Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Vždycky když čtu o hrůzách druhé světové války cítím stud, jak to, že se tohle mohlo dít? Cítím takovou nespravedlnost a bezmoc.
Tento příběh a celá kniha je dobře rozdělena do 3 dílů života Zuzany. Příběh utíká díky skvěle psanému textu, který není složitý, ale pod jednou krátkou větou je schované všechno.
Knížku doporučuji!

10.05.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Knížku jsem si po dlouhé době koupila podle reklamy a propagace. Zaujala mě. A jsem ráda, že jsem si ji koupila. Je totiž potřeba pomáhat a ty bezbranný, naivní a nemluvící pejsáčci to potřebují. Díky za každého chápavého páníčka a za tento příběh, který je milý a dojemný.

15.08.2020 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Procházka po mém kraji i srdci. Bylo mi milo při tomto čtení. Ta stará moudrost, která se i dnes hodí.

31.12.2017 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Pěkný příběh, podložený fakty ze 16.stoleti. Moc se mi knížka líbila, děj běžel a měl spád s nečekanými i očekávanými zvraty. Líbily se mi vykreslené postavy a jejich povahy i popis situací té doby.

19.11.2023 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Pomalu plynoucí příběh ženy. Bylo to odpočinkové, bylo to bez velkého napětí, s mírným souzněním. Někdy jsem byla netrpělivá, že vše není dořešeno, ale ono to nakonec nějak dopadlo. Život plyne, příběhy se dějí...

05.06.2021 4 z 5

Blues Blues Václav Hrabě

Vzpomínka na moje jalový léta. Kdy jsme si na vandrech ve spacáku predčítali verše Hrabětovi. Děkuji za tu vzpomínku.

03.04.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

No chvilku jsem i pana chirurga nesnášela, ale čím dál byl děj, tak se odkrývalo i to co na ten první dojem není vidět. Jak jednoduché je vidět jen to co očima vidět je.
Knížka a celé vyprávění je moc hezky a čtivě psané. Obyčejný život a všechny jeho překážky napsané skvělou formou mluveného jazyka. A dlouho se mi nestalo, že jsem u knížky střídala pláč se smíchem. Pěkné!

02.04.2020 5 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Miluji hory a tady je mám detailně popsané a jako na dlani. Cítila jsem tu vůni rozdrceného jehličí i tu chladicí vodu z potoků. Vidím jak mi podkluzuji nohy v částech skalnateho moře a jak se potim při svižné chůzi do kopce.
Příběh dvou přátel je skvělou volbou a pasujicim dějem do drsných hor. Všechny jejich prožitky jsou skutečné a uvěřitelné.

03.02.2019 5 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

V poslední době se mi do ruky dostávají samé kvalitní knihy. Tato je užasným dílem paní Tučkove.
Vitka Kaprálova byla určitě velký talent, kterého byla škoda. Líbí se mi zpracování divadelní hry i práce kterou Kateřina Tučkova odvedla.

05.01.2019 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Skvělé. Mojí prací jsou také děti a proto velmi oceňuji nejen obsah této knížky, ale především pana Selnera za jeho práci s dětmi. Vnímám, že je mužem na pravém místě.
Kniha mně velmi bavila a spousta krát i poučila.

23.12.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Neuvěřitelné, jak dokonale autor popisuje děj, který je nadčasovy.
Velmi se mě to dotýká, především díky dnešní politice. Spisovatel je génius, ze tak mistrovsky popsal něco, co se nás týká v každé době.

22.12.2017 5 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Smutné. Vůbec nemohu soudit a ani nechci. Mohu jen napsat, že život si nevybírá, kde se narodíte. Je mi líto hlavní hrdinky a díky minulým knihám paní spisovatelky jsem věděla do čeho jdu, ale i tak mě to zase velmi zasáhlo.

28.12.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Příjemná, pohodová knížka na léto. Tohle fantasy bylo takové milé a lehce představitelé. Taky bych si někdy ráda zkusila jiné životy, abych zjistila, že v tom současném je mi nejlépe, ale co kdyby...

09.07.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Jsem zasažena, uhranuta a vtáhnuta do děje, který byl skvěle vyprávěn Viktorii Hanišovou. Už dlouho se mi nestalo, aby mě tak knížka vtáhla a já přesně zažívala pocity postav v knížce. Skvěle napsané, perfektní příběh, který může být i náš. Děkuji za čtení.

16.02.2023 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Paráda. Cestování Ladislava v zahraničí bylo zajímavé a vtipné, ale konečně s touto knihou jako bych byla opravdu součástí jeho putování. Mám moc ráda cestování po Čechách a s jeho humorem a přístupem k jednotlivým bodům na jeho cestě, jsem si čtení vážně maximálně užívala. Děkuji za nové tipy našich cest, na které se prostě těším a jeho knihu si vezmu s sebou, jako bedekr.

12.03.2022 5 z 5

Vichrné návrší Vichrné návrší Emily Brontë

Miluju tenhle příběh a knížku čtu vždy když se mi rozmůže taková melancholická nálada. Miluju to sychravé počasí na Vichrném návrší. Miluju Heathcliffa.

06.07.2021 5 z 5

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Tak jako Osm hor i tato knížka je krásným zastavením se a jen bytím. Milovníci hor, stejně jako já jsou nadšeni. Nehonit se, nespěchat a čichat vůni hor.

04.07.2020 5 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Smutné, tak jako celá válka. Ale v této knize je velká naděje. Paní spisovatelka velmi precizně popsala dění při atentátu na Heydricha s odkazem na všechny skutečnosti a k tomu vložila příběh, který se mohl i nemusel stát. Pokud mu věříme, naděje žene děj i smysl celé akce.

01.05.2020 5 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Moc milé čtení. Pan Werich je kouzelník. Kouzelník slova, příběhu, lidské dobroty a inteligence. Užila jsem si tuto malou knížečku a potěšila mě v době koronavirové. Myslím na Itálii.

29.03.2020 5 z 5

Přečteno za odpoledne. Moc pěkná knížka z nejdůležitějších okamžiků jeho života, pohledem pana Zátopka. Nebylo radno se stavit na odpor...

01.07.2019 5 z 5