Gooverka Gooverka komentáře u knih

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Knížka je napsána lehkým čtivým jazykem a autorka tak trochu ironizuje "neduhy" naší doby. Moc se mi líbilo vyprávění ze dvou perspektiv a oceňuji nápad s tím, jak funguje nebe a peklo.

27.11.2017 4 z 5

Dívka s tetováním na zádech Dívka s tetováním na zádech Amy Schumer

Amy Schumer je jedna z mých nejoblíbenějších ženských komiček, ale její autobiografická kniha naprosto předčila všechna má očekávání. Amy sama sebe ukazuje v pro mě naprosto novém světle. Nechybí ironické a sebeschazující pasáže, na které jsem od Amy a jejího humoru zvyklá, ale v knize je i mnoho citu a situací naprosto vážných. Každá kapitola mě bavila, každá mi přinesla něco nového. Jistojistě jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

19.11.2017 5 z 5

Veľká šťastná huspeninka Veľká šťastná huspeninka Sarah Andersen

Miluji komiksy o Sarah Andersen, první se mi líbil o trochu více, ale i druhý má v sobě skvělé kousky. Líbí se mi hlavně ty, se kterými se mohu nejvíce ztotožnit, takže knihomolské a vztahové.

17.11.2017 4 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Náhlednutí do Číny a vůbec čínské kultury pro mě bylo na této detektivce asi úplně nejlepší. Příběh se dal hlavně ze začátku trochu předvídat a knize by neuškodilo, kdyby byla třeba o sto stran kratší. Hlavně díky trochu nečekanému konci dávám čtyři, ale detektivka je to asi docela průměrná.

11.11.2017 4 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Terky psaní mám moc ráda a její příběh opravdu v některých chvílích připomíná pohádku. Jsem ale moc ráda, že do knihy zahrnula i spoustu špatných zkušeností, které ji posunuly dál. Oceňuji krásné ilustrace a poměrně krátké kapitoly, které se četly skvěle. Jediné, co bych vytkla, byly někdy poněkud složitější věty, ke kterým sem se musela vracet a číst znovu. V určitých částech také autorka zmiňovala něco, co pak nedovysvětlila - např. jak vůbec začala psát blog. Konec se mi také zdál trochu uspěchanější, ale čtyři hvězdy si určitě zaslouží.

31.10.2017 4 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Amerikána rozhodně stojí za přečtení, už kvůli svému tématu - černoších z Afriky toužících po životě v Americe nebo Evropě. Na pozadí příběhu je vysvětleno mnoho rasových otázek a člověk se nad tímto tématem v průběhu knihy opravdu hodněkrát zamyslí. Pasáží s myšlenkami o rase tam bylo ale na můj vkus až moc, příběh díky nim zpomaloval. Nebavila mě většina blogových příspěvků a kdyby měla kniha o sto stránek méně, podle mě by jí to prospělo. Čtyři hvězdičky dávám hlavně proto, že jsem žádnou knihu s podobným tématem nikdy nečetla a tahle mě opravdu zaujala.

26.10.2017 4 z 5

Spi! Spi! Annelies Verbeke

Jelikož je to autorčina prvotina, musím říct, že není vůbec špatná a autorka jistě psát umí. Ze začátku mě příběh bavil, ale jak se dostával ke svému konci a byl čím dál absurdnější, moje hodnocení klesalo. Nakonec dávám tři hvězdy.

08.10.2017 3 z 5

Pro milovníka kouzelnického světa Harryho Pottera je to určitě must-read kniha. Při čtení scénaře se mi vybavovaly přímo scény ve filmu a musím říct, že film je v tomto případě zvládnutý skvěle.

30.09.2017 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Druhé pokračování Neapolské ságy bylo stejně skvělé jako první díl. Sice se zde mnoho momentů skoro až opakovalo, postavy dělaly stále stejné chyby, ze kterých se nedokázaly poučit ale i tak se mi příběh moc líbil. A stejně jako u prvního dílu, konec mě naprosto dostal a doufám, že poslední díl vyjde co nejdříve.

20.09.2017 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Fantasy knihy čtu tak jednou do roka a musím říct, že tahle je jedna z těch nejpovedenějších - ať už v rámci svého žánru nebo obecně. Příběh má spád, postavy jsou sympatické a celou dobu jsem jim držela palce. Zažrala jsem se do knihy tak, až jsem skoro přejela několik zastávek a musela číst až do hluboké noci. Moc se těším na další díl.

06.09.2017 5 z 5

Půlstoletí s Cimrmanem Půlstoletí s Cimrmanem Zdeněk Svěrák

Jako velká fanynka divadla Járy Cimrmana jsem si nemohla nechat ujít ani tuto publikaci. Místy vtipná, místy až mrazivě smutná (dopis od Svěráka Smoljakovi). Několik historek ze zákulisí mě dost rozesmálo. Skvělá knížka, která by nikomu z cimrmanovských obdivovatelů neměla uniknout.

03.09.2017 4 z 5

Dobrá tak akorát Dobrá tak akorát Barbora Šťastná

Báru Šťastnou zbožňuju a nejvíc se mi líbí jak přemýšlí nad věcmi, které se každému z nás dějí každý den. Díky ní se vždy zastavím, zamyslím se a ve většině jí dám zapravdu. Na tomto dílu se mi moc líbilo, že nás nechala nakouknout do hloubky svého soukromí, které se odehrává mimo její děti a manžela.

31.08.2017 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Nesbo je výborným vypravěčem příběhů, které se proplétají tak, aby se mohly na konci skvěle protknout. Umí držet napětí a řekla bych, že i když nějaké zvraty v knize tušíte, na konci budete stejně překvapeni. Jediné co mě štve, je poměr Holleových blízkých osob a jejich vysoký počet úmrtí.

18.08.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Třeštíková mi trochu připomíná Hartla, který taky píše o naprosto běžných osudech lidí. Musím ocenit, že kniha má spád a čtenáře lehce chytne tak, že musí číst stále dál. Někdy mi trochu nevyhovovaly přílišné stereotypy, jen s málem postav jsem se dokázala ztotožnit a některé jejich jednání mi přišlo nedovysvětlené nebo naprosto nelogické. Jestli mě něco vyloženě zklamalo, tak to byl odfláknutý konec, který se podle mě dal rozpracovat daleko více a lépe. I přesto dávám 4 hvězdy za super oddechové čtení na léto.

08.08.2017 4 z 5

Klasický Murakami - čtenáře provází na první pohled banálním příběhem, který ale má hned několik hlubších kořenů. Záleží na čtenáři, co si na díle najde. Trochu mně zklamal závěr, ale nedá se mu vlastně nic vyčítat, protože i o tom příběhy jsou. Opět oceňuji atmosféru, kterou autor umí dokonale vykouzlit.

21.07.2017 4 z 5

Tak jsme lajkovali Tak jsme lajkovali Dominik Feri

Dominika sleduju na Facebooku a proto pro mě bylo skvělé, že se celou knihou táhly jeho statusy, které mě stále moc baví. Mnoho z rozhovorů bylo zajímavých a hlavně ve většině případů oslovoval takové lidi, které sleduji znám nebo se s jejich názory ztotožňuji.

15.07.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Hartlovi se nedá upřít, že píše zajímavě a čtivě o tématech, které už od začátku chytnou čtenářovu pozornost. Hodně mě bavily oba dva úhly pohledu, protože stejné události jsou v knize předkládány trochu jinak. 4 hvězdy dávám pouze proto, že některé skutečnosti mi byly celkem jasné už od začátku. Skvělá oddechovka na léto.

05.07.2017 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Od příběhu jsem nic nečekala, a jak se na začátku pomalu rozjížděl, ke konci už jsem nemohla přestat číst. Skončil v tom nejlepším, a tak nezbývá, než pořídit druhý díl a dát se do čtení. Nádherně vykreslené prostředí i mentalita lidí v Itálii a přátelství dvou dívek, jako snad nikde jinde.

15.06.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

U knihy, která se zabývá druhou světovou válkou a židovstvím, jsem si vždy jistá, že se mi bude hodně líbit. Hana však předčila všechna má očekávání. Nádherný příběh, který se v této době děl mnoha lidem, ale zrovna tento konkrétní autorka podala pro mě výjimečným způsobem.

04.05.2017 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Druhá kniha od Zibiho se mi líbila o poznání více, ale ani na první nedám dopustit. Zajímavá se mi zdála celá cesta, hlavně několik posledních stránek v Jeruzalémě. Znovu jsem se hned několikrát smála nahlas, ale je zde vidět, že Zibi teprve hledal cestu, jakou příběh podat.

15.04.2017 4 z 5