Bigamista

Autentické vyprávění ženy, jejíž muž ji léta klamal. Bigamista, žijící dvojí život, snad milující obě rodiny, avšak neschopný jednu z nich opustit. V okamžiku, kdy vše prasklo, ještě se snaží "zachránit si čest" a tvrdí, že jde o komplot CIA, od které v té době odchází. Snaží se svou ženu přesvědčit, že "druhé manželství" bylo jen krycím manévrem, patřícím k jeho práci. Uvěřila, opět a znovu, věřila i během soudního procesu, proto zklamání, které ji na konci čekalo, bylo tak nesnesitelné. Kniha, kterou sepsala je výpovědí ženy, jež chce napříště žít v pravdě a jež takto očistila své jméno i duši. Už nechce být hlupačkou, už nechce, aby okolí na ni pohlíželo s laskavým soucitem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31470/bigamista-31470.jpg 3.925

The Bigamist (2007)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, XYZ

anais
22.08.2015

Příběh je to hezký, ale v určitých pasážích příliš zdlouhavý. Nebavilo mě číst o tom, jak se hrdinka žene do záhuby a nevidí nebo nechce vidět jasné náznaky, že je něco špatně. Stále jsem čekala, kdy už konečně prokoukne a pasáže, kde jí manžel stále lhal jsem už přeskakovala.

kajanovakova
13.10.2014

Smutný příběh jedné ženy trvající 6 let, který končí vlastně šťastně. Je obdivuhodné, že se Mary s takovou životní zkušeností a lekcí dokázala vypořádat. Chce to hodně odvahy napsat o tom knihu, nicméně pro ni to určitě byla jakási součást toho, jak zase získat samu sebe, svůj život, jak se s tím vyrovnat.
Musím ještě podotknout, že se mi líbilo, jakým jazykem a formou je dílo sepsané. Připadalo mi, jako by mi to vyprávěla osobně, jako bych ji spíš poslouchala než si to četla. Takže klobouk dolů.
I když jsem nesčetněkrát kroutila hlavou nad tím, jak je vůbec možné, že se nechala takto obelstít, ani na okamžik mě nenapadlo, že by byla hloupá nebo nějakým způsobem méněcenná. Soucítím a přeju jí, aby ji "dnes potkalo něco krásného". :-)

pavlinasej
31.05.2013

Moc hezky se to četlo.Je to úplně neuvěřitelné.Ale knihu jsem přečetla jedním dechem.

gfdsa123
18.10.2011

Ani se mi nechtělo věřit, že je to pravdivý příběh. Je až zarážející jak člověk může být naivní a slepě důvěřivý! Trochu mě zarazilo, že byla ochotna se zadlužit a prodat vše co měla, když sama živila tři děti. Pud sebezáchovy měla nula a pud mateřského zázemí pro děti též. Partnerství vítězilo nad rodičovstvím :(