Kořeny zla

Doktor Jeffrey Rhodes působí jako anesteziolog v přední bostonské nemocnici. Úspěšný, ctižádostivý, jeho práce je mu životní potřebou, zálibou a v nepříliš šťastném manželství i největší jistotou. Jednoho dne však zažije šok, který převrátí celý jeho život. Zcela nevysvětlitelně mu doslova pod rukama zemře nastávající mladá matka. Děsivá událost by sama o sobě stačila, aby ho už navždycky strašila ve snech, ale tím vše zdaleka nekončí. Je obviněn a vzápětí odsouzen za zanedbání povinné péče, a posléze dokonce za vraždu druhého stupně. Ztrácí tak svou jistotu, otřesen začíná o sobě pochybovat a z hluboké deprese ho zachraňuje až nečekaná mlhavá možnost řešení, vysvětlení zdánlivě nevysvětlitelného. Do děje vstupují nové okolnosti, komplikace, další neštěstí. Jeffrey se snaží dosáhnout svého očištění a zároveň zabránit dalším tragédiím. Podaří se mu to?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97670/koreny-zla-97670.jpg 4.3145
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

Harmful intent, 1990

Kniha Kořeny zla

smithynka

Skvělý autor, který píše skvělé knihy.
Příběh byl zajímavý, měl zápletku i napětí.

pingu1

Napínavá, svižná, děsivá .... Moc se mi líbila, přečteno na jeden zátah :-)

ronave

Kniha mě úplně pohltila.
Příběh se stále vyvýjel, byl napínavý, měl překvapivé a nečekané situace.

wericzek
13.08.2018

Mé první setkání s tímto autorem, ztotožňuji se s komentářem od moudivlacek, komentovala bych podobně. Čtenářská výzva 2018 - téma č. 6 (kniha poprvé vydaná v roce vašeho narození - 1990). "Ten případ, na kterém teď pracujete, je asi Gail Shafferová, viďte?" otázal se Jeffrey. "Přesně tak," řekl Seibert. "Poprvé za svou kariéru mám po sobě dvě hezké mladé ženské. Mám to ale dneska kliku." Jeffrey tu poznámku pominul. Patologický humor mu nikdy nebyl příjemný. "Máte nějakou představu o tom, co způsobilo smrt?" "Pojďte se podívat," řekl Seibert s mávnutím své zkrvavené ruky. Zamířil zpět ke stolu."

Lily101
06.07.2018

UPOZORNĚNÍ: Jste momentálně v časové tísni? Nebo jen nestíháte? Musíte pracovat kvůli mimořádné události či pravidelné/opakující se/ činnosti (př. účetní závěrka) přesčas/doma ve volném čase? Jste momentálně vytíženi zkouškovým obdobím či vás čekají písemné práce, které rozhodnou o vašich známkách na vysvědčení? Vyčkejte raději, až budete mít ALESPOŇ DVA DNY volno.

Za mě:
Napětí-✓ (5/5)
Čtivost- ✓(5/5)
Vyvrcholení zápletky(logické koherence)- ✓ (5/5)
Půlnoční četba(celková zajímavost děje)- ✓ (5/5)
Autor opět nezklamal! S trochou nadsázky pramenící z možnosti odlišnosti vkusu týkajícího se četby, nejspíše mohu doporučit!

moudivlacek
19.03.2018

Super příběh, hlavně proto, že si jej docela živě dokáži představit v opravdovém životě, a dokonce věřím, že může mít pravdivé základy a je jen trochu literárně upraven.
Nicméně další pohled na to, jak někdo z nepochopitelných důvodů rád ničí životy jiných nevinných lidí. Hlavní hrdina Jeffrey byl super hlavně proto, že to není žádný super hrdina, ale když je zahnán do kouta, umí si docela dobře poradit. A ještě lepší je hrdinka Kelly. Dobře se ti dva doplňují. A i když jde o závažné téma, jsou tam místa, kde jsem se nesmála, ale přímo chechtala.
Každopádně to stojí za přečtení. První setkání s autorem v mém případě se rozhodně povedlo.

Tojemaras
23.04.2017

pro me velmi napinave,uz jsem se bala,ze konec je odflaknuty a uplne mimo,ale nakonec vse super

Prey
19.02.2017

Úplně klasický Cook: úmrtí v nemocnici, vyšetřování na vlastní pěst včetně změny identity, pronásledování, dramatické situace, až moc velké náhody. Nejvíc mě pobavila zmínka proslaveného titulu Kóma. Kdo zná autorovy jiné knihy, nebude moc překvapen, protože Kořeny zla jsou jednou z těch jeho novel „na jedno brdo“, které neokořenil exotikou, historií, sci-fi. Prostě napínavý lékařský thriller, svižná spotřební četba. Ale co víc si může spisovatel přát, než když má vlastní úspěšný trade mark, rozpoznatelný obsah a styl vyprávění. (Čteno v překladu Jany Pacnerové.)