Gabetka Gabetka komentáře u knih

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Silný a dojemný příběh mě vážně chytil za srdce.Zaujal mě způsob, jakým se hlavní hrdinka vyrovnává s tragédií, která jí změnila život. Místy se to zdálo zdlouhavé, ale jednoznačně to překonaly okamžiky, kdy mě z některých vět přímo mrazilo. Včetně závěru. Doporučuji všem, co si rádi přečtou emocemi nabitou knihu.

03.11.2014 5 z 5

Knihkupec Knihkupec Mark Pryor

Lákavé téma i prostředí, krásná obálka, ale uvnitř zklamání. Styl psaní mi příliš nesedl, přišel mi takový kostrbatý a některé věty byly složitě šroubované. Děj byl nevyvážený, napínavé scény střídaly vcelku nudné pasáže a bohužel asi převládaly. Zápletka a její vyústění mě také nijak neoslnily.

12.10.2014 2 z 5

Trojice Trojice Sarah Lotz

Chytla mě od samého začátku, čtivá a psaná s lehkostí. Svým zpracováním působí naprosto realisticky, měla jsem pocit, že se to všechno klidně může dít. O hvězdičku méně dávám za konec, který mě neuspokojil.

09.10.2014 4 z 5

Na první pohled Na první pohled Grégoire Delacourt

Příběh je ve své podstatě zajímavý a občas i donutí k zamyšlení, ale zpracování mi vůbec nesedlo a závorky mi také přišly opravdu otravné. Hlavně ze začátku jsem měla pocit, že čtu shrnutí z bulvárních zpráv. Jednu udělenou hvězdičku dávám tedy pouze za námět.

14.09.2014 1 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Doba, ve které se příběh odehrává, dodává knize zvláštní strašidelnou atmosféru, ale po dočtení mám pocit, že se tam toho jinak moc nedělo. Kniha je na pomezí žánrů, celou dobu jsem neměla ponětí, kterým směrem se nakonec vydá. Duchařský příběh, občasné mrazení strachu a reálné rozuzlení. Mírná těžkopádnost ve složení vět občas narušila plynulost děje.

15.08.2014 3 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Podle zdejších komentářů a vysokého hodnocení jsem od knihy měla až příliš velká očekávání, proto mě až tak neoslovila, přestože byla bezesporu čtivá. Některé zvraty nebyly tak moc nečekané, tušení jsem měla od počátku. Nejvíc mi nesedlo příliš dospělé vyjdadřování sedmnácitletých hrdinů, kterému jsem prostě nemohla věřit.

15.08.2014 4 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Nápad výborný a pro milovníky kávy dvojnásob. Autorka však nešla do hloubky a konec vyloženě utnula, takže než se člověk začetl, bylo po všem a ještě se smíšenými pocity, zda se to líbilo, nebo to bylo úplně pitomé. Navíc mě Jane svým nezodpovědným přístupem rozčilovala a oblíbit jsem si ji nestihla. Pro čtení na dovolené, kde se vám nechce moc přemýšlet, je to ale dostačující.

15.08.2014 2 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Napínavé určitě ano, čtivé také, přesto jsem z knihy po dočtení neměla dobrý pocit. Podle mě tam hodně věcí nesedělo, jednání hlavních postav občas nedávalo smysl a celkově mi příběh přišel až moc překombinovaný.

15.08.2014 3 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Kniha je jako stvořená pro letní čtení, probouzí chuť nasednout do auta a vydat se jedno kam, ale hlavně za dobrodružstvím. Narazila jsem na ni náhodou v knihovně a jsem za to ráda. Doplnění knihy o fotky, účtenky a ukázky z cestovního deníku mě potěšilo, celý příběh tak působil hodně realisticky. Závěr se mi líbil přesně takový, jak ho autorka napsala, přestože jsem litovala, že už je konec a že se musím rozloučit se sympatickou dvojicí.

15.08.2014 5 z 5

Jane - moderní příběh Jany Eyrové Jane - moderní příběh Jany Eyrové April Lindner

Myslím, že autorka je fanynkou původního příběhu Jany Eyrové, a proto se věrně držela předlohy. Během čtení tedy nepřišlo žádné překvapení, ale zavzpomínala jsem si na originál. Musím uznat, že autorka to měla promyšlené, a lehce napsané, ale některá rozhodnutí a chování hlavních postav zasazených do současnosti působilo jaksi neuvěřitelněji, než v původním příběhu. Asi bych tedy knihu doporučila spíše těm, kteří příběh Jany Eyrové znají.

09.07.2014 3 z 5

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Lisa Ballantyne

Po přečtení anotace mě kniha docela překvapila, jelikož byla hodně zaměřená na Sebastianova advokáta. Soudní proces popsala autorka zajímavě, udělala jsem si docela slušný obrázek o tom, jak funguje americké právo. Až do konce se nedalo říct, jaký rozsudek bude vynesen, přesto jsem vyústění tušila od počátku a vyvrcholení celého příběhu mě trochu zklamalo.

06.07.2014 3 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Příjemná zamilovaná oddechovka, která mě však vytáčela několika stále dokola používanými obraty (vykulit oči, jak uvádí jiní, to kupodivu nebylo) a jemnými nelogičnostmi. Ale přerod hlavní hrdinky byl popsán uvěřitelně a až na pár chvil mi byla Avery sympatická.

15.06.2014 3 z 5

Skála Skála Peter May

Kniha zajisté oplývala pochmurnou atmosférou deštěm a větrem bičovaného ostrova, která korespondovala s pocity hlavního hrdiny, který se po letech na ostrov vrátil, aby se setkal s lidmi ze svého dospíváníi a vyrovnal se se svou minulostí. Proložení současného děje nechronologickým vzpomínáním v ich formě působilo zajímavě a zápletka se tak odkrývala postupně. Fin rozhodně nebyl ukázkou čistě kladného hrdiny, ale o to byl lidštější a uvěřitelnější. Rozhodovala jsem se, jak hodnotit, pro mě je to někde mezi 3 a 4*

11.06.2014 3 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Syrová výpověď mladé učitelky, která na nikoho nebere ohledy a jediné, co ji zajímá, je uspokojování vlastních potřeb. To, že se téměř před ničím nezastaví a nikdy svých činů nelituje, přestože si uvědomuje, že jsou špatné, je na knize to nejzajímavější a nejstrašidelnější.

09.06.2014 3 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

Musím přiznat, že jsem se dobře bavila, ačkoliv jsem při výběru dala na anotaci, která byla ohledně žánru poněkud zavádějící . Autorčin styl je čtivý, některé hlášky byly vynikající a hlavní hrdinka sympatická, takže mi ani nevadilo, že se z knihy vyklubala klasická červená knihovna.

09.06.2014 4 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Poté, co jsme se dozvěděli ne až tak překvapivé jméno vraha, šlo o zbytečně zdlouhavé natahování děje. Po slibném napínavém začátku to bylo zklamání a měla jsem problém dočíst do konce.

02.06.2014 2 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Z přečtení mám rozporuplné pocity. Zpočátku opravdu bylo těžké se začíst, ale jakmile jste přivykli stylu psaní, čtení šlo samo a najednou tu byl konec. Vytkla bych jakousi celkovou nekoncepčnost projevující se přeskakováním z jedné osoby na druhou, z místa na místo, z minulosti do současnosti. Varování jen pro silné povahy je opravdu nadnesené. Kniha vás neznechutí příšernými scénami, ale svým celkovým negativním vyzněním. Neposkvrněného člověka s dobrými úmysly byste museli hledat lupou a ani tak byste možná nebyli úspěšní. Přesto mě čtení bavilo a jsem zvědavá na pokračování.

06.05.2014 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Prazvláštní kniha. Celou dobu se tam nic moc neděje, hlavní hrdinka se vrací do rodného jižanského města a vyrovnává se s návalem vzpomínek, které rozhodně nejsou pozitivní. Ponurá atmosféra malého městečka s panoptikem pološílených postav je sama o sobě dostačující i bez akčního děje. Tušení, kdo je vrahem malých holčiček, máte od počátku, ale stále přemýšlíte, že to přece nemůže být tak okaté. I přes to tušení mě úderný závěr v podstatě překvapil a neubránila jsem se husí kůži.

05.04.2014 3 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Kniha je čtivá a opět plná vtipných hlášek a momentů, ale i tak mám pocit, že jí oproti předchozím dílům něco chybělo. Všechno ubíhalo moc rychle, především oťukávání hlavních hrdinů mohlo být věnováno více prostoru. Proto jsem se nemohla rozhodnout, jaké hodnocení knize dát, viděla bych to na 3,5*.

02.04.2014 3 z 5

Na čem záleží Na čem záleží Emily Giffin

Až děsivně reálné. Vyprávěné z pohledu dvou žen, takže si vlastně během čtení nejste jistí, které z nich máte držet palce.

21.03.2014 3 z 5