gfdsa123 gfdsa123 komentáře u knih

Zlatá rybka Zlatá rybka E.D. Baker (p)

Kniha má větší písmena, takže je dobrá pro začínající čtenáře. Určitě se bude příběh líbit a obrázky také.

12.08.2020 5 z 5

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Tento díl byl dle mého slabší než první. V celé knize se nic podstatného neděje, jen se domlouvala Aliance a dost se v knize cestuje. Konec knihy to nakonec dost vylepšil a jsem zvědavá jak to v posledním díle se všemi aktéry dopadne.

20.08.2019 4 z 5

Útěk Útěk Martina Cole

První třetina knihy se mi zdála zajímavá, druhá třetina nudná - nevim čím byla Donna přínosem jako prostředník při vyjednávání útěku, ale poslední třetina vše napravila, tu jsem hltala. Alan se mi líbil od začátku a předvídatelný konec mi nevadil

04.08.2019 4 z 5

Lví král Lví král Walt Disney

Krásně ilustovaná, škoda že není děj trošku rozepsanější.

24.04.2019 4 z 5

Tajuplné království - Obláčkový ostrov Tajuplné království - Obláčkový ostrov Liss Norton

Milý příběh a pěkné obrázky, škoda že nejsou barené.

18.03.2019

Voda! Voda! Jaromíra Kolárová

Děj byl zajímavý, ale musím ubrat na hodnocení, protože přechody mezi současností a vzpomínkami nebyly v některých případech ihned jasné, až po pár větách. Možná kdyby kniha vyšla v současné době, tak by si s tím vydavatelství pohrálo a odlišilo to.
Trochu jsem se ztrácela ve jménech (osm jmen a přezdívek + další jména), ale jinak téma super.

14.02.2019 3 z 5

První život První život Gena Showalter

Knížka se četla rychle, ale mohla být o pár desítek stránek kratší a vůbec by to nevadilo. Skoro celou dobu se tam nic moc neděje jen rozhodování Tenley, jakou Říši si vybere a to že 3x málem umřela mi přišlo trochu moc.
Přesto očekávám, že druhý díl bude lepší, když už jsme se dočkali rozhodnutí Tenley do jaké Říše se zapíše a případné řešení války a to zda je opravdu tím za co jí obě Říše považují.

18.12.2018 4 z 5

Hon na motýly Hon na motýly Jiří Hanibal

Příjemná oddechová kniha, kterou s podivem napsal muž ve věku skoro 90ti let.
Jen mi tam chybělo dořešení dějové linky s Markétou, k ní už se bohužel autor nevrátil. Jinak se kniha četla rychle a neměla nikde zdlouhavá místa.

06.11.2018 4 z 5

Soptíci prdí o život! Soptíci prdí o život! Franziska Gehm

Nádherné ilustrace, ale příběh bohužel pokulhával.

08.10.2018 3 z 5

Hrompac a Tancibůrek Hrompac a Tancibůrek Václav Čtvrtek (p)

Hodnotím podle dcery (5 let), kterou knížka vůbec nebavila. V textu se vyskytují krkolomná slova. Nedovedu si představit, že by tuto knihu četlo dítě samo jako svou první četbu.

05.09.2018 2 z 5

Řekni mi DINOSAUŘI! Řekni mi DINOSAUŘI! Sabine Jourdain

Encyklopedie obsahuje některé velmi zajímavé poznatky, ale v některých je nepřehledná. Doplnila bych ji základním stromem rozčlenění dinosaurů. Obrázkově pro děti 5-9let, ale některá info pro děti 10-15.

09.05.2018 3 z 5

O velké touze hvězdičky Zvídalky O velké touze hvězdičky Zvídalky Marie Adamovská

Pěkné vykreslení lidský povah a krásné ilustrace

14.04.2018 5 z 5

Pohádky z vesmíru Pohádky z vesmíru Marie Adamovská

Pěkné pohádky, tak akorát dlouhé před usnutím.

13.03.2018 5 z 5

Ztroskotání Ztroskotání Emily Bleeker

Svižná a zajímavá linie příběhu nikde jsem se nenudila. Kniha stojí určitě za přečtení, jen ten konec byl moc přeslazený. Kdo by nechtěl doma mít manžela jako je Jerry, tak chápajícího tak minujícího, tak .....!! Zato vykreslení médií bylo super.

21.02.2018 4 z 5

Silvestr za milion Silvestr za milion Luděk Stínil

Humorné oddechové čtení

01.02.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Na toto téma jsem četla již spoustu knih a proto mě tato moc nezaujala. První a třetí část knihy byl poutavý nabytý emocemi a k zamyšlení. V první části se Miře vyplatilo neuposlechnout mámu. Ve druhé části se Haně neuposlechnutí krutě vymstilo a zničilo život. Je až spodivem kolik toho lidé museli ustát.

06.08.2017 3 z 5

Ušaté pohádky na dobrou noc Ušaté pohádky na dobrou noc Geoffrey Cowan

Krátké jednostránkové pohádky, které jsou milé a některé i poučné. Dceři se líbí obrázky, které jsou u každé pohádky.

09.06.2017 3 z 5

Deštivý den Deštivý den Jiří Kostka

Zajímavý námět, silný a čtivý příběh, který mohu doporučit. Směsice lehké detektivky a románu pro ženy. Střed knihy trochu pomalý, ale konec vše vynahradil. Vzpomínky a citáty knihu zpestřovaly a nutily k zamyšlení. Dle obálky bych čekala více detektivky. Sama bych ubrala trochu romantiky a více rozvinula i pocity a vyrovnávání Slávka se situací, ten měl daleko méně prostoru než Erika. Určitě méně zdrobnělin, oslovení "Erička" mi lezlo na nervy. Obálka nic moc.

19.01.2017 4 z 5

Pohádky o Malé tlusté víle Pohádky o Malé tlusté víle Jiří Dědeček

Pohádková kniha spíše pro dospělé či dorost. Zajímavé podání a zpracování

29.10.2016 5 z 5

Strom věčnosti Strom věčnosti Marie Lu

Zdařilé zakončení série. Ne tak napínavé jako některé předcházející díly, ale pěkně vymyšlené.

28.10.2016 5 z 5