Klukoviny Uršuly Klukové

Klukoviny Uršuly Klukové https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484657/bmid_klukoviny-ursuly-klukove-YUD-484657.jpg 4 12 3

Kniha je humorně laděným životopisem známé české herečky a komičky Uršuly Klukové, který vůbec poprvé vychází v knižní podobě, a to u příležitosti jejích 80. narozenin. Je plná příhod, vyprávění a vzpomínek na setkání se zajímavými a inspirujícími lidmi. Najdete v ní vyprávění o Josefu Dvořákovi, Miloslavu Šimkovi, Jiřím Krampolovi, Věře Křesadlové a dalších výrazných osobnostech české kultury. Uršula Kluková v knize líčí i své zážitky z dětství, popisuje profesionální dráhu porodní asistentky i svoji cestu k divadlu. V knize nechybí ani veselé životní příběhy a historky. Kniha bude doplněna o fotografie z archívu Uršuly Klukové doprovázející vyprávění v textu. Kniha Klukoviny Uršuly Klukové je určena pro všechny vyznavače memoárové literatury, zejména pak pro milovníky životních příběhů slavných českých herců a komiků.... celý text

Jenulka94
09.08.2023 4 z 5

Kniha mapuje především profesní dráhu herečky Uršuly Klukové. Obsahuje fotografickou přílohu, veselé příhody z hereckého prostředí i soukromého života. Kniha není obsáhlá biografie, ale lehké vyprávění, které přečtete velmi rychle.
Kniha vychází v edici Humoriáda, vydává Český rozhlas,

Hanaol
23.11.2022 2 z 5

Kniha mě docela zklamala. Životopis spíše profesní. O svém manželství a rodičovství skoro nic. A humorných příběhů velmi málo. Čekala jsem to mnohem lepší. Kdo si chce knihu přečíst, tak si ji raději půjčte. Nekupujte.

alnahu
18.12.2021 5 z 5

Další naše známá herečka,která překročila osmdesátku -ten čas strašně letí.Její hlas a humor mám velmi ráda,často jsem chodila do divadla Semafor kde vystupovala s Miroslavem Šimkem,Jiřím Krampolem,Petrem Nárožný,Luďkem Sobotou a dalšími.V této knize vzpomíná na svůj profesní život a lidi ,které v životě potkala a prožila s nimi šťastný život.Ráda jsem si o ní přečetla i něco ze života co jsem nevěděla-že byla původním povoláním porodní asistentka,než se dala na hereckou dráhu.Přeji této úžasné veselé dámě hodně zdraví do dalších let.

Autoři knihy

Uršula Kluková