Molekuly emocí - Věda v pozadí medicíny těla a mysli přehled

Molekuly emocí - Věda v pozadí medicíny těla a mysli
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324923/bmid_molekuly-emoci-veda-v-pozadi-medici-VMG-324923.jpg 4 57 57

Proč se cítíme tak, jak se cítíme? Jak naše myšlenky a emoce ovlivňují naše zdraví? Jsou naše tělo a mysl od sebe navzájem odlišné, nebo fungují společně jako součást propojeného systému? Propojení těla a mysli. Ve své průkopnické knize Molekuly emocí Candace Pert poskytuje překvapivé a přesvědčivé odpovědi na tyto a další náročné otázky, o kterých vědci a filozofové uvažovali už po staletí. Její průkopnický výzkum o tom, jak chemikálie uvnitř našich těl tvoří dynamickou informační síť, propojující mysl a tělo, není pouze provokativní, nýbrž revoluční. Na základě stanovení biomolekulárního základu našich emocí a vysvětlení těchto nových vědeckých poznatků jasným a přístupným způsobem nám autorka umožňuje pochopit sama sebe, své pocity a spojení mezi naší myslí a naším tělem – těla-mysli – způsobem, který jsme si možná nikdy předtím nemohli představit. Molekuly emocí je dominantní dílo, plné pochopení a moudrosti a ovládnutí této vzácné síly ke změně způsobu, jakým vidíme svět a sami sebe.... celý text

Biografie a memoáry Věda Zdravotnictví
Vydáno: , Anag
Originální název:

Molecules Of Emotion: The Science Between Mind-Body Medicine , 1999


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Molekuly emocí - Věda v pozadí medicíny těla a mysli. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (17)

soukroma
12.12.2023 3 z 5

Hodně vědecké (biochemie, nikoli psychologie). Ovšem především autobiografické, protože neustále čteme o tom, co, s kým, proč, na jakém projektu a kde právě autorka dělala - prostě skutečný průřez její laboratorní prací od samotných jejích začátků.
A protože kniha byla vydaná 1999 (u nás přeložena pohříchu pozdě), pro zájemce o základní výzkum je to určitě skvělá historická škola, od 60. let.

Tilte
06.06.2023

necitelna, pseudoodborna ezo prirucka s otresne chvastavym uvodem. odbornost autora nezarucuje uroven.


marteen
04.04.2023 5 z 5

Skvěle a velmi čtivě napsaná kniha na téma našeho vědomí a jeho vlivu na tělo a zdraví. Pokud vás ovládají emoce, a zajímá vás toto téma, bude vám čtení obrovským přínosem.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Molekuly emocí - Věda v pozadí medicíny těla a mysli v seznamech

v Právě čtených8x
v Přečtených72x
ve Čtenářské výzvě8x
v Doporučených4x
v Knihotéce44x
v Chystám se číst224x
v Chci si koupit68x
v dalších seznamech3x

Autorovy knížky

Candace Pert
americká, 1946 - 2013
2016  81%Molekuly emocí - Věda v pozadí medicíny těla a mysli