Kořeny zla

Kořeny zla https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97670/bmid_koreny-zla-sSa-97670.png 4 189 17

Doktor Jeffrey Rhodes působí jako anesteziolog v přední bostonské nemocnici. Úspěšný, ctižádostivý, jeho práce je mu životní potřebou, zálibou a v nepříliš šťastném manželství i největší jistotou. Jednoho dne však zažije šok, který převrátí celý jeho život. Zcela nevysvětlitelně mu doslova pod rukama zemře nastávající mladá matka. Děsivá událost by sama o sobě stačila, aby ho už navždycky strašila ve snech, ale tím vše zdaleka nekončí. Je obviněn a vzápětí odsouzen za zanedbání povinné péče, a posléze dokonce za vraždu druhého stupně. Ztrácí tak svou jistotu, otřesen začíná o sobě pochybovat a z hluboké deprese ho zachraňuje až nečekaná mlhavá možnost řešení, vysvětlení zdánlivě nevysvětlitelného. Do děje vstupují nové okolnosti, komplikace, další neštěstí. Jeffrey se snaží dosáhnout svého očištění a zároveň zabránit dalším tragédiím. Podaří se mu to?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Harmful intent , 1990

aliza
03.05.2023 5 z 5

Asi všechny knihy od autora jsou skvělé. Tahle taky. Napínavé od začátku do konce.

Len2očka
07.06.2021 5 z 5

Moje první autorova knížka,která si mě získala natolik,že jsem si začla kupovat každou nově vydanou Cookovu knížku.Je to ovšem dobrých 25 let,dle mých papírových poznámek,ale hodnocení jsem tehdy dala maximální a těším se,že si knížku s chutí přečtu znovu.

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

anája
17.05.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih autora, ale starší obal se mi líbil víc.Napinave a děsivé.

smithynka
05.04.2019 5 z 5

Skvělý autor, který píše skvělé knihy.
Příběh byl zajímavý, měl zápletku i napětí.

pingu1
08.03.2019 5 z 5

Napínavá, svižná, děsivá .... Moc se mi líbila, přečteno na jeden zátah :-)

ronave
15.02.2019 5 z 5

Kniha mě úplně pohltila.
Příběh se stále vyvýjel, byl napínavý, měl překvapivé a nečekané situace.

wericzek
13.08.2018 5 z 5

Mé první setkání s tímto autorem, ztotožňuji se s komentářem od moudivlacek, komentovala bych podobně. Čtenářská výzva 2018 - téma č. 6 (kniha poprvé vydaná v roce vašeho narození - 1990). "Ten případ, na kterém teď pracujete, je asi Gail Shafferová, viďte?" otázal se Jeffrey. "Přesně tak," řekl Seibert. "Poprvé za svou kariéru mám po sobě dvě hezké mladé ženské. Mám to ale dneska kliku." Jeffrey tu poznámku pominul. Patologický humor mu nikdy nebyl příjemný. "Máte nějakou představu o tom, co způsobilo smrt?" "Pojďte se podívat," řekl Seibert s mávnutím své zkrvavené ruky. Zamířil zpět ke stolu."

Lily101
06.07.2018 5 z 5

UPOZORNĚNÍ: Jste momentálně v časové tísni? Nebo jen nestíháte? Musíte pracovat kvůli mimořádné události či pravidelné/opakující se/ činnosti (př. účetní závěrka) přesčas/doma ve volném čase? Jste momentálně vytíženi zkouškovým obdobím či vás čekají písemné práce, které rozhodnou o vašich známkách na vysvědčení? Vyčkejte raději, až budete mít ALESPOŇ DVA DNY volno.

Za mě:
Napětí-✓ (5/5)
Čtivost- ✓(5/5)
Vyvrcholení zápletky(logické koherence)- ✓ (5/5)
Půlnoční četba(celková zajímavost děje)- ✓ (5/5)
Autor opět nezklamal! S trochou nadsázky pramenící z možnosti odlišnosti vkusu týkajícího se četby, nejspíše mohu doporučit!

moudivlacek
19.03.2018 5 z 5

Super příběh, hlavně proto, že si jej docela živě dokáži představit v opravdovém životě, a dokonce věřím, že může mít pravdivé základy a je jen trochu literárně upraven.
Nicméně další pohled na to, jak někdo z nepochopitelných důvodů rád ničí životy jiných nevinných lidí. Hlavní hrdina Jeffrey byl super hlavně proto, že to není žádný super hrdina, ale když je zahnán do kouta, umí si docela dobře poradit. A ještě lepší je hrdinka Kelly. Dobře se ti dva doplňují. A i když jde o závažné téma, jsou tam místa, kde jsem se nesmála, ale přímo chechtala.
Každopádně to stojí za přečtení. První setkání s autorem v mém případě se rozhodně povedlo.

Tojemaras
23.04.2017 4 z 5

pro me velmi napinave,uz jsem se bala,ze konec je odflaknuty a uplne mimo,ale nakonec vse super

Prey
19.02.2017 3 z 5

Úplně klasický Cook: úmrtí v nemocnici, vyšetřování na vlastní pěst včetně změny identity, pronásledování, dramatické situace, až moc velké náhody. Nejvíc mě pobavila zmínka proslaveného titulu Kóma. Kdo zná autorovy jiné knihy, nebude moc překvapen, protože Kořeny zla jsou jednou z těch jeho novel „na jedno brdo“, které neokořenil exotikou, historií, sci-fi. Prostě napínavý lékařský thriller, svižná spotřební četba. Ale co víc si může spisovatel přát, než když má vlastní úspěšný trade mark, rozpoznatelný obsah a styl vyprávění. (Čteno v překladu Jany Pacnerové.)

čtenářka_Líba
28.02.2016 5 z 5

Jedna z prvních knih, kterou jsem od Cooka četla. Hned mě uchvátila.

gfdsa123
10.09.2014 5 z 5

Opět zajímavá kniha od Cooka. Jeho styl mě zatím nikdy nezklamal. Děj měl zápletku i napětí, ikdyž konec byl trochu uspěchaný oproti ději v průběhu knihy.

fvtm
23.10.2013 5 z 5

Knihy od tohoto autora mám ráda. Jsou odpočinkové se zápletkou.

kika 13
24.01.2013 3 z 5

Hodně vražd na můj vkus,ale jinak se četla dobře.

guru
28.07.2012 5 z 5

Tentokrát to bolo z trochu iného sudka, ako je u Cooka zvykom.
Síce neponúkol žiadnu fascinujúcu sci-fi víziu možného uberania lekárstva, zato to však vynahradil zvýšenou napínavosťou a väčším množstvom zaujímavých postáv.

lékařské prostředí

Robin Cook