gallovl gallovl komentáře u knih

Vyjednavač Vyjednavač Frederick Forsyth

Ztrácela jsem se ve všech těch jménech a něco je dost neuvěřitelné...

05.12.2018 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

První knížka od Olsena, kde jsem se lehce nudila a přemýšlela, že snad nedočtu, ale vytrvala jsem a druhá polovina vynahradila ztráty té první.

19.01.2018 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Kroutím hlavou nad zázračným přežitím a závěrečným proslovem...

09.11.2017 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Po Stalkerovi pro mě zklamání, nějak to neodsýpalo, když pominu poslední strany.

19.04.2017 4 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Místy jsem se dost natrápila, ale musela jsem tuto klasiku zdolat.

04.04.2017 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Pohodové čtení o strastech života.

01.03.2017 4 z 5

Kobra Kobra Frederick Forsyth

Myšlenka zničit obchod s drogami je velice ušlechtilá, ale pokud by to bylo tak jednoduché, proč se tak ve skutečnosti neděje?

30.03.2016 4 z 5

Analytik Analytik John Katzenbach

Chytla mě až druhá půlka, s první jsem hodně bojovala.

16.09.2015 4 z 5

Některé povídky jsem přeskočila, tohle bohužel není můj žánr, ale jako klasiku jsem to musela zdolat - teda aspoň větší část.

21.08.2015 3 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Kdyby mě Marta tak neštvala, mohlo to být 5 hvězd.
Deníkový žánr nevyhledávám, ale tohle bylo jiné díky všem možným osudovým zvratům.
Mimochodem jak vydržela psát ten deník?

19.08.2015 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Nic moc, nijak nenadchlo ale ani neurazilo, nicméně Nesbo umí daleko daleko lépe a žvásty o lásce byly taky nad rámec.

02.07.2015 3 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Ano, je to napínavé, člověk drží Harrymu pěsti jako vždy, ale začíná mi to připomínat bondovky - James taky přežije úplně vše.
Je čas vrhnout se na Policii, třeba se budoucnost víc prosvětlí.

30.06.2015 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Ze začátku jsem se musela prokousávat, ale pak to jelo šupem. Film jsem viděla několikrát a musím říct, že jak film tak kniha jsou moc povedené.

19.06.2015

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Kniha by se dala považovat za dobrou, kdyby si autor odpustil část o hlubokých modrých očích, nejkrásnější bytosti a jiné bláboly - románek mezi Annie a Tomem byl jako z červené knihovny - odsunul na druhou kolej hlavní linii, naprosto potlačil krásu koní, přírody a tajemna, kterou člověk očekával na každé stránce.

10.03.2015 3 z 5

Vladimír Dlouhý Vladimír Dlouhý Lenka Kohoutová

Čekala jsem trochu víc.

25.02.2015 3 z 5

Země prokletých Země prokletých Liliana Lazar

Jsem na rozpacích, proto hodnotím tak nízko.
Pasáže o "víře" a bohu byly místy k popukání (omlouvám se všem věřícím), ale taky mě dost nudily. Na druhou stranu mě děj něčím vtahoval a určitě se k tomu někdy vrátím.
Děj by mohl být klidně zasazen do našeho absurdistánu (pravděpodobně kamkoli jinam), protože věřím, že takových porevolučních hrdinů tu máme taky mraky.

05.02.2015 3 z 5

Zabijáci Zabijáci John Connolly

Bohužel jsem knihu asi v půlce odložila, nějak mě to nevtáhlo, ale ještě se k tomu vrátím.

09.12.2014 2 z 5

Jsem na rozpacích, něco bylo vtipné, něco se táhlo, ale jo, ještě se k tomu vrátím.
Konstatování, že absitenti ohrožují světový mír, mě dost pobavilo.

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

Moje první knížka od Deavera, poté následovaly další a vše je čtivé, napínavé, má to spád.

Como, vrať se Como, vrať se Steven Winn

Oddechovka, lehký humor, ale třeba k Malinkatému kreténovi to má daleko.
Pokud hledáte něco na dovolenou, proč ne?