hanča34 hanča34 komentáře u knih

Loď v Bretani Loď v Bretani Marta Davouze

Moc pěkné a čtivé, dala jsem si knihu pod stromeček a nelituji. Paní Marta má můj obdiv, mám vždy pocit, že jsem s ní v Bretani, na lodi, v domě, v zahradě. Doufám, že ještě něco napíše.

04.01.2017 5 z 5

Klub cizoložníků Klub cizoložníků Tess Stimson

Tak když to tady tak čtu, tak asi tuhle knihu vynechám.Díky niknikito a ostatní za recenzi!
Tak jsem ji nakonec přečetla a kupodivu docela se mi líbila. Nevěra je asi pokaždé jiná, i když nemám osobní zkušenost.
Spíš vidím problém, že nebudu mít od autorky už co číst, zbývá mi snad jen jedna kniha.

02.01.2017 4 z 5

Kruh záletníků Kruh záletníků Tess Stimson

Asi moje šestá kniha od této autorky a zjistila jsem, že všechny její knihy vyvolávají buď nadšení nebo kritiku. A to je dobře, kniha má vyvolávat emoce. V této knížce jsem se cítila docela dobře a nepřipadalo mi to nějaké nepravděpodobné. Až na ten konec, ale na 4 hvězdičky to je.

02.01.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Perfektně vykreslené postavy, Liane to tentokrát zvládla mistrně.

31.12.2016 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Nějak jsem se tentokrát nemohla chytit, ale od poloviny to bylo lepší a závěr se mi líbil. Autorka nemůže mít stále jen bestsellery.

28.12.2016 4 z 5

V pavučině vztahů V pavučině vztahů Joy Fielding

Konečně stará dobrá Joy, početla jsem si, Jacka uhodla dříve než na konci. spokojenost

25.12.2016 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Na začátku jsem si říkala, jak může být 400 stránková kniha o porodní bábě. Pár porodů a je to. Byla jsem mile překvapena obyčejným příběhem obyčejné porodní báby v době, kdy se bílým ani černým nežilo moc dobře. Přesto se tam odehrávaly tak krásné vztahy mezi lidmi, moc mně to oslovilo.

13.12.2016 5 z 5

Otevřené manželství Otevřené manželství Tess Stimson

Podle mně nejhorší kniha od Tess. Nemám nic proti tomu, když je v knize nějaká ta "šukačka", ale musí to mít nějaký smysl vzhledem k ději knihy. Toto bylo mnoho šukaček olepených nějakým tím dějem, splácanina nejhoršího zrna. Asi jsem to s těmi 2 hvězdičkami docela přehnala.

11.12.2016 2 z 5

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

Knihu jsem si půjčila podle názvu, líbil se mi. Pak jsem si oblíbila Denisu a její příběh. Zvláště to jak se s různými situacemi poprala a nakonec i zvítězila. To, jak člověka ovlivní na celý život, způsob, jaké dětství mu uchystala rodina, je celkem známé. Ale jak to posoudila Denisa mně velmi oslovilo.

05.12.2016 5 z 5

Zase ona: Zrození Meryl Streep Zase ona: Zrození Meryl Streep Michael Schulman

Přestože mně spousta jmen a názvů divadelních společností nic neříká, byla jsem fascinována životní a uměleckou cestou Meryl Streep. Potvrdila jsem si jen to, co jsem tušila, když jsem jí celý život fandila. Poctivý přístup k herectví a schopnost zahrát cokoliv.

02.12.2016 4 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Podle mně nejhorší kniha autorky a to už jsem jich přečetla možná 10. Příliš mnoho postav, příliš mnoho vražd. Lepší jsou ty knihy vztahové, matka a dcera, manželka a bývalá manželka apod. Tak snad příště, Joy!

29.11.2016 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Asi už jsem přečetla všechno od této autorky a jsem ráda, že jsem to stihla před začátkem adventu. Jinak bych pořád četla a vánoce bys nachystal kdo? Myslím, že Coleen Hoover psát umí a jsem zvědavá, zda se odkloní v dalších dílech od romantiky v kombinaci se sexem. Už bych brala i něco jiného.

28.11.2016 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Když čtu ty předchozí komentáře, nemám co dodat. Kniha mě chytila a pustila až na konci. Přestože člověk zná děj i konec je kniha hrozně krásně napsaná a znovu prožíváte ten známý děj. Málokdy mě něco tak oslovilo.

25.11.2016 5 z 5

Pět dílků pomeranče Pět dílků pomeranče Joanne Harris

Má první kniha od Harrisové a málem jsem ji vzdala. Zkoušela jsem se začíst asi do 70.stránky, ale nešlo to. Mezitím jsem přečetla 2 lehčí knihy a pak jsem se vrátila. Pak mě to znovu vtáhlo do děje a dočetla jsem. Zajímavá kniha, pravdivý obraz okupace ve francouzské vesnici na Loiře. Ano, tak nějak to tam mohlo vypadat.

24.11.2016 4 z 5

Přezrálé broskve Přezrálé broskve Milena Holcová

Milenu Holcovou jsem znala jako cestovatelku stopem a píšící o cestování. Poprvé jsem od ní četla beletrii a nadchla mně.

22.11.2016 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Po knize Bez naděje to byl takový sešup dolů. Přečetla jsem to až do konce,ale doufám, že další knihy, které mně od autorky ještě čekají, budou lepší.

18.11.2016 3 z 5

Emil Běžec 00:10 Emil Běžec 00:10 Pavel Kosatík

Za mně taky trochu zklamání, byla jsem zahlcena výkony, časy, nějak se mi z toho Emil člověk vytratil. Poctivý přístup pana Kosatíka byl tady trochu na škodu a ubral z čtivosti této knihy. Ale určitě to myslel dobře.

18.11.2016 3 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Zatím nejslabší kniha této autorky, druhá polovina byla lepší než první. Ale jinak ji mám mezi oblíbenými autory.

13.11.2016 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Asi do 100.stránky jsem knihu považovala za nějaký zamilovaný románek pro mladé dívky. Už, už jsem ji chtěla odložit. Pak jsem se podívala jak to bude pokračovat, najednou mě to vtáhlo a nepustilo až do konce. Tak jsem se poctivě vrátila a znovu celé dočetla. Moc mě to vzalo a jsem ráda, že jsem knihu neodložila.

07.11.2016 5 z 5

Odměna Odměna Jarmila Loukotková

Kdysi dávno jsem četla a teď jsem si knihu koupila v antikvariátu. Neztratila nic ze své působivosti.

26.10.2016 5 z 5