gfdsa123 gfdsa123 komentáře u knih

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

Zajímavý a napínavý děj srovnatelný s prvním, který mě strhl. Druhý byl o něco slabší. Líbí se mi propracovanost všech třech dílů, které na sebe částečně navazují. Hlavní hrdinové super a kostře příběhu nemohu nic vytknout.

08.06.2016 5 z 5

Deštivý den Deštivý den Jiří Kostka

Zajímavý námět, silný a čtivý příběh, který mohu doporučit. Směsice lehké detektivky a románu pro ženy. Střed knihy trochu pomalý, ale konec vše vynahradil. Vzpomínky a citáty knihu zpestřovaly a nutily k zamyšlení. Dle obálky bych čekala více detektivky. Sama bych ubrala trochu romantiky a více rozvinula i pocity a vyrovnávání Slávka se situací, ten měl daleko méně prostoru než Erika. Určitě méně zdrobnělin, oslovení "Erička" mi lezlo na nervy. Obálka nic moc.

19.01.2017 4 z 5

Hon na motýly Hon na motýly Jiří Hanibal

Příjemná oddechová kniha, kterou s podivem napsal muž ve věku skoro 90ti let.
Jen mi tam chybělo dořešení dějové linky s Markétou, k ní už se bohužel autor nevrátil. Jinak se kniha četla rychle a neměla nikde zdlouhavá místa.

06.11.2018 4 z 5

Zlatá rybka Zlatá rybka E.D. Baker (p)

Kniha má větší písmena, takže je dobrá pro začínající čtenáře. Určitě se bude příběh líbit a obrázky také.

12.08.2020 5 z 5

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Tento díl byl dle mého slabší než první. V celé knize se nic podstatného neděje, jen se domlouvala Aliance a dost se v knize cestuje. Konec knihy to nakonec dost vylepšil a jsem zvědavá jak to v posledním díle se všemi aktéry dopadne.

20.08.2019 4 z 5

Útěk Útěk Martina Cole

První třetina knihy se mi zdála zajímavá, druhá třetina nudná - nevim čím byla Donna přínosem jako prostředník při vyjednávání útěku, ale poslední třetina vše napravila, tu jsem hltala. Alan se mi líbil od začátku a předvídatelný konec mi nevadil

04.08.2019 4 z 5

Ztroskotání Ztroskotání Emily Bleeker

Svižná a zajímavá linie příběhu nikde jsem se nenudila. Kniha stojí určitě za přečtení, jen ten konec byl moc přeslazený. Kdo by nechtěl doma mít manžela jako je Jerry, tak chápajícího tak minujícího, tak .....!! Zato vykreslení médií bylo super.

21.02.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Na toto téma jsem četla již spoustu knih a proto mě tato moc nezaujala. První a třetí část knihy byl poutavý nabytý emocemi a k zamyšlení. V první části se Miře vyplatilo neuposlechnout mámu. Ve druhé části se Haně neuposlechnutí krutě vymstilo a zničilo život. Je až spodivem kolik toho lidé museli ustát.

06.08.2017 3 z 5

Myši - Každému jednou dojde trpělivost Myši - Každému jednou dojde trpělivost Gordon Reece

Kniha mě vtáhla do děje od prvních stránek. Do poslední stránky jsem čekala, zda jim jejich vražda projde či neprojde.
Vřele doporučuji, přečetla jsem ji za dva dny.

10.11.2011 5 z 5

Neviditelné nestvůry Neviditelné nestvůry Chuck Palahniuk

Byla jsem zklamaná. Prolínání současnosti s minulostí je občas nejasný a děj je celkem nuda.

18.10.2011 2 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Všechny tři díly měly stejnou svižnost, napínavost a byly dobře propracované a čtivě napsané. Tyto knihy člověku zůstanou v podvědomí svými doprovodnými fotografiemi, které dávají knihám zajímavost a originalitu a nesplynou v moři dalších. Chválím velmi originální nápad s podivními dětmi a smyčkami - andělů, upírů, vklodlaků a jiných příšer ve fantasty knihách už je tolik, že to byla konečně zněma, kterou velmi oceňuji.

02.06.2016 5 z 5

Svět poté Svět poté Susan Ee

Oba díly jsem hltala jedním dechem. Moc se mi zamlouvá nápad andělů jako padouchů, konečně něco jiného, co vybočuje ze zajeté představy. S tématem andělů jsem toho četla již více, ale tyhle knihy nesplynou. Už se těším na další díl a doufám že se to mezi Penryn a Raffem vyvine ... Jejich dialogy jsou osvěžující, jen je škoda, že v tomto díle spolu moc nebyli :(

24.10.2015 5 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Robin Cook

Opět zajímavá kniha od Cooka. Jeho styl mě zatím nikdy nezklamal. Děj měl zápletku i napětí, ikdyž konec byl trochu uspěchaný oproti ději v průběhu knihy.

10.09.2014 5 z 5

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Velmi oddechové čtení. Myslím si, že za pár měsíců si na obsah ani nevzpomenu.

16.07.2012

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Druhý díl je též napínaví jako první, ale v tomto díle nejsou skoro žádné pasáže s léčením, což knihu úplně zařadilo na oddechové dívčí čtení.

27.04.2012 4 z 5

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Nijak extra zajímavá rodinná sága. V některých momentech je děj poutavý, ale jinak musím ohodnotit průměrně.

18.10.2011

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Děj mě velmi nadchl. Zatím nejlepší knížka do Tess, kterou jsem četla.

18.10.2011 5 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Po knížce „Protože tě miluji“ jsem neváhala a zakoupila i tuto knihu a nelituji.
Příběh mě plně zaujal a je skvěle vymyšlen. Taktéž se zařadila mezi mé TOP knihy.

18.10.2011 5 z 5

Bigamista Bigamista Mary Turner Thomson

Ani se mi nechtělo věřit, že je to pravdivý příběh. Je až zarážející jak člověk může být naivní a slepě důvěřivý! Trochu mě zarazilo, že byla ochotna se zadlužit a prodat vše co měla, když sama živila tři děti. Pud sebezáchovy měla nula a pud mateřského zázemí pro děti též. Partnerství vítězilo nad rodičovstvím :(

18.10.2011 3 z 5

Silvestr za milion Silvestr za milion Luděk Stínil