Jak oškubat mafiány a zůstat naživu

Jak oškubat mafiány a zůstat naživu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426342/bmid_jak-oskubat-mafiany-a-zustat-na-ziv-zdC-426342.jpg 3 27 11

Pytel peněz, vdova po mafiánovi, její vnučka a vysloužilá pornohvězda na útěku před psychopatem s kladivem. Drsný a zároveň svěží černý humor, originální příběh plný nečekaných zvratů a ironických komentářů – tahle knížka potěší fanoušky Quentina Tarantina a vůbec všechny, kteří si potrpí na čtenářskou jízdu plnou krve, násilí, bláznivých nápadů a vtipu.... celý text

Literatura světová , Humor , Romány

Vydáno: , Beta-Dobrovský

A Friend is a Gift you Give Yourself , 2019

Tesset
12.03.2024 2 z 5

Dost těžko se mi to hodnotí. S Tarantinem to nemá nic společného i ten popis mi moc nesedí. Trošku road movie, trošku netradiční téma, které by mělo zaujmout a šokovat. Za mě se to dobře a rychle četlo, ale byla to nuda. Nechápu překlad názvu, ten snad mohl zůstat jako v originále. Celkově spíše zklamání, možná i proto že jsem čekala něco jiného.

Annkag
20.11.2022 2 z 5

V jistém smyslu to byla zajímavá jízda ale očekávala jsem asi trocha víc.Místama jsem se nudila a bylo těžké knihu dočíst.

Gabetka
26.03.2021 3 z 5

Anotace slibovala akčně humorný nášup jako ve filmech od Tarantina, ale obsah tomu příliš neodpovídal, snad svou občasnou absurdností. Kniha je především o osamělosti v různých podobách, o hledání sebe sama a potřebě mít v životě nějaké přátele, co podají pomocnou ruku. Mafiánské prostředí stálo na pozadí. Bylo to příjemné čtení, které mě svým stylem chytlo od první stránky, ale obávám se, že v mysli příliš dlouho nezůstane.

katerina5544
10.12.2020 2 z 5

Kniha je ctiva, příběh originální. Nicméně jsem čekala víc, humoru je tam hodně málo a ten konec byl pro mě strašný kýč. Rena mi byla protivná, Lucie ještě protivnější. Ty ostatní hlavní postavy taky až na Wolfsteinovou, ta zase byla extrémně hodná. Škoda.

_kadla_
18.06.2020 2 z 5

I přes popis knihy jsem moc nečekala, a tak jsem nebyla zklamaná, když jsem ani moc nezískala. Takový příběh o ničem, postavy nesympatické (zejména Lucie, té bych občas za její chování vrazila facku) a ani mi to nepřišlo humorné. Sice to není náročné čtení, ale občas jsem přeskočila celý odstavec, jelikož se často objevoval popis filmů, krajiny a jiných věcí, které s dějem nijak nesouvisejí.

Peter73
15.05.2020 4 z 5

Zaujímavo napísaná kniha s rozprávaním v prítomnom čase. Dej mi pripadá ako dobrý scénar na mafiánsku naháňačku za peniazmi. Vdova po mafiánovi, jej vnučka a dve bývalé pornoherečky na úteku s pol milónom dolárov. Medzitým zopár vrážd, kniha sa čítala dobre,

Lizard
04.04.2020 2 z 5

Další kniha, která "neurazí, nenadchne".... Celkově se čte dobře, ale chybělo tomu více humoru a vtipu...

orinka3
10.03.2020 5 z 5

Tak to se povedlo. Od začátku do konce akce, postavy přímo ze života a ani jedna nenudí. Zbožná vdova po slavném mafiánovi na začátku toho všeho způsobí, že se jako sněhová koule na sebe nabalují další a další události. Je to veselé a hravé čtení, ale pod povrchem se dá tušit, že ne všechno byla pro aktéry jenom legrace. Mafiáni nejsou žádná neviňátka a o jejich způsobech určitě každý slyšel. I tady se projeví. Prim od začátku až do konce hrají ženy, každá je jiná a každá plnokrevná. Doporučuji všem, kdo chápou nadsázku a chtějí zažít pomyslnou jízdu na horské dráze.

rajcatko
10.03.2020 2 z 5

Tohle bylo zklamání. Čekala jsem srandu, černý humor, satiru, životní eskapády ve stylu Murphyho zákonů, ale nic z toho se nekonalo. Dostala jsem celkem nezajímavý příběh nezajímavých postav. A jediné, čím autor popsal mužské osoby, byly chlupy vyrůstající z uší. Nekecám, bylo to všude! Nebavilo mě neustále louskat názvy ulic, filmů, míst. Ke konci už jsem četla jen útržky. Díky bohu, že je kniha z knihovny.

Zdendula
24.01.2020 4 z 5

Todle byla opravdu jízda. Trošku jsem se bála srovnávání s Tarantinem, tyto příměry sice navnadí, ale na druhou stranu pak zas člověk očekává moc a může být rychle zklamaný. Já byla spokojená a určitě by to byl i dobrý film - něco mezi Thelmou a Luisou a Jackie Brown, ale jinak. Miluju dobré akční filmy, honičky, mafiány a silné ženy a to všechno tu je. Vdova Rena se nikdy moc nestarala o aktivity svého manžela a žila slušný, spořádaný život, ve kterém mělo své místo kafíčko s kamarádkou i návštěva kostela. Až neslušný návrh souseda a jeho neodbytnost ji vyšlou na cestu ukradeným vozem za dcerou a vnučkou, které s ní přerušily styky a přinesou jí do života kromě nebezpečí i několik nových přátel.

Příběh je vyprávěn postupně několika vypravěči a je zajímavé sledovat, jak každý vidí situaci jinak, ale všichni mají vlastně jedno společné - i pod vrstvami krve a tvrdosti všichni toužíme po lásce a přátelství. Původní název knihy to krásně popisuje: A Friend Is a Gift You Give Yourself (Přítel je dar, který dáváte sami sobě), ale chápu, že pod tímto názvem by to směřovalo u nás do jiných poliček ????

Trustty
01.01.2020 4 z 5

Je to správně ujetý, má to šmrnc. Takový malý srandovní krvavý blazinec :)))

Autorovy knížky

William Boyle
americká, 1970
2019  68%Jak oškubat mafiány a zůstat naživu

Kniha Jak oškubat mafiány a zůstat naživu je v