gonegirl gonegirl komentáře u knih

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Byla jsem opravdu mile překvapena tím, jak rychle mě kniha vtáhla do děje. Ani jsem si nestačila uvědomit, co se děje, a už jsem byla na konci knihy. Doslova jsem s postavami dýchala. Trpěla s Merete a potila se při usilovném přemýšlení spolu s Carlem. Jsem nadšená! Nemůžu se dočkat dalších případů oddělení Q.

17.02.2017 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Po této knize jsem sáhla hned po shlédnutí filmu, který se stal také rázem jedním z mých nejoblíbenějších. Neuvěřitelný talent Anthony Hopkinse v roli šíleného psychiatra Hannibala Lectera se zkrátka nezapře.
Ačkoli jsem knihu četla až po shlédnutí filmu, velmi se mi líbila. Přečetla jsem si ji, abych zjistila, jestli kniha nebyla ve filmu o nějaké pasáže ochuzena a také abych trochu nahlédla do autorovy poněkud zvrácené mysli. Jsem ráda, že jsem tak udělala a už se těším na přečtení Hannibala.

18.01.2017 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Po Harrym Holeovi to byla sice trochu změna, ale to nic nemění na tom, že Nesbo opět vydal mistrovské dílo. Jeho myšlenky formulované v slova a věty jsou balzámem na duši a četba jeho knih je úžasným čtenářským zážitkem. Už mi chybí jen Lovci hlav, na které se hodlám vrhnout o vánocích :)

25.11.2016 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Ano, já vím, Joonovi se nic nevyrovná, ale opravdu je tato kniha podle vás takový propadák? I když sci-fi není zrovna "můj žánr", kniha se mi líbila. Byla napínavá, i když jsem doufala, že bude konec trochu více dramatický... I tak ale dávám čtyři hvězdičky a nedočkavě vyhlížím další díla této skvělé dvojce!

24.09.2016 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

S každou další knihou mám Harryho čím dál více ráda. Ano, sice mě někdy štvou, ty jeho výstřelky, kdy je měsíc prakticky vkuse opilý, ale i tak je to prostě charismatickej chlap a má něco do sebe..

26.07.2016 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Ačkoli mi Werther nijak nepřirostl k srdci (po většinu času mi přišel jako pouhý ufňukánek neschopný činu), kniha se mi ve finále velmi líbila. Hloubka jeho citů k Lottě mě dojala. Je zde vidět, jak krásná dovede bolest a utrpení být.

04.08.2018 4 z 5

Verše psané na vodu Verše psané na vodu Bohumil Mathesius

Japonská poezie (a literatura všeobecně) je zkrátka pohlazením na duši. Je snadno srozumitelná, ale zároveň v sobě ukrývá hlubokou moudrost. Je krásné, že se tyto verše psaly už tolik století zpátky a pravdy v nich ukryté platí dodnes.

15.07.2018 5 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Murakami, jak má být. Byla to první povídková kniha, co jsem od něj přečetla, a byla jsem unesená. Krásné popisy, docela běžné životní příběhy, ale brilantně popsané. Bylo pěkné, podívat se do myslí a srdcí mužů, jejich pohled na milostné vztahy se nám totiž nenaskýtá často...

01.11.2017 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Ani nevím, jak jsem se o této knize doslechla, ale přijde mi, že je probírána tak nějak všude. Ani jsem od ní nic moc neočekávala, možná jen nějakou souhru s hlavním hrdinou, Holdenem, který mi byl z vyprávění velmi sympatický. Ta ale nepřišla, spíš jsem ho chtěla chvilkama proplesknout. Žádný literární skvost to není, nenašla jsem v ní ani žádné duchaplné odkazy. Je to prostě kniha o zmateném teenagerovi, ve kterém se honí tisíce myšlenek a pocitů a on chce před nimi utéct.
Bod dolů si připisuje také úděsný překlad. "To mě umrtvilo, fakticky, bez psiny, pročež" a další srandy se prostě číst nedaly...

16.05.2017 3 z 5

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Moc milá kniha. O propletených osudech lidí, o normálnosti každodenního bytí, o zajetých principech a o tom, jak z toho všeho ven.

24.04.2017 4 z 5

Chápu proč je tato trilogie tak dobře hodnocená a tak ceněná. Je to skutečný skvost. Tak propracovanou a rozvinutou zápletku s takovým množstvím postav, které mají v příběhu všechny své místo, jsem dlouho hledala. Úžasný čtenářský zážitek.

12.02.2017 5 z 5

Past Past Melanie Raabe

Velmi se mi líbilo, že jsme viděli Lindě do hlavy, její rozmluvy se sebou samou, pocity, když byla na pokraji zhroucení, a pak rozhovory s Viktorem, který mě nakonec dost překvapil. Zařadit úryvky z Lindiné knihy byl také skvělý nápad, dozvěděli jsme se tak, co tomu všemu předcházelo. Palec nahoru této mladé autorce, prvotina se vyvedla a myslím, že se ještě máme na co těšit...

30.12.2016 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Jak už jsem psala u prvního dílu, od této trilogie jsem čekala něco úplně jiného. Ale jakmile jsem se do děje dostala, přizpůsobila se žánru a sžila se s postavami, nemoha jsem se od knihy odtrhnout. Tento díl vás nenechá chvíli stát, vtáhne vás do děje hned na první straně a udrží vás v toku událostí ještě několik hodin po jeho přečtení. Pro ty, kteří byli nadšeni první částí, jsou další dvě nezbytnými položkami jejich knihovny...

19.12.2016 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Další skvělá kniha od Nesba. Děj vás vtáhne a ani se nenadějete a už je konec a vy stojíte opět v knihkupectví s dalším dílem pod paží a říkáte si, "Zase mě dostal"...

13.07.2016 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Oproti ostatním Keplerovým knížkám mi tato nepřišla až tak úžasná. Bylo tam na mě příliš politiky, když to srovnám třeba se Stalkerem nebo Hypnotizérem, je tato knížka o něco slabší.

17.04.2016 4 z 5

Strach zemřít Strach zemřít Lisa Jackson

Kniha se mi opravdu líbila. Byla napínavá až do konce, celou dobu jsem byla zvědavá, jak dopadne, jen mě mrzí, že nebyl konec trochu více rozepsaný.

19.02.2016 5 z 5

Sobectví Sobectví Helena Šmahelová

Zajímavá kniha o lidských pocitech. Vášni, nevěře, sobeckosti, výčitkách, touze, lásce,... Doteď nevím, na čí jsem byla straně. Jestli na straně lásky dvou lidí, kteří by byli společností zatraceni, jestliže by odhalili své city, nebo na straně klasické rodiny, na straně zrazené ženy, která si postupně začala na svůj úděl zvykat.

29.04.2018 4 z 5

Po otřesech Po otřesech Haruki Murakami

Vždy si po přečtení knihy říkám: teď bych se nad tím měla zamyslet. Zrekapitulovat si děj, srovnat jej se svými myšlenkami a realitou. Ale u Murakamiho mi to jaksi nejde. V jeho knihách je spousta tajuplných skrytých myšlenek, jejichž význam může každý pochopit jinak a je na každém, jak to interpretuje do svého života. Možná je to ale dobře, že nad jeho knihami neuvažuji rozumově. Možná je prostě jen důležité, jaké pocity ve mně jejich čtení vyvolává a že mi něco předají. I když přesně nevím, co to je.

17.04.2018 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Nečekala jsem, že v této útlé knížečce najdu takový silný příběh. Takovou silnou osobnost, jakou byl Gatsby. To, co všechno pro ni udělal, že celý svůj život žil pro ni, vše, co udělal, udělal kvůli ní. Pro jejich společný osud... A jak to s nimi nakonec dopadlo...

25.03.2018 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Jsem nadšená. Lagercrantz se své role zhostil s plnou parádou a předvedl to nejlepší. Vše jsem mu věřila, postavy se chovaly zcela racionálně a kniha byla prošpikována tím záhadným tajemnem, napětím a Lisbetinou neuvěřitelnou logikou od začátku až do konce.

25.11.2017 5 z 5