokuseni-113778.jpg 3.743

Boscastle Family 10.

Vydáno, Oldag

A Duke's Temptation, 2010

Kniha Vévodovo pokušení

mariva
16.09.2020

Kniha mě dost zklamala, připadala mi chaotická a místy až nesrozumitelná. Začátek vypadal nadějně a sliboval humorný romantický příběh. Vkládání literárních pokusů a snaha o jejich dramatické předvádění knize hodně ublížilo a vlastní děj se tak ztrácel.

petraj30
06.08.2020

Možná to nebylo až tak špatně napsané, ale bohužel nebylo to podle mého gusta.
Hlavní hrdina byl trošku blázen, ale myslím to v dobrém, někdy to jeho podání bylo vtipné, ale jinak....
Už několikrát jsem se u této autorky přistihla, že pořádně nerozumím některému jejímu podání v textu. Nevěděla jsem jestli to není špatným překladem nebo jsem opravdu něčemu nerozuměla...
Každopádně žádný velký dojem to na mě neudělalo, někdy to bylo zdlouhavé až nudné a v některých pasážích pro mě i nelogické.
Některé knihy od JH byly moc vtipné a tady by to možná ten vtip zachránil. Čekala jsem něco jiného.

munka
27.09.2018

Kniha má neoslnila, ale ani nesklamala.

Jája92
10.02.2018

Červená knihovna, ale s poutavým námětem.

LilianaFalcon
05.07.2017

Ctvrtou hvezdiku davam, ale jen za to, ze tak hrozne mi to neprislo :-D a modra cisla mi na to prijdou malo... Hlavne zvolit jako tema polo-sileneho spisovatele mi prislo osvezujici :-D

DUNIKO
05.03.2017

Moc moc pěkné čtení.

moudivlacek
05.06.2016

Hezká kniha, i když od autorky jsem již četla hezčí. Přesto - hrdina - vévoda, který se sice snaží žít vlastním životem, ale přesto díky titulu a majetku musí zachovávat určité dekorum, na druhé straně dívka, která touží po lásce a obdivu od mužů, přesto má své zásady, které nechce opustit, proto se jí život obrátí. Ale jako i v normálním životě, když si myslíte, že už se nikdy neusmějete a nebudete mít štěstí, přijde samo a o to víc si jej vážíte.

havrmoni
04.05.2016

Moje první od této autorky a nic moc. Jak už je v komentu dole napsáno,divný. Děj by nebyl špatný nebo spíš námět,ale občas mi přišli nelogické věty a pasáže. Proč o hrdince říkali,že byla zkomromitována a ještě skoro blázen. Že jí nevěřili a zrušila zasnoubení? Pak se chovala jak kdyby se jí bůhví co stalo,že ztratila víru v lásku atd. A zápletka jen náznak a na konec jako hrozný drama. Hrdina bral souboj jako hru,mrtvého soupeře překročil a vůbec,jako by to dělal denně a přišlo mi,že sám už neví jestli je autor postav nebo obě postavy jsou on. Taková rozevlátá postava a vegetarián. Ani postelové scény to nezachránili spíš naopak. Vlastně jsem tam romantiku nějak nenašla a humor taky ne.