Hanaol Hanaol komentáře u knih

Klukoviny Uršuly Klukové Klukoviny Uršuly Klukové Patrik Rozehnal

Kniha mě docela zklamala. Životopis spíše profesní. O svém manželství a rodičovství skoro nic. A humorných příběhů velmi málo. Čekala jsem to mnohem lepší. Kdo si chce knihu přečíst, tak si ji raději půjčte. Nekupujte.

23.11.2022 2 z 5

Poupata odkvétají v máji Poupata odkvétají v máji Herbert Ernest Bates

Knihu jsem četla asi před 30 lety a stále taťku Larkina a jeho děvčata vidím před očima. Skvělá, veselá kniha.

10.10.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Velice krásný příběh. Hlavní hrdinka Anna má opravdovou pokoru k životu, její srdce je plné lásky a pochopení. Žádné nářky, žádná pýcha. Epilog byl nádherný. Jsem moc ráda, že jsem o knihu zavadila.

13.08.2022 4 z 5

O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha Tereza Brdečková

Velmi zajímavé čtení o rodině Jana Wericha. Geniální umělec, ale doma je milující a spalující zároveň. Nebylo to vůbec jednoduché žít vedle jeho ega.
Zasáhl mě osud Zdenky, která po klimakteriu bojuje sama se sebou a nikdo jí nepochopí. Její život je oběť.
Jana je fajn baba, přikovaná k rodinnému klanu. Až Fanča začne žít ten svůj život díky tragédiím, které jdou moc rychle za sebou. Je to kruté, ale kdo ví, jak by se její život vyvíjel dál, kdyby dospěla se všemi na Kampě.
Tereza Brdečková odvedla velice dobrou práci. Spousta fotek umocňuje city, které při čtení máte. A platí to i zde, že ženy výjimečných mužů to nemají lehké a jsou to právě ony, kdo tiše stojí za jejich úspěchy. Čest těmto ženám. Za mne je pět * málo.

27.07.2022 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Ohromně jsem se pobavila. Napínavé, i když trochu prokouknutelné. Hrdinka se dlouho plácala ve vlastní naivitě a lžích. Na závěr to nabere grády a překvapení je na světě. Dobrá kniha.

22.07.2022 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Zkoušela jsem dvakrát se začíst. Nejde mi to. Tak jsem zkusila TV seriál. To je trochu lepší, ale i tak za mě nic moc. Lila je nevychovaný uragán a Lena pomalá, unylá. Škoda, ale palec dolů.

15.06.2022 2 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Výborná detektivka. Jsem ráda za méně postav. Lépe jsem se v nich orientovala a česká jména se dobře pamatují. Super, že jsem tuto mladou a nadějnou spisovatelku objevila.

18.02.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Kniha se mi moc líbila. Hezky propracovaná a srozumitelná detektivka. Postav tak akorát.

05.02.2022 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Kniha se mi líbila. Hezky propracovaná, srozumitelná detektivka.

05.02.2022 4 z 5

Dáma z popela Dáma z popela Christine Trent

Velké zklamání, nešlo dočíst. Pohřebnictví a stará Anglie, to mě nalákalo. Asi nejsem cílová skupina.

01.02.2022 1 z 5

Temné království Temné království Carmen Bin Ladin

Spousta překvapení i očekávaných informací o arabském světě. Velmi na mne zapůsobila. Doporučuji přečíst, hlavně ženám. Ty, které vidí v této kultuře možnost lásky a sladkého života je ukázáno, že každá mince má i druhou stranu.

11.01.2022 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Nezapomenutelné. Karel Kopfrkingl pracuje v pražském krematoriu. Svou práci miluje a jednoho dne se totálně zblázní.

31.12.2021 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Uf, to byla síla.

26.12.2020 5 z 5

Ten se mi líbí Ten se mi líbí Brigitte Aubert

Hodně napínavý příběh, krásně se čte. Napětí nedovolí knihu odložit.

13.12.2020 5 z 5

Sen o mém otci Sen o mém otci Karol Sidon

Kniha o dětství v poněkud netypické rodině. Super předrevoluční počin. Líbila se mi.

Pyžamo po mrtvém Pyžamo po mrtvém Stanislav Rudolf

Hodně silný příběh. Mrtvého muže pozná víc, než jako živého. Líbilo se mi moc.

Moloch Moloch Jiří Švejda

Četla jsem v roce vydání a byla to bomba. Dobře popsaný život v té době a litvínovský hokej, to nemělo chybu.

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Dobrá kniha, ale s tímto dílem jsem trošku bojovala. Bylo hodně postav, moc mrtvých. Ve jménech jsem se někdy ztrácela. Nakonec se vše poskládá do logické formy. Za konec tleskám, Sam mi udělal radost. Doporučuji přečíst sérii postupně, za sebou.

27.11.2020 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Život a smrt. Dvě nerozlučné kamarádky. Láska a naděje. To vše je v této knize. Četla jsem poprvé před 40 lety a nedá se ni zapomenout. Doporučuji.

07.11.2020 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Můj zamilovaný román. Plný strachu a lásky, naděje a ztrát.

07.11.2020 5 z 5