Guepp Guepp komentáře u knih

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Je to příjemné čtení, ale osobně jsem u něho dlouho nevydržela. V knižní podobě mi to přišlo jako ztráta času, a proto jsem přesídlila k audioknihám. Tak jsou pro mě ideální - pouštím si například při práci. Je to příjemný podkres - milé, jednoduché a černobílé postavy i příběh.

18.09.2021

Vulvou porodní asistentky Vulvou porodní asistentky Alžběta Samková

Kniha je skvělá, autorka vypravuje tak lidsky. Moc děkuji za popis všeho, co se může stát, cítím se být více připravená a jako prvorodička nejdu do porodnice s naivní představou, ale více si věřím. Doporučuji všem těhulkám, otevře Vám oči.

05.09.2021 4 z 5

Mateřský koučink Mateřský koučink Jana Černá

Kniha se zaměřuje na problémy, které mohou nastat a způsob, jakým se na ně připravit. Popřemýšlet si předem. Snaží se i informovat, co je obvyklé a přirozené.

04.09.2021

Odstraňování bloků rodové linie - Rodologie Odstraňování bloků rodové linie - Rodologie Valerij Vladimirovič Sineľnikov

Tento způsob výkladu mi bohužel nesedl. Škoda, myšlenka by určitě nebyla špatná. Musím najít jinou knihu tohoto tématu...

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Dědina, Chirurg, Vrány... přečteno během pár hodin... do této knihy se mi začíst nepovedlo. Ale určitě jí dám ještě někdy šanci. :)

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Mne u knih podobného ražení vždy napadne hlavně srovnání s dnešním blahobytem a tím, že se prostě máme fakt dobře. S postavami vykreslenými v románu se naprosto nedá srovnávat chudoba lidí dnešních. Dobu si ještě plno pamětníků pamatuje, opravdu to není tak dávno. Mějme k tomu všemu respekt!
Kniha se četla sama, měla jsem ji za pár dní přečtenou a skoro mě i mrzelo, že se nejednalo o více generací.

22.08.2021 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Už dlouho se mi nestalo, že by mě nějaká kniha tak rozbrečela. Tak krátký příběh a tak silný! Přečteno za pár hodin, od toho prostě nešlo odejít. Geniálně sepsané rodinné vztahy a problémy s tím související - vlastně ani od matky, otce ani Barči nepřišlo žádné pochopení. Společně fungovali, ale každý si jel svoje a neposlouchal - nevnímal. Podobné problémy řeší většina rodin a neumí vnímat nikoho jiného než sebe. Nekonečné rodinné konflikty kvůli úklidu, neposlušnosti, odmlouvání, nekonečné nespokojenosti... apod.

16.08.2021 5 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Nevadilo mi téma, ale způsob psaní. Nevtáhlo mě to, bohužel. Škoda, těšila jsem se.

13.08.2021

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Úžasná kniha, výrazně realistická. Vlastně mě celkově překvapuje, že umí žena napsat něco takového, tedy konkrétně dost věrohodnou sondu do života muže. Smekám a doporučuji ke čtení.

12.08.2021 5 z 5

Znovuzrozený porod Znovuzrozený porod Michel Odent

Velmi důležitá kniha.

27.07.2021

Špína je dobrá Špína je dobrá Rob Knight

Vědecko-výzkumní pracovníci odpovídají na otázky ohledně mikroorganismů v těle. Zaměřují se hlavně na děti. Kniha je opravdu koncipovaná otázka-odpověď, můžete si tedy listovat a přeskakovat dle libosti. Jedná se o tlustou knihu plnou informací, i když se vlastně na plno otázek nedá s určitostí odpovědět. Od knihy jsem čekala víc, ale i tak je určitě přínosná.

25.07.2021 3 z 5

Kooperace s přírodou v harmonii s přírodními bytostmi Kooperace s přírodou v harmonii s přírodními bytostmi Eike Braunroth

Z anotací knihy získáte pocit, že se jedná o návod, jak se například zbavit "škůdců", být se zahradou v harmonii a uplatňovat principy kooperaci. Ona to ale není tak úplně pravda, útlá kniha je spíše duchovní a filosofický spis, možná i trochu intimní zpověď člověka, který svou zahradu až neuvěřitelně miluje. Váží si všeho, co je kolem a chrání svou zahradu jako svatyni.
Určitý návod poskytuje, ale spíše se snaží naučit Vás, jak změnit vnímání přírody a jejích principů. Bohužel se často opakuje a někdy mi kniha přišla jako přílišné plané mudrování a filosofování, které se pořád dokola opakuje. Mám ráda knihy, které věci řeší komplexněji - "lítají si", ale umí taky počítat s praktickým principem, kdy člověk "stojí pevně n zemi". Zde byla převážně ta duchovní nadstavba.
Jinak celkově s poselstvím souhlasím a mám bokem plno poznámek. Mnoho z věcí mi ale přijde tak dokonalých, že jsou dle mého neaplikovatelné - nebo tedy ne na mé zahradě, kde mám kolem úzkostné sousedy, kteří každý týden sekají a slimáka mají jako úhlavního nepřítele. Ale k těmto lidem se ani tato kniha nedostane, a pokud ano, nepochopí ji, bude jim připadat zbytečná.
Knihu jsem dlouho sháněla, až jsem ji našla v místní knihovně. Určitě toho nelituji a doporučuji každému, kdo chce nad zahradou přemýšlet jinak.

25.07.2021 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nezklame žádnou knihou. Propracované, těžké téma, neuvěřitelně čtivé. Za mě ale osobně prozatím nejslabší kus, neupoutala mne tolik jako Hana nebo Slepá mapa.

24.07.2021 4 z 5

Cesta ke šťastnému dětství Cesta ke šťastnému dětství Catherine Gueguen

Naprostá pecka! Rozhodně doporučuji! Odbornost nebude vadit někomu, kdo už nějaké informace o fungování mozku získal. A vlastně ani nemusíte vědět, co za čím stojí, ale pro praktické použití je důležitý princip. Na děti nemůžeme koukat optikou našich vyvinutých mozků, i když je to výrazně komplikované. Je potřeba k tomu přistupovat zodpovědně - vytváříte u dítěte základ, se kterým bude fungovat celý život a plno věcí už prostě změnit nejde. Knihu si rozhodně zařadím do své knihovničky a budu se k ní vracet.

13.07.2021 5 z 5

Molekuly emocí - Věda v pozadí medicíny těla a mysli Molekuly emocí - Věda v pozadí medicíny těla a mysli Candace Pert

Autorka knihou převypravuje svůj životní objev, komplexně seznamuje s informacemi, které získala. Srozumitelně, lidsky a čtivě. Bohužel jsem očekávala něco jiného, tak jsem se do tohoto způsobu nezačetla. Vyzobala jsem si ale plno zajímavých poznatků, které rozhodně nejsou povrchní. Určitě ale knihu nedoporučuji každému, nepovažuji ji za jednoduché čtení.

13.07.2021 4 z 5

Štěstí doručeno Štěstí doručeno Tony Hsieh

Inspirativní v mnoha ohledech. Autor se zaměřuje na své úspěchy i chyby a vždy pečlivě vysvětlí, proč se tak rozhodl, co ho k tomu vedlo, proč by to podobně neudělal/udělal nebo proč bylo důležité si tímto nepříjemným obdobím projít. Kniha je plná optimismu, nadšení, zapálení, víry, vytrvalosti, inovace, které zřejmě přenesl dál nejen prostřednictvím své knihy, ale i na kolegy v práci a všechny ostatní.

29.05.2021 4 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Knihu jsem louskala velmi dlouho, vlastně se mi moc nedařilo začíst, vždy pár stránek a konec. Raději ji už nebudu hodnotit, jelikož to není první kvalitně napsaná fantasy kniha, která u mne neuspěla. Zřejmě už se budu muset posunout k jinému žánru. Škoda, tento mě držel velmi dlouho. :)

02.05.2021

Jak být šťastný od 9 do 5 Jak být šťastný od 9 do 5 Alexander Kjerulf

Kniha je plna pozitivní atmosférou. Jednoduše a věcně napsaná. Nečekejte žádné velké a převratné myšlenky, ale o tom to pravě vůbec není. Kniha se snaží říct, že štěstí je o našem nastavení a je to proces, na kterém se musí neustále pracovat. Doporučuji, pokud s podobnou literaturou začínáte. Najdete zde i plno odkazů na inspirující knihy a osobnosti.

19.11.2020 3 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Je to skvela fantasy kniha.
Osobne uz ale citim, ze jsem podobnou literaturou "proctena" a uz musim najit nejaky jiny-dalsi zanr. :)

19.11.2020 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová