gacie gacie komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

No teda... Teda spíš, ty jo!!! A tuhle knihu napsala česká spisovatelka? Nemůžu uvěřit...Stejně nemohu uvěřit tomu, že jsem ji kdysi koupila a bez přečtení dala jako dárek mé kamarádce a taky nemůžu uvěřit, že letos jsem si ji koupila pro sebe a nechala ji ležet půl roku na stole, než jsem ji teď celou přečetla. Sakra! To jste mi nemohli říct, že nemám váhat, ani otálet a pustit se do ní! Okamžitě si musím sehnat druhý díl!

25.09.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

K této knize jsem se dostala díky knižní výzvě. Detektivky jsem nikdy nečetla, protože mě vůbec nepřitahovaly. Díky A. Christie měním svůj názor na detektivky. A už si brousím zuby na další.

27.06.2020 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Knihu jsem až nyní přečetla, a to díky knižní výzvě, obávám se, že bych po této knize bez jejího přičinění nesáhla. I když jsem filmové zpracování jsem viděla již několikrát. Ale samotná kniha je mnohem lepší. Jednotlivé rozhovory si můžete pročítat několikrát za sebou a ocenit ještě více jednotlivé dialogy. Tato kniha se dostává do mé top desítky nejlepších knih.

20.05.2018 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Tuhle knihu jsem dostala letos k vánocům od jednoho kamaráda. On sám mi řekl, že knihu ještě nečetl, ale od známých slyšel spousta doporučení k přečtení. I tady na databázi má opravdu vysoké hodnocení. Tedy jsem měla očekávání, že jsem dostala opravdu dobrou knihu. A je kniha doopravdy dobrá? No nevím, nevím. Děj se odehrává během jednoho víkendu na farmě. Georgie je egoista a sobec, myslící jen na své potřeby. A dobrák Lennie to odnese. Smutný to konec. Ano. A to je asi tak všechno. Jinak velmi jednoduše napsáno, jak z jazykové stránky i dějově. Já na té knize prostě nic nevidím úžasného.

10.01.2016 2 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Tato kniha mě bohužel zklamala. Nejedná se o cestopis, spíš je to osobní deník. Přitom na první pohled mě kniha hodně zaujala (grafickým zpracováním a velkými fotografiemi). Ale obsahově mě bohužel nepotěšila.

06.02.2021 2 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Ze začátku jsem měla strach číst tuto knihu kvůli vysokému procentu hodnocení, ale nakonec jsem neodolala a půjčila jsem si ji v knihovně. Celou knihu jsem přečetla za jeden den a vůbec mě nezklamala, ba naopak mě naplnila hromadou otázek. Většina knihy je popis krajiny, která je celá zdevastovaná, pokrytá popelem a také jsou zde rozhovory mezi mužem a chlapcem, které jsou velmi strohé a jednoduché. Ale tento relativní klid ruší krátké odstavce knihy, které vás šokují a překvapí. Právě tyto odstavce dávají knize život a vytrhnou vás z nostalgie putování a šedého klidu.... Někdo tvrdí, že tato kniha je brak a že v ní chybí pointa. To si já nemyslím. Tato kniha je perfektním vyobrazením nekonečné nicoty, šedi a beznaděje. Někomu zase vadí, že neví, co se stalo za katastrofu, která postihla Zemi. Mě to vůbec nevadí a spíše jsem ráda, že nic podrobnějšího tam není, protože když něco nevíte, můžete si představovat různé varianty a právě to nevědění, co se stalo se Zemí, zahaluje příběh do ještě větší neproniknutelné mlhy a dává jí ještě větší nádech tajemna.

16.07.2012 5 z 5

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

Dostala jsem ji jako dárek od kamaráda k narozeninám. Sama bych si ji asi nevybrala, ale musím uznat, že se mi velice líbila. Velice dobře se mi četla, což dosvědčuje fakt, že jsem knihu přečetla během 5 dní. Originální nápad, nečekané zvraty a taky oceňuji otevřený konec. "Happy endy" mi už totiž lezou na nervy.

19.06.2016 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Tento díl mě velice mile překvapil a výborně pobavil jako první díl. Opravdu se těším na další pokračování příběhu.

22.10.2020 4 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Výborné scifi. John Wyndham je skvělý autor a těším se na další jeho díla.

05.01.2020 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Povím to jednoduše, nelíbila se mi. Asi mi unikla podstata této knihy. Celkový námět byl laciný - kluk, co něco hledá a ani neví co. Jeho cesta skončí tam, kde začala. Ale ze všeho nejhorší byl konec. Celou knihu vám autor vykládá, nějaké filozofické moudra o vlastním štěstí, o tom co máme mít v sobě a nakonec knihy hlavní postava objeví truhlu se zlatem, takže všechny ty věci o duchovnu zmizí a objeví se klasický materialismus.

31.10.2012 1 z 5

Povídky o manželství a o sexu Povídky o manželství a o sexu Michal Viewegh

To je ten slavný český spisovatel? To jako vážně?

16.09.2020

Černý korzár Černý korzár Emilio Salgari

Je zajímavé, že dílo vyšlo již v roce 1899 a i
v dnešní době je stále výborně čtivé. Je to živá klasika, která nikdy nezestárne. Opravdu doporučuji si ji přečíst. Nebudete litovat.

20.05.2018 5 z 5

David Copperfield David Copperfield Charles Dickens

Klasika, která vás chytne za srdce a už nikdy na ni nezapomenete. "Klasika prostě nerezaví".

26.07.2015 4 z 5

Na knihu jsem se opravdu těšila, bude to taková ležérní humorná oddechovka. Oddechové čtení se změnilo v nudné. Humorné taky na nudné. Jen to ležérní zůstalo. Knize by neuškodilo, kdyby byla o kapánek kratší, stačila by klidně polovina. Možná by to autora donutilo k větším dějovým zvratům. Též musím podotknout, že na začátku knihy jsem se několikrát pousmála nad skony některých postav. Kladla jsem si otázku, jak toho autora tohle zrovna mohlo napadnout - musím uznat, že má velkou fantazii. Všechna čest.... Někteří lidé ji označují za "nejzábavnější knihu" - pro mě určitě ne. Záchvaty smíchu se nekonaly. "Bláznivá kniha" - označení, které je pro "staříka" nejtrefnější. "Překonávající všechna očekávání" - má očekávání bohužel nebyla naplněna.

16.03.2014 3 z 5

Planeta opic Planeta opic Pierre Boulle

Pokud máte rádi sci-fi, tak tato kniha je to pravé pro Vás. Skvěle napsané, živé a nutící vás stále číst až dokonce. Snad lepší jak filmy. Tuhle knihu si prostě musíte přečíst.

28.10.2012 5 z 5

Fotky nádherné, ale uvítala bych více zážitků z poznávání neznámých zemí a lidí. Než zážitky s celníky či problémy trávicí a močové soustavy ????

24.05.2020 3 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Opravdu skvěle napsaná kniha. I ty "nudné" popisné části vůbec nebyly nudné, ale právě naopak krásné a "bravůrně a mistrovsky" popsané. Někdy jsem měla pocit, že čtu spíš krásnou báseň než prózu. Viděla jsem i film, ale knížce se vůbec nevyrovnal.

26.03.2020 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Druhý díl Aristokratky je slabší než první. Není tak zábavný a vtipný. Spíše mi to připadalo, jak nějaký dodatek k první dílu. Hezky lehce se to četlo, ale žádný zázrak ani megavtipné situace neočekávejte. Knížka je ideální volbou jako letní čtení u vody.

10.07.2017 3 z 5

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Hodně moc se mi líbil způsob, jakým bylo dílo napsáno. Jazyk a styl. Prosté a účinné. Jen jsem očekávala, že když je knížka rozdělena do tří částí. Každá jednotlivá část bude z pohledu hlavních postav. První Hordubalova, druhá Hordubalová a třetí z pohledu čeledína. Závěr mi přišel takový zkrácený, klidně by mohl být více propracovanější. Vůbec by mi to nevadilo. Spíše bych to přivítala. Karel Čapek je fakt výborný spisovatel.

03.08.2016 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Číst tuto knihu bylo velikým potěším. Zajímavé postavy, krásně vylíčené prostředí - člověk měl pocit, jako kdyby tam byl on sám. Zamotaný příběh se skvělou zápletkou. Akorát mi vadilo, že se Sherlock v tomto příběhu držel dál. Samotná kniha se četla lehce. Měla jsem ji přečtenou za jeden den.

21.06.2016 4 z 5