Bigamista

Bigamista https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31470/bmid_bigamista-zHp-31470.jpg 4 34 6

Autentické vyprávění ženy, jejíž muž ji léta klamal. Bigamista, žijící dvojí život, snad milující obě rodiny, avšak neschopný jednu z nich opustit. V okamžiku, kdy vše prasklo, ještě se snaží "zachránit si čest" a tvrdí, že jde o komplot CIA, od které v té době odchází. Snaží se svou ženu přesvědčit, že "druhé manželství" bylo jen krycím manévrem, patřícím k jeho práci. Uvěřila, opět a znovu, věřila i během soudního procesu, proto zklamání, které ji na konci čekalo, bylo tak nesnesitelné. Kniha, kterou sepsala je výpovědí ženy, jež chce napříště žít v pravdě a jež takto očistila své jméno i duši. Už nechce být hlupačkou, už nechce, aby okolí na ni pohlíželo s laskavým soucitem.... celý text

Literatura světová , Literatura faktu , Biografie a memoáry

Vydáno: , XYZ (ČR)

The Bigamist , 2007

snoopylady
snoopylady
28.02.2023 3 z 5

Zajímavý příběh, i když na mě příliš zdlouhavý a autorka se v hodně věcech stále opakuje dokola. Pokud by kniha měla poloviční počet stran, bylo by mé hodnocení vyšší

niknikita
niknikita
20.11.2018 2 z 5

Sotva se dá věřit, že je to pravdivý příběh. Čtěte a zkuste pochopit. Já jsem to nepochopila...

anais
anais
22.08.2015 3 z 5

Příběh je to hezký, ale v určitých pasážích příliš zdlouhavý. Nebavilo mě číst o tom, jak se hrdinka žene do záhuby a nevidí nebo nechce vidět jasné náznaky, že je něco špatně. Stále jsem čekala, kdy už konečně prokoukne a pasáže, kde jí manžel stále lhal jsem už přeskakovala.

kajanovakova
kajanovakova
13.10.2014 4 z 5

Smutný příběh jedné ženy trvající 6 let, který končí vlastně šťastně. Je obdivuhodné, že se Mary s takovou životní zkušeností a lekcí dokázala vypořádat. Chce to hodně odvahy napsat o tom knihu, nicméně pro ni to určitě byla jakási součást toho, jak zase získat samu sebe, svůj život, jak se s tím vyrovnat.
Musím ještě podotknout, že se mi líbilo, jakým jazykem a formou je dílo sepsané. Připadalo mi, jako by mi to vyprávěla osobně, jako bych ji spíš poslouchala než si to četla. Takže klobouk dolů.
I když jsem nesčetněkrát kroutila hlavou nad tím, jak je vůbec možné, že se nechala takto obelstít, ani na okamžik mě nenapadlo, že by byla hloupá nebo nějakým způsobem méněcenná. Soucítím a přeju jí, aby ji "dnes potkalo něco krásného". :-)

pavlinasej
pavlinasej
31.05.2013 5 z 5

Moc hezky se to četlo.Je to úplně neuvěřitelné.Ale knihu jsem přečetla jedním dechem.

gfdsa123
gfdsa123
18.10.2011 3 z 5

Ani se mi nechtělo věřit, že je to pravdivý příběh. Je až zarážející jak člověk může být naivní a slepě důvěřivý! Trochu mě zarazilo, že byla ochotna se zadlužit a prodat vše co měla, když sama živila tři děti. Pud sebezáchovy měla nula a pud mateřského zázemí pro děti též. Partnerství vítězilo nad rodičovstvím :(

podle skutečných událostí bigamie

Autorovy knížky