Gabetka Gabetka komentáře u knih

V zemi korálového stromu V zemi korálového stromu Sofia Caspari

Příjemné čtení o osudech statečných žen, které ubíhá rychlým tempem. Vadila mi trochu těžkopádná čeština a ze začátku bylo horší se začíst. Námět mi připomněl knihu V zemi bílého oblaku a ta se mi ve srovnání s touto líbila více, přišla mi propracovanější. Nicméně bych knihu doporučila všem, co si oblíbili romantické ságy.

16.08.2013 3 z 5

Vánoční ozdoby Vánoční ozdoby Jana Slaninová

Začátek vypadal nadějně, asi i díky Annině zajímavé práci a střeleným nápadům. Jakmile však došlo na chlapy, tak byla tato dle svých slov nezávislá žena naprosto na ránu a chovala se jako malé děcko. Během jednoho dne se naprosto zamilovala hned dvakrát a najednou nutně potřebuje oba. Navíc tedy mizerná redakční práce, chyby a nesmyslné věty kazí celou knihu, která na mě působí jako obsáhlejší slohová práce nějaké studentky. Plusové body má kniha za obálku.

31.12.2023 2 z 5

Pověst potížistky Pověst potížistky Elle Kennedy

Oproti prvnímu dílu byl pro mě tento zklamáním. Nesedly mi ani hlavní postavy, ani jejich příběh a vývoj. Jakoby se celou dobu nic nedělo a konec nepřekvapil. Nejspíš za to mohl i překlad, kdy nesouvislé věty s nepochopitelným slovosledem naprosto rušily cokoliv, o co se autorka snažila. Nejlepší byla část s "velkým bratrem". Další pokračování si určitě nekoupím a možná ani nepřečtu.

15.09.2023 2 z 5

Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Sophie de Villenoisy

Nejsem si jistá, jestli sama autorka věděla, jak knihu uchopit. První část je dle mého téměř fraška, ta druhá už nese nějaké prozření a poselství, ale společně mi nejdou dohromady. Mám se smát nebo to brát vážně? Hlavní postavu jsem nedokázala pochopit, tak velká sebenenávist a shazování svého já, přesto se chovala jako hloupá sebestředná koza. Na druhou stranu si vážím toho, že mám blízké, u kterých vždy najdu objetí, protože tak osamělý život odtržený od jiných lidí musí být opravdu depresivní.

16.01.2023 2 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Jsem ráda, že jsem se ke knize dostala díky Čtenářské výzvě, protože jinak bych knihu s tak nízkým hodnocením asi neotevřela. Judith je amorální, bezcitná egoistka, které vadí, když se k ní někdo nechová fér, ale na druhou stranu se neštítí ničeho, aby dosáhla svého. A tím je život v luxusu. Přesně tomu odpovídá styl vyprávění, žádné zdržování, rovnou na věc, občas za každou cenu šokovat, hlavně jít dál a mít víc peněz a možností. A že neustále popisuje, jaké modely má na sobě? To k ní přece přesně patří. Bylo to čtivé a mě zajímalo, kam se jí povede dostat a zdá se před něčím zastaví. Plusové body za to prostředí aukčních síní a popis kupčení s uměním.

14.09.2022

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Určitě to nebylo špatné, ale bohužel ani skvělé. Takový povedený čtivý průměr, který neurazí a nějaké to odpoledne zpříjemní. Ale že byste nedočkavě čekali na chvíli, kdy knihu vezmete do ruky, to se mi s touto nestalo.

26.08.2022 3 z 5

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

Příjemné čtení na léto, i když mi tentokrát hrdinka tolik nepřirostla k srdci. Příběh je o hledání sebe sama, o tom, co člověka baví. Velkou inspirací byl autorce kultovní Hříšný tanec.

26.08.2022 3 z 5

Nevinný záskok Nevinný záskok Lizzy Dent

Očekávala jsem vtipnou knihu pro oddech, ale byla jsem trochu zklamaná. Vtipu by se v knize vešlo sotva za nehet, dvojsmyslné narážky nemohou zachránit každou situaci, naopak občas působí spíše trapně. Autorce se bohužel nepovedla zásadní věc a to, aby čtenář sympatizoval s hlavní postavou a dokázal se do ní vcítit. Birdy mi prostě nesedla, možná až v závěru, kdy začala používat mozek. Podle mě knize nepomohl ani nepříliš povedený překlad.
Až na název, ten mi přišel vtipně dvojsmyslný. Jediné, co autorka dokázala popsat dokonale, byla atmosféra skotského venkova a milých povah zdejších obyvatel, takže tím u mě vyvolala touhu Skotsko navštívit. Proto knihu nezatracuji úplně, a pokud vám nevadí příliš ztřeštěné ženské hrdinky, tak klidně do ní.

06.04.2022 2 z 5

Jak oškubat mafiány a zůstat naživu Jak oškubat mafiány a zůstat naživu William Boyle

Anotace slibovala akčně humorný nášup jako ve filmech od Tarantina, ale obsah tomu příliš neodpovídal, snad svou občasnou absurdností. Kniha je především o osamělosti v různých podobách, o hledání sebe sama a potřebě mít v životě nějaké přátele, co podají pomocnou ruku. Mafiánské prostředí stálo na pozadí. Bylo to příjemné čtení, které mě svým stylem chytlo od první stránky, ale obávám se, že v mysli příliš dlouho nezůstane.

26.03.2021 3 z 5

Šest Šest Luca Veste

Kniha má krásnou obálku, která upoutá. Je čtivá, i když bych občas ubrala opakování stejných věcí. Hrdinové se po roce motají v kruhu a celou dobu jsem v hlavě měla film Tajemství loňského léta. Ovšem zajímavé byly pasáže z minulosti šestice kamarádů, které naznačovaly, že se rozuzlení bude nejspíš ubírat jiným směrem. Atmosféra byla tísnivá, četba ubíhala a byla jsem zvědavá, jak to dopadne, takže kniha splnila očekávání, která mám od tohoto žánru. Něco jí však chybělo, autor jakoby nebyl úplně vypsaný, přestože již má na kontě několik počinů.

23.03.2021 3 z 5

Komu hlava sejde Komu hlava sejde Jari Järvelä

Postavy načrtnuté stručně, ale uvěřitelně a zapamatovatelně. Děj odsýpal, žádná hluchá místa. Super popis celé náročné túry, až jsem měla chuť na něco podobného vyrazit. Na rozdíl od románových hrdinů, kteří i netrénovaní zvládli neuvěřitelné kousky, já bych zcela reálně odpadla nebo se někde strachy zasekla hned na první etapě. No, v první chvíli jsem myslela, že ten konec nerozdýchám, ale po několikerém zamyšlení jsem došla k závěru, že do koncepce příběhu zapadl dobře. Doporučuji jako nenáročnou velmi čtivou oddechovku (pokud vám nevadí loučení se s postavami během čtení).

09.11.2020 4 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Některé situace velmi silné, některé poznámky pod čarou velmi vtipné, ale zároveň slov okolo velmi mnoho. Autor umí, čtivé jsou i všechny ty nepodstatné a na hromadu vršené vycpávky, ale první dva díly byly tak skvěle rozjeté, že zde už nedokázal tempo udržet. A závěr také pokulhával, přišlo mi to nedotažené a dostatečně nevysvětlené, minimálně okolo Jonnena. Ale i tak musím říct, že jsem za tuto sérii vděčná a předchozí díly nedostatky tohoto kompenzují dostatečně.

12.09.2020 4 z 5

Nesvá Nesvá E. Lockhart (p)

Nízké hodnocení mě naštěstí neodradilo, protože já si knihu užila. Líbila se mi zvolena forma, nejdřív jste úplně mimo, ale s každou další kapitolou (odehrávající se víc a víc v minulosti) se skládá čím dál zajímavější příběh. Zápletku tuší sečtělý čtenář ve chvíli, kdy konečně pochopí řazení kapitol směrem do minulosti, ale i tak se těšíte na konec a na vysvětlení. Mě jen mrzí, že autorka neodtajnila, nebo jsem já nepochopila, zda bylo setkání s Imogen šťastnou náhodou nebo od dětství plánovanou akcí.

12.09.2020 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Romantická linka je nosnou částí celé knihy a podle mě se povedla. Celou dobu jde o budování vztahu a zároveň skrývání tajemství. Některé pasáže daly zásadní nápovědy pro původ hrdinů a pozorní čtenáři si je zajisté nenechali ujít. Poslední třetina již rozehrává větší partii a dává tušit větší zapojení celého světa a čarodějnic v dalších dílech. Poslední věta mě tedy uvrhla do napětí, co bude dál.

04.08.2020 4 z 5

Jsme poslední Jsme poslední Hanna Jameson

Potenciál nápadu přeživší skupiny v odlehlém hotelu zdaleka nebyl využit. Ne, že bych se při čtení nudila, ale bylo to takové nijaké, bez nějakého výrazného posunu v charakterech přeživších či v nějakém poselství v závěru. Zničený svět byl prostě jen málo a špatně využitou kulisou pro řešení pocitů rozháraného čtyřicátníka s krizí středního věku, který si chtěl dokázat, že přece jen za něco stojí. Kniha mi nic nedala a to jsem se na ni hodně těšila. Anebo možná právě proto to bylo spíše zklamání. Pokud chcete něco o přežití ve světě po nějaké katastrofě, sáhněte raději po jiné knize.

27.05.2020 3 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Pohádka pro dospělé o křehké dívce, která dokázala vymyslet a uskutečnit dokonalý plán lépe než kdejaký trénovaný zabiják. Tuesday a její ironické sžíravé poznámky mě bavila, její pohnutky byly pochopitelné, plán skvělý a kniha čtivá. Začátek mě hodně nadchl již od první strany, pak se to však jaksi protahovalo a až závěr opět zaujal.

27.05.2020 3 z 5

Tak ještě jedno jaro tedy Tak ještě jedno jaro tedy J. H. Krchovský (p)

Sbírku nebudu hodnotit hvězdičkami, protože to není žánr, který bych běžně četla a nemám tak srovnání. Většina básní se mi líbila a příjemně četla, přestože z nich čiší pořádné chmury. Některé mě ovšem i pobavily, ba přímo rozesmály. Takže klidně bych vyzkoušela další autorovu tvorbu.

12.03.2020

Kulti Kulti Mariana Zapata

Začátek se trochu vlekl se stálým opakováním stejných informací, pak se to příjemně rozjelo při vzájemném oťukávání a poznávání hlavních postav, ale závěr, kdy konečně bylo řečeno to, co čtenářům bylo jasné na začátku, jakoby se ke knize ani nehodil. Nemyslím tím epilog, který to naopak příjemně završil, ale těch několik stran předtím. Autorka (nebo je na vině překladatelka?) by měla zapracovat na sexuálních popisech, protože to bylo utrpení. Tolik podivných příměrů a popisů jsem dlouho nezažila.
A závěrem: "ponožky velké holky"? Co to jako mělo být?!

31.08.2019 2 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Slušná detektivka, thriller bych tomu asi raději neříkala. Na začátku jsem měla pocit, že je to jasné, jen se k tomu musí dojít, ale v závěru mě autorka dokázala překvapit vysvětlením celé zápletky, které mě tedy za celou dobu opravdu nenapadlo. A ač mám většinou čich na odhalování pachatelů, tentokrát mě mírné nápovědy vůbec netrkly. Hodně se řeší osobní rovina a hledisko vyšetřovatelky Cat a jejího vztahu s otcem a sestrou, ale vzhledem k tomu, že jde o začátek série, to není na škodu. Pokud se vyloženě netěšíte na nějaký nervy drásající thriller, tak vás kniha nezklame.

30.07.2019 4 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Dlouho jsem neviděla slušnou zábavnou romantickou komedii, ale teď jsem si ji alespoň přečetla. Milé, příjemné čtení se sympatickými postavami, které sice obsahuje klasická klišé žánru, ale co jiného od toho očekávat? Pobavila jsem se a věřila ve šťastný konec.
Jako bonus navíc beru tipy na spoustu filmů.

29.07.2019 4 z 5