hana17.1. hana17.1. komentáře u knih

Strašák Strašák Frank Goldammer

Kniha se čte velmi dobře. Drsnější scény zasazené do typické kriminálky v netypickém prostředí pro vyšetřování sériových vražd. Líbilo se mi zasezení děje do rozbombardovaného Německa v nelehké době a tím obtížnější řešení všech situací. Uvidíme co přinesou další díly.

01.02.2022 4 z 5

Heroinové deníky Heroinové deníky Nikki Sixx (p)

Není potřeba komentovat... Tohle bylo to nejlepší, co jsem si kdy mohla přečíst.
Ať už kvůli tomu, že mám ráda Mötley Crüe i Nikkiho, ale v té knize je naprosto všechno. Silný příběh i celá kniha... Už se těším až si ji přečtu znovu :D
Pro mě je to krásná surová realita, která má své kouzlo. Nedokážu to popsat a ani nechci, kniha ve mně zanechá stopu a jsem za ni ráda.

03.03.2020 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Super kniha, vtipná, odlehčená kromě jedné části. Tož je tam dobrej hantec a celková supr moravština, kerou tady mele každé :D

28.02.2020 4 z 5

Realistický příběh z gulagu, který není popisován až tak drsně, jelikož hlavní postava je už zvyklá na poměry v táborech.
Čtivá kniha.

28.02.2020 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Výborně propracovaná kniha s neočekávaným koncem. Na konci knihy jsem se musela trochu zorientovat v postavách, ale jinak skvělé čtení o lidské hamižnosti a tzv. Pro korunu si nechat i koleno vrtat.

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Výstižný název knihy. Už od Radčiny prvotiny je její specialitou mít promotané osudy všech postav v knize. Líbí se mi její styl psaní, její humor. Ne každému sedne, ale mně se její knihy líbí. Kniha je čtivá s mírně depresivním nádechem. Radčiny knihy jsou ale stále lepší.

06.02.2023 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Nezvykle psaná kniha, volný proud Vladěniných myšlenek, který se zdá ze začátku zcela nesmyslný, tak jsem si na něj po chvíli zvykla a pochopila její myšlení a veškeré spojistosti, které se vyskytují zcela náhodně, ale odhalí celý příběh a podstatu jejího bordelu v hlavě, který se táhne od dětství a dělá stejné chyby jako její matka. I přes to, že se tomu její dcera brání, je Vladěniným odrazem. Kniha se od jiných děl R. Třeštíkové liší, ale mile mě to překvapilo, každá její kniha má nějaké svoje kouzlo :)

09.11.2020 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Kniha plná bolesti, smutku a neskutečného utrpení. Některým věcem snad jen těžko uvěřit, bohužel to není smyšlený příběh, ale skutečnost... Strastiplná cesta Violy se i přes to čte dobře, nelze se od ní odtrhnout, i když si přijdete, že je to horší než peklo. Představivost si s popisy pokusů poté ještě vyhraje. Na takové věci by se nemělo nikdy zapomenout.

06.11.2020 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Příběh mě zcela pohltil, velmi dobře se čte i přes smutný příběh nad kterým člověk začne uvažovat a překvapivý konec.

01.10.2020 5 z 5

Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Pavel Walek

Pro začátečníky naučná kniha, pro pokročilé opakování možná i nějaká novinka. Ale řekla bych, že tohle je jedna z nejlepších knih o výživě.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

V knize se objevují dlouhé odstavce, kterým nerozumím ( cizí jazyky, nebo se musíte pohybovat v určitém oboru abyste porozuměli). Často zdlouhavé popisy např. o kamenech. Jinak ale poutavý příběh a zajímavý děj.

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Mrazivý příběh s napínavým dějem až do úplného konce. Četla jsem i druhý díl, který je taktéž velmi poutavý a mrazivý.
Knihu určitě doporučuji.

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Zajímavé zasazení podoby Hitlera do celého děje. Kniha o lidské hlouposti, davovém šílenství a popsání jak jednoduché je lidi o něčem přesvědčit.

Zdravá střeva Zdravá střeva Justin Sonnenburg

Trochu náročnější čtení, ale velmi poučné. Na knihu jsem se chystala dlouho a rozhodně jsem se nezklamala. Hezky vysvětlené.

12.07.2023 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Knihy paní Třeštíkové mám velmi ráda, má svůj osobitý styl a tato kniha mě opět nezklamala. Líbí se mi, že i přes tragické osudy všech postav je v knize cosi pěkného, dokáže vtáhnout i zasáhnout každého, protože nikdy nevíme kdy nás může potkat něco podobného. Kniha nepatří mezi nejveselejší, ale já se do ní začetla a v těch životních tragédiích co se zde odehrají jsem se i zasmála.

26.08.2022 5 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Seriál naprosto zbožňuji, tak od knihy jsem čekala asi něco podobmého, ale nesplnila moje očekávání. Asi jsem čekala nějaké jiné zajímavosti z natáčení, vystřižené scény a podobně, zatímco je to spíše takový sociologický výzkum z tehdejší doby, čísla a velikost platů herců a kolik peněz si mezi sebou studia přehazovaly.
Kniha se četla dobře a pro někoho bude určitě i zajímavá, já jen čekala jiný směr a jiné zajímavosti.

03.08.2022 3 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Radka opět nezklamala, mám ráda její styl psaní, chaos v postavách, všechno do detailů propletené, každý detail má v ději nějakou svoji podstatu.
Občas je těžké vyznat se v postavách, ale potom si na ně tak zvyknete, že vyžadujete stále další odpovědi. Každá postava má nejedno tajemství, výrazný obal knihy při čtení začne dávat na významu. Za mě velmi povedené. Dlouho nad tím ještě budu přemýšlet, nad osudy postav a určitě si knihu přečtu znovu a objevím nové detaily, které mi mohly uniknout.

05.03.2022 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Nenáročné čtení o zaprodání dcery. Skvěle popisuje život na vesnici a tehdejší dobu.

28.02.2020 4 z 5

Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Sarah Forsyth

Odstrašující, místy nechutný, mrazivý a velmi silný příběh. Nevěřila jsem, že se něco až tak hrozného děje. Uvědomíte si v jakém nevědomí žijete.

Osm Osm Radka Třeštíková

Oddechové čtení se zajímavým rozložením kapitol. Zajímavá kniha a souvislost mezi všemi postavami.