Kdyby lidi byli stromy

Kniha je určena průvodcům dětí předškolního a mladšího školního věku, stejně jako samotným dětem a jejich rodičům. Kniha je průvodcem i cestou. Při jejím čtení musíte kráčet, skákat, vyhýbat se, běžet, anebo odpočívat pod stromem, abyste nabrali sílu pokračovat zase dál. K dalšímu lesu, anebo hlouběji do svého nitra. Je to kniha, jež hýbe myšlenkami, ladí smysly a otevírá srdce. Čte se tělem. Knihu tvoří sedm krátkých kapitol. První kapitola ukazuje, jak jsme rozmanití. Druhá vypráví o myšlenkách v těle, o jejich pohybu a klidu. Třetí kapitola je o srdci, o jeho vnímání a prožívání. Čtvrtá přináší doteky a pohlazení. Pátá šeptá o dechu a šestá přechází do zpěvu. Poslední kapitola vypráví o tanci, který společně prožívají všechny živé bytosti, aby jím oslavili život. Pohádková část kapitol může být určena i pro dětské oči, zatímco popisy her nejspíš nejsou pro malé čtenáře příliš zajímavé. Otázky a návody her jsou pro dospělé. Pro děti je životodárnější si hrát, než si číst o hraní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431722/big_kdyby-lidi-byli-stromy-xFw-431722.JPG 4.34

Kniha Kdyby lidi byli stromy

Tanach
26.07.2021

Do této knihy jsem se naprosto zamilovala, jako by vycházela ze mě samotné. Je nádherná, citlivá, vnímavá k lidem i přírodě. Hlavní hrdinka se jmenuje jako já Terezka a snaží se vcítit do toho, jaké by to bylo být stromy, ptáky, houbami, jaké by to bylo být Srdcem přírody. Knihu můžete číst dětem jako pohádku, tak si s nimi hrát, jelikož nabízí spousty her. Je vhodná jak pro učitele, vychovatele, pro vedoucí na tábory, tak pro rodiče, i dospělé všech věkových kategorií :)

zazvorek
03.04.2021

Kniha je překrásně výtvarně zpracovaná a její koncept se mi moc líbí. Různá tělesná a smyslová cvičení založená na propojení s přírodou a prohloubení vnímání u dětí jsou vymyšlená moc pěkně. Přesto se nedokážu ubránit tomu, že to je na mě asi až moc esoterické, či nevím, jak to lépe popsat. Mám sice "zelené" srdce i duši, ale stromolidé a Srdce přírody jsou asi ještě o level výš. Nedokážu ohodnotit hvězdami. Každopádně díky za to, že taková kniha existuje.