Gooverka Gooverka komentáře u knih

Jak (ne)být divný na netu Jak (ne)být divný na netu Felicia Day

I když jsem knihu dostala jako dárek a o Felicii nic moc nevěděla, kniha se mi strašně moc líbila a donutila mě se kouknout na Youtoube a zmiňovaná videa. Kniha je napsána lehce, srozumitelně, místy je hodně vtipná a má i pointu.

06.04.2018 5 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Možná úplně nejlepší blogerská kniha, kterou jsem kdy četla. Autorka nejen dobře píše, ale nic se nevyrovná tématům, které jí přináší sám život. U většiny kapitol jsem se smála nahlas a některé hlášky si budu pamatovat ještě dlouho. Téma městské holky na vesnici zde bylo zpracováno naprosto originálním způsobem.

30.03.2018 5 z 5

Domácnost bez odpadu Domácnost bez odpadu Bea Johnson

Nikdy jsem se o ekologii a bezodpadovou domácnost nezajímala, ale pokud měl nějaký text nastartovat můj zájem o odpady obecně, byla to přesně tato kniha. Autorka na všech možných případech dokazuje, že skoro úplná většina věcí kolem nás jde nějakým způsobem a s menší námahou spotřebovat tak, aby z ní nebyl žádný odpad. Spoustu věcí, které autorka radí, je pro nás v ČR zatím téměř nemožná (jen málo obchodů bez obalu), ale snaha se cení a každá malá změna povede ke změně větší. Kniha pro mě byla velkou inspirací do budoucna.

27.03.2018 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Neurazí ani nenadchne. Jako většina detektivek i tato byla čtivá, měla spád a pořád se v ní něco dělo. Mrzí mě nemalé množství gramatických chyb.

26.03.2018 3 z 5

Bez filtru Bez filtru Kristýna Dolejšová

Kristýna založila krásný projekt, který i já sama sleduji. Kniha se mi moc líbila, ALE rozhodně bych před jejím vydáním přemýšlela, zda mám dost obsahu na vydání celé knihy. Líbily se mi všechny části, ale ocenila bych třeba delší úvodní text, nebo více autorčiných zkušeností. I tak se mi kniha líbila. Sice má 140 stránek, ale pokud by v knize nebyly takové mezery, textu je tam tak na 50.

08.03.2018 4 z 5

Hezká oddechová knížka, která je určena včem milovníkům Gilmorových děvčat. Dozvíte se z ní i mnoho nových a překvapivých informací z hereččina života, ale některé kapitoly mi přišly jako vyloženě vycpávkové. Někdy jsem se také ztrácela ve jménech různých herců a obecně v termínech, které jako člověk žijící v Evropě nemohu znát.

02.03.2018 3 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a vždy se moc těšila, až si ji budu moci zapnout. Jedná se o klasický mistrovský příběh z Murakamiho portfolia, který vás vtáhne svou divností a lidskostí zároveň. Chvílemi mě i mrazilo. Mám ráda Murakamiho otevřené konce, ale tady mě to vyloženě zklamalo.

01.03.2018 4 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Knih o holocaustu jsem četla už mnoho, a tak jsem se trochu bála, že mi tento komiks nedá nic nového. Ale nakonec zbytečně! Nejen nádherné kresby, ale i skutečný příběh autorova otce, který je chvílemi smutný, děsivý i vtipný zároveň. Neopakovatelný zážitek.

21.02.2018 5 z 5

Miedzianka: Příběh zániku Miedzianka: Příběh zániku Filip Springer

Kniha nebo spíše svědectví doby jedné ztracené polské oblasti, která byla z mnoha důvodů zničena a dnes už neexistuje. Prostřednictvím příběhů lidí, kteří v Miedziance žili, vypráví autor příběh této oblasti, mrazivý, dojemný i neobyčejný zároveň. Pět hvězd ale nedávám kvůli některým pasážím, které se po několika stranách opakovaly i těžkostem, které čtení někdy skýtalo (moc nahuštěného textu, málo kapitol, někdy až moc historických faktů a rychlé střídání příběhů).

10.02.2018 4 z 5

Doporučuji si ji přečíst spíše v zimě a nejlépe před Vánocemi. Je to kniha, která graficky i obsahově pohladí, ale nic moc nového se z ní nedovíte. Je skvělou propagací Dánska, jakožto nejštastnějšího národa na světě. Kodaň se ihned zařadila na můj list míst, kam se bezpodmínečně musím podívat. Co se týče hygge, zjistila jsem, že všechno co se v knize popisuje, dělám už několik let a opravdu se u toho cítím nejlépe (čtení knih, pití kafe, zapaláné svíčky, zachumlaná pod deku).

05.02.2018 4 z 5

Trochu absurdní příběhy od Jonassona mám moc ráda, ale bohužel vrcholem pro mě byl a bude Stoletý stařík. Zabijáka Anderse bych zařadila k naprostému průměru. Příběh jsem poslouchala jako audioknihu, kterou skvelě namluvil Martin Stránský.

02.02.2018 3 z 5

Atlas zemí, které neexistují Atlas zemí, které neexistují Nick Middleton

Nádherně graficky zpracovaná kniha, něco takového jsem ještě v ruce nikdy neměla. Autor píše o 50 neuznaných státech, některé jsou spíše vtipnými hříčkami (stát na přistávací ploše v oceánu), z dalších máte mraz po zádech (Krym, Tibet). Pro mě moc poučné čtení, nejvíce se mi ale líbila část, kterou moc dobře znám tzv. Evropa. Kniha vás poučí, ale i pobaví.

28.01.2018 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Soukupová mi znovu potvrdila, že je vůbec mou nejoblíbenější českou spisovatelkou. Dokáže psát o úplně banálních věcech takovým způsobem, který jsem ještě nenašla u žádného jiného autora. V jednom příběhu dokázala vystihnout tři rozdílné generace, každou svým způsobem. U každé postavy se mi střídaly pocity jak na běžícím pásu, chvíli mi byly sympatické, chvíli ne. Tak nějak celou dobu tušíte, jak by to mohlo dopadnout, ale stejně vás konec dojme.

22.01.2018 5 z 5

Nádherný komiks, který přibližuje tu nejvýznamější etapu Zátopkova života. Nejen, že je radost prohlížet obrázky, ale hlavně jsem se o Zátopkovi dozvěděla mnoho nových informací. Text je úsporný, ale to se mi moc líbilo, protože vizuální materiál mluvil za vše.

13.01.2018 5 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Skvělý exkurz do světa sexuality, ze kterého se nejen něco nového dozvíte, ale i se pobavíte. Nádherně ilustrované obrázky celé knize jen přidávají.

09.01.2018 5 z 5

Od Ládi jsem očekávala přesně takové čtení, které jsem dostala i v minulých dílech. Milé a humorné příhody jsou tentokrát okořeněny jízdou na kole a autem, což knize dodává zase trochu jiný spád. Opět se mi to moc líbilo.

08.01.2018 5 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Druhý díl byl ještě o něco lepší než první - více akce, více napjatých scén, vše do sebe začalo najednou zapadat. Od příběhu jsem se nemohla odtrhnout, a i když fantasy skoro vůbec nečtu, tato série se mi moc líbí. Těším se na další díl, snad nakladatelství vychytá drobné překlepy.

31.12.2017 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Ač po konci knihy musím říct, že Sedmilhářky nemají zas tak originální námět, jeho zpracování je bezesporu vynikající. Hlavně v druhé polovině knihy jsem tajila dech a u mnoha scén se cítila opravdu nepříjemně. Od této autorky si toho určitě přečtu více.

22.12.2017 5 z 5

Knihu jsem měla v audioverzi a nutno říct, že hlavně díky živým hlasům mi dávalo mnoho povídek ještě větší smysl, než v knize. Na druhou stranu, některé povídky byly do sborníku dodány docela na sílu, s tématem Praha Noir neměla většina nic společného (jen, že se třeba odehrávaly v Praze). Podle jmen autorů jsem čekala mnohem víc a u většiny povídek přišlo jedno velké zklamání. Některé pro mě byly úplně mimo, další trochu přehnané nebo moc krátké na to, aby se rozvinul nějaký příběh.

12.12.2017 2 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Krásná kniha plná poetické lásky k ostatním a sobě samému, u které nemůžete než souhlasně přikyvovat.

06.12.2017 4 z 5