Hanaol Hanaol komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Nejlepší kniha o zániku civilizace. Napínavé, čtivé, chvíli ztrácíte naději a na konci naději cítíte. Četla jsem několikrát a pořád mě baví. A o rabování obchoďáků se mi zdálo. Rozhodně kdo jste nečetl, jděte do ní. Tato kniha je Povinnost.

10.05.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Velice krásný příběh. Hlavní hrdinka Anna má opravdovou pokoru k životu, její srdce je plné lásky a pochopení. Žádné nářky, žádná pýcha. Epilog byl nádherný. Jsem moc ráda, že jsem o knihu zavadila.

13.08.2022 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Výborná detektivka. Jsem ráda za méně postav. Lépe jsem se v nich orientovala a česká jména se dobře pamatují. Super, že jsem tuto mladou a nadějnou spisovatelku objevila.

18.02.2022 5 z 5

O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha Tereza Brdečková

Velmi zajímavé čtení o rodině Jana Wericha. Geniální umělec, ale doma je milující a spalující zároveň. Nebylo to vůbec jednoduché žít vedle jeho ega.
Zasáhl mě osud Zdenky, která po klimakteriu bojuje sama se sebou a nikdo jí nepochopí. Její život je oběť.
Jana je fajn baba, přikovaná k rodinnému klanu. Až Fanča začne žít ten svůj život díky tragédiím, které jdou moc rychle za sebou. Je to kruté, ale kdo ví, jak by se její život vyvíjel dál, kdyby dospěla se všemi na Kampě.
Tereza Brdečková odvedla velice dobrou práci. Spousta fotek umocňuje city, které při čtení máte. A platí to i zde, že ženy výjimečných mužů to nemají lehké a jsou to právě ony, kdo tiše stojí za jejich úspěchy. Čest těmto ženám. Za mne je pět * málo.

27.07.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Úžasná knížka. Skvělý emoční příběh jedné obyčejné židovské rodiny za druhé světové války. Nikdy nic není tak, jak to vypadá. Dlouho mám knihu pod kůží, rozhodně doporučuji přečíst.

23.05.2018 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další moc hezké čtení od dobré vypravěčky. Tiché roky jsou hlavně o tom, kolik bolesti a nedorozumění může způsobit mlčení. Nebo částečné mlčení. Každá postava příběhu si nese raneček dobrých i špatných rozhodnutí. Moje sympatie a pochopení postav se vyvíjí tak, jak se příběh odkrývá a propojuje, vysvětluje. Prožila jsem s knihou pěkné chvíle a ještě ve mně doznívá. Ale na Hanu nemá.

14.10.2019 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Bezvadné čtení a napětí. Střídání současnosti a minulosti ještě zvyšovalo napětí. Někdy pěkně ujeté a nechutné. Už jdu na Pátou oběť.

13.08.2020 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Život a smrt. Dvě nerozlučné kamarádky. Láska a naděje. To vše je v této knize. Četla jsem poprvé před 40 lety a nedá se ni zapomenout. Doporučuji.

07.11.2020 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Napínavá kniha, co se dobře a rychle čte. Hrdinka někdy jedná unáhleně a blbě. Ale snaží se zachránit unesené dítě, tak jí to odpustíte. Všude sníh a zima. Kniha rozhodně není bestseller. Pod tím si představuji fakt pecku.

05.03.2019 2 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Uf, to byla síla.

26.12.2020 5 z 5

Poslední deník Květy Fialové Poslední deník Květy Fialové Josef Kubáník

Kniha je hlavně o lásce k životu a o Lásce paní Fialové a pana Kubáníka. Krásné čtení napsané s úctou. Byla jsem překvapená z některých osobních vyjádření paní Květy, když vypráví velmi otevřeně o lidech okolo divadla. I sprostá dokázala být a proto je mi blízká. Žádná přetvářka. Hořký konec, ale to také patří k životu. Děkuji KF a JK.

15.01.2020 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Pro mne jedna z nejlepších knih autorky. Matyldu jsem milovala a o Jo jsem se bála. Dlouhé a poutavé čtení. Téma hypnózy či regrese je tajemné a lákavé. Skvělá kniha.

17.09.2019 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Mazec, pecka. Pěkný, dobrý spád děje. Vžila jsem se do toho a stále čekala, kdy to Něco přijde. A ono jo. Ten duchařský tajemný konec mě mega bavil. Bomba

12.05.2019 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Pěkný a smutný příběh z druhé světové války. Jak jsou v ději děti, odloučení, válka, sliby a zásahy osudu, tak je o mazec postaráno. A to tu vše je. Kniha se čte lehce. Také se u ní lehce zaslzí. Doporučuji přečíst.

30.10.2018 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Kniha se mi líbila. Hezky propracovaná, srozumitelná detektivka.

05.02.2022 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Nezapomenutelné. Karel Kopfrkingl pracuje v pražském krematoriu. Svou práci miluje a jednoho dne se totálně zblázní.

31.12.2021 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Můj zamilovaný román. Plný strachu a lásky, naděje a ztrát.

07.11.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Žádný zázrak, ale propadák to není. Lehká detektivka, která je chvílemi ukecaná a rozvleklá. Určitě na ní za chvíli zapomenu.

30.09.2020 2 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Hřbitov, kde to žije. Příběh s tajemstvím v nezvyklém prostředí. Stále se těšíte, co bude dál. A na hřbitově i za zdí je vše možné. Kniha se mi opravdu moc líbila, a to jsem už hodně, hodně odrostlá mládež.

23.10.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Ohromně jsem se pobavila a zasmála. Krásné čtení.

12.05.2019 5 z 5