hana17.1. hana17.1. komentáře u knih

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Příběh jsem si naprosto zamilovala. Silný příběh ve velmi těžké době.

28.05.2019 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Kniha není špatná, zařadila bych ji však ke slabším duchařským příběhům. Po většinu děje máte tušení co je špatně, pravé rozuzlení je však až v poslední chvíli. Je to pohodové čtení s trochou duchařiny.

09.07.2023 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Motiv díla je pěkný, ale čte se mi špatně. Je to hrozně ukňourané. Raději Hamleta.

07.02.2023 3 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Kniha přináší spoustu zajímavých informací a poznatků. Skvěle se doplňuje s knihou Proč spíme. Možná je zbytečně rozsáhlá a je spousta omáčky okolo, ale mně osobně to tolik nevadí. Za mě je to velmi přínosná kniha, kterou by si měl přečíst každý.

26.10.2022 5 z 5

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Zpočátku mě kniha moc neoslovila, nemohla jsem se do ní vůbec začíst a ztrácela jsem se v časových linkách. Tento žánr mě nikdy moc nelákal, ale později jsem si zvykla a nebylo to špatné. Oceňuji výběr časových úseků.
Konec byl najednou hrozně rychlý oproti celému průběhu knihy, každopádně budu pokračovat k druhému dílu.

13.07.2022 4 z 5

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

Velmi zajímavý a propletený děj plný zvratů. Zpočátku mi chvíli trvalo se začíst a vyznat se v postavách, ale po zapamatování jmen postav se kniha čte téměř sama. Škoda jen částečně otevřeného konce, ale pokud bude navazovat druhý díl, tak proč ne.

08.12.2021 5 z 5

Cukrfree Cukrfree Janina Černá

Vizuálně moc hezky udělané, recepty jednoduché, často podobné.

04.11.2021 3 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Kniha o návratu autora ke svým dětským vzpomínkám s lehkým nádechem humoru.
Jelikož jsem viděla prvně film, tak jsem při čtení částí se strýcem Pepinem vždy slyšela jeho křik.

28.02.2020 4 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Skvělé pokračování ve zvráceném ději s Freyou a Huldarem. Napínavá kniha a zajímavé rozuzlení děje.

28.02.2020 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Propracované myšlení hlavní postavy, ovlivňování lidí, zničení rodiny až narušená psychika hlavní postavy. Zajímavý děj.

28.02.2020

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Příjemným překvapením je, že kniha má dvě části. Není tak děsivá jako jiné knihy od Darcy, ale má zajímavý námět. Líbí se mi i změna časové linky, tedy viktoriánské Anglie. Chvíli jsem si říkala zda čtu román nebo horor, ale obě linky se hezky protínají. Kniha se mi líbila, lišila se od dřívějších knih z této série.

02.05.2024 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Skvělá kniha. Napínavý děj až do poslední chvíle. Ze začátku jsem si říkala, že to bude klasický děj jako v celé této sérii knih, ale bylo to opravdu napínavé a zajímavé. Přesto však nejlepší knihou série je stále ta první.

29.07.2023 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Začínají mi knihy Darcy Coates připadat všechny se stejným scénářem... Strašidelný dům, duch, šťastný konec, všichni přežijí... Ale příjemnou změnou byla změna perspektivy, kdy se příběh odehrává sousedce a ne přímo hlavní aktérce, což vítám. Každopádně kniha se čte velmi dobře a byla to docela kvalitní duchařina.

18.07.2023 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Kniha je čtivá, ale čekala jsem trošku větší horůrek. Ostatní knihy, co mám od Coates přečtené, jsou trochu tajemnější, děsivější. Tato mi přišla spíš jako román o přátelství s trochou nadpřirozena. Jinak je kniha pěkná.

22.02.2023 4 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Kniha je čtivá, čte se rychle. Námět na knihu je dobrý, ale konec byl dost předvídatelný. Jednoduchá zápletka. Nebyla to špatná kniha, ale čekala jsem od ní více.

21.01.2023 3 z 5

Mötley Crüe Mötley Crüe Neil Strauss

Do kapely jsem zamilovaná už nějakou dobu, kniha Heroinové deníky mě nadchla a tato kniha byla zase jedna velká jízda. Spousta informací, detailních pohledů i "zákulisních" informací.
U knihy se člověk zasměje, pobrečí a nestačí se občas divit, smutné osudy... Nechcete dočíst poslední stránky, protože další už tam nejsou a bylo by skvělé kdyby tam byly další...

10.12.2022 5 z 5

Zase se shledáme Zase se shledáme Madeleine Goldstein

Nedovolím si ke knize o holokaustu psát negativní komentář, jen pouze to, že kniha je psaná velmi stroze, věcně, žádné obkecávání okolo. Kniha mě nezasáhla tolik jako jiné knihy o 2. SV, přesto zde hraje roli spousta náhod. Kniha se čte dobře.

15.11.2022 4 z 5

Chata 1879 Chata 1879 Josef König

Z popisu knihy jsem byla nadšená, ale její obsah neurazí ani nenadchne. Působí spíš jako povídka, je opravdu velmi krátká a myslím, že námět je opravdu zajímavý, ale chtěl by více rozvinout. Určitě je zde ale něco k zamyšlení.

02.09.2022 3 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Zatím jsem četla jen první knihu z této série a zatím současně tuto poslední. Autorka má jedinečný talent popsat scénu i přízraky neuvěřitelně hnusně, nechutně, odporně, odpudivě... Ale v dobrém slova smyslu. Kniha se čte skvěle, naprosto jsem ji zhltla během pár hodin. Scéna je napjatá a nenechá vás knihu odložit. Jen mi přišlo že v porovnání s Domem Ashburnů byla tato zápletka o trochu mírnější než v prvním díle, ale i přesto má kniha zase zajímavý děj, který ve mně dlouho zůstane.

05.08.2022 5 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Na literaturu faktu je kniha psaná velmi čtivě. Ovšem s některými informacemi ne úplně souhlasím a souzním, kniha je převážně bych řekla pro americký trh, ale myslím že každý si v ní najde něco nového, podstatného a třeba si i ujasní něco co předtím neměl v souvislostech.

19.04.2022 3 z 5