Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Neuvěřitelné. Opět jsem si knížku pořídila na doporučení a hodila se mi do Čtenářské výzvy. Nevěděla jsem však jaké dobrodružství mě čeká. Takový neskutečný počin šesti mužů, že na voru se lze plavit tisíce kilometrů. Tři měsíce bez civilizace. Někdy se mi strachy třásla kolena.

03.11.2023 5 z 5

Mary Jane Mary Jane Jessica Anya Blau

To ti mě tak zahřálo u srdce. Krásné čtení. Na každou chvilku, kdy jsem mohla číst jsem se tak moc těšila. Věděla jsem, že mě čekají milé chvilky, že zahřejí, pobaví a že mé myšlenky budou pozitivně naladěné. Popis knihy si každý přečte v přebalu, ale to co ve vás kniha zanechá si musíte prožít sami. Doporučuji.

21.04.2023 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Milá, seberozvojová kniha, moc hezky napsaná. Dávám plný počet, takových čtení není nikdy dost.

02.02.2023 5 z 5

Kdyby lidi byli stromy Kdyby lidi byli stromy Jan Kršňák

Bylo to milé, zcela jsem se napojila na své děti v práci a již vymýšlela, jak zapojím hry do naší běžné činnosti a hlavně do letních táborových programů, které jsou vždy v duchu přírody a ekologie

25.01.2023 5 z 5

Prstýnek z kopřivy Prstýnek z kopřivy Pavel Čech

Tak krásný večer jsem měla s touto knížkou. Pan Čech nikdy nezklame a tentokrát to zase byla potěcha pro všechny smysly.

02.09.2022 5 z 5

Klaun to zkouší znovu Klaun to zkouší znovu Jiří Suchý

Já prostě smekám. Pane Suchý, miluju vaše zamyšlení se. Líbí se mi jak si hrajete s myšlenkami a vzniká něco, co dává prostor i mým myšlenkách a i když se ne vždy s vašimi shodují ohledně Omnipotens Deus. I tak jsem si náramně početla a ráda bych četla dál...

11.08.2022 5 z 5

Velké trápení Velké trápení Helena Šmahelová

Tak moc ráda jsem si znovu přečetla příběh, který jsem četla ve svých dvanácti letech. Tehdy jsem si říkala, jak je Jana statečná a skvělá, nyní ve svém "hodně" dospělém věku vnímám situaci v tehdejší době hodně smutně a to nejen jako matka dvou stejně starých dětí jako Jana. Jsem moc ráda, že jsem si knížku znovu přečetla.

12.06.2022 5 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Honza Vojtko mi v posledních dnech zkřížil cestu několikrát a tak jsem měla velkou chuť si přečíst něco od něho. Pořád hledám zda mi jako člověk sedí a zda souhlasím s jeho názory a velmi se to u mě vyvíjí a jsem ráda, že pozitivně, protože shledávám, že jsem si při čtení knihy pokyvovala hlavu a dokonce si nějaké zápisky udělala. Mám hezké manželství a myslim, že vždy je co vylepšovat a stále na vztahu pracovat, proto děkuji takovým knihám, které udržují naší pozornost, aby vztah netrpěl.

30.04.2022 5 z 5

Dívka, žena, jiné Dívka, žena, jiné Bernardine Evaristo

Z kraje jsem si říkala, hmmm pěkný, zajímavé příběhy žen, pak jsem pochopila, že všechny osudy žen jsou vždy nějakým způsobem propojeny a knížka pro mě začala být ještě zajímavější. Pochopila jsem, že není nutné hned odsuzovat nebo vidět příběh jen z jedné strany. Někdy to bylo velmi silné, konec velmi krásný.

24.04.2022 5 z 5

Tyhle fragmenty Tyhle fragmenty Bianca Bellová

Boží. Povídky, které šokují, překvapí nebo nutí k zamyšlení. Četla jsem na jarní dovolené a bylo to ono. Sedlo mi to bylo to moc fajn.

19.03.2022 5 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Někdy to prostě nešlo souhlasit. Někdy to bylo za hranou mého smýšlení a je to můj boj. Ale nelíbí se mi to jak pan Herman některé postoje života popisuje. Ne vždy je život bílý nebo černý. Ne vždy se lze řídit radami druhého a v tom se spolu shodneme, protože i on píše, že nikdy nevidíme do života toho druhého. Co se mu stalo, že je smutný, protivný...ale častokrát pan Herman odsuzuje a to je myslím zbytečné. Asi je to jeho názor. Hodnotím 4* protože je lidový.

06.02.2022 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Knížku jsem si půjčila od své 13leté dcery a byla mi příjemným společníkem. Jen tak se trochu zamyslet a být.

27.12.2021 5 z 5

Čurda z Hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu Čurda z Hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu Miloš Doležal

Jsem ráda za tyto fakta, méně již za to, že někdo mohl takto změnit a zničit život druhým. V každé době jsou hyeny, ale když to člověk čte bez všech příkras, prostě skutečnost, jak to bylo, je mu z toho všeho smutno. Díky za doporučení této knihy.

23.05.2021 5 z 5

Miminka v rovnováze Miminka v rovnováze Sabine Hartz

Velmi kvalitní studijní materiál. Pro mě jako maminku, ale i lektorku kojeneckého a batolecího cvičení. Byla jsem spokojená se souvislostmi, které v knížce jsou i praktickými ukázkami a typy. Kniha je vážně naplněná odborně, proto se to nedalo přečíst na jeden zátah.

13.03.2021 5 z 5

Alois Nebel Alois Nebel Jaroslav Rudiš

Povedená grafika. Měla jsem potřebu přečíst si Nebela na základě vzpomínky na film. A zase si musím potvrdit, že nejsem čtenář komiksů, ale toto beru za kvalitní dílo.

27.11.2020 5 z 5

Dočteno a došlo mi s dovětkem, že ta bezmoc jaká se na nás lepí díky koronakrizi je vážně šílená. Jak jsme se vůbec neponaučili a jedeme dál v zadlužování a vytváření chudoby nejen pro nás. Kniha je velmi odborně napsaná a především fakt o cizích zemích mi dělala složitost vyjádření problém. Četla jsem ji tedy velmi pečlivě a pomalu a musela proložit i beletrii.

20.10.2020 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Sedím si na schodech na samotě v jižních Čechách a dočítám toto potěšení. Hledala jsem si k tobě Terezko cestu a ty jsi mi dala možnost se na tebe podívat z jiného směru.
Je léto a tahle knížka se opravdu báječně čte na dovolené, ale myslím, že by se četla báječně kdekoliv. Je to pohlazení po duši a zamilované především. Kniha je luxusní i svým zpracováním a grafikou. Děkuji bylo to krásné.

06.08.2020 5 z 5

Běguni Běguni Olga Tokarczuk

Velmi si cením jazyka a znalostí kterým spisovatelka Tokarczuková vypráví své vhledy na cestování a s ním spojené prožitky, zážitky a vlastně celý život. Přiznávám, že ne vždy se mi to četlo lehce a odměnou mi bylo, když jsem našla v textu pointu nebo myšlenku, kterou chtěla spisovatelka vystihnout.

02.08.2020 4 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Oceňuji pěti hvezdičkami, protože toto osobní odhalení je velmi intimní a když to čtu, tak se mi vlastně chce brečet. Hrozná bezmoc, naivita a naštvání. Doporučuji preventivně přečíst všem.

21.06.2020 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nechci být negativní kritik, ale tato knížka pro mě byla líbivým příběhem. Asi to tak mám s typem těchto knížek. Mrzí mě, že již dopředu jsem věděla kdo umře první.
Ale abych něco vyzdvihla, byly by to určitě pronesená slova dvou mladých lidí. Jejich konverzace v "americkém" příběhu úplně zářila, měla šťávu a byla věcí, která knížku udržovala zajímavou.

24.05.2020 3 z 5