Gabetka Gabetka komentáře u knih

Neandrtálka hledá člověka Neandrtálka hledá člověka Penny Reid

Téměř identická klišé zápletka jakou jsem četla v Jeho banánu. Ovšem to, co je v Jeho banánu stručné a odbyté, je zde až zdlouhavě rozvláčné. Tohle je veskrze červená knihovna s příjemně trhlou hrdinkou, která je chytrá, ale občas hodně nechápavá. Na některých místech by neškodilo trochu seškrtání, ale jinak mohu říct, že jsem se bavila mnohem víc než u Jeho banánu. Holt, napsat dobrou erotickou knihu je asi těžší, než dobrou červenou knihovnu.

26.09.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Příjemné počtení pro knihomoly a knihovníky obzvlášť. Stanete se na měsíc součástí příběhu, který je z pohledu Animant vyprávěn detailně téměř den po dni včetně běžných záležitostí. Máte pocit, že se vlastně nic neděje, ale světe div se, já se ani chvíli nenudila. Líbila se mi Animant, která si dokázala přiznat své slabé stránky a nikdy neodolala dobrému jídlu. Ač je kniha veskrze romantická, dotkla se i vážnějších témat: vzdělání a postavení žen, rozdíly společenských vrstev a neoblíbenost židovské rasy. Existuje i pokračování a já doufám, že pozitivní ohlasy na první díl zaručí překlad druhého.

26.09.2020 4 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

No, ty hlášky byly opravdu divné. Některé dokázaly rozesmát, či vyvolat úsměv, většina spíš kroucení hlavou. Kdybych neměla vlastní zkušenost, na co všechno se lidi dokážou zeptat a co vymyslet, tak bych jim snad ani nedokázala uvěřit. Knihu nehodnotím hvězdičkami, nedokážu ji s ničím porovnat a objektivně ocenit. Na chvilkové odreagování je fajn, ale to je veškerý přínos.

18.09.2020

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Některé situace velmi silné, některé poznámky pod čarou velmi vtipné, ale zároveň slov okolo velmi mnoho. Autor umí, čtivé jsou i všechny ty nepodstatné a na hromadu vršené vycpávky, ale první dva díly byly tak skvěle rozjeté, že zde už nedokázal tempo udržet. A závěr také pokulhával, přišlo mi to nedotažené a dostatečně nevysvětlené, minimálně okolo Jonnena. Ale i tak musím říct, že jsem za tuto sérii vděčná a předchozí díly nedostatky tohoto kompenzují dostatečně.

12.09.2020 4 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Pro mě to po několika knihách byla zase jednou pravá Fieldingová, kterou jsem si kdysi oblíbila. Vrací se k dramatickým osudům žen, které v životě narazí na příliš sebevědomé muže. Její dialogy, ze kterých čiší frustrace a beznaděj, jsou autorčinou specialitou a zde mě opět pořádně vytočily. Nikdo mi nevymluví, že nepíše z vlastní zkušenosti a že muže příliš v oblibě nemá. Tentokrát jsem až do konce neměla ponětí, jak příběhy čtyř žen uzavře, a musím říct, že to měla vymyšleno parádně.

12.09.2020 5 z 5

Nesvá Nesvá E. Lockhart (p)

Nízké hodnocení mě naštěstí neodradilo, protože já si knihu užila. Líbila se mi zvolena forma, nejdřív jste úplně mimo, ale s každou další kapitolou (odehrávající se víc a víc v minulosti) se skládá čím dál zajímavější příběh. Zápletku tuší sečtělý čtenář ve chvíli, kdy konečně pochopí řazení kapitol směrem do minulosti, ale i tak se těšíte na konec a na vysvětlení. Mě jen mrzí, že autorka neodtajnila, nebo jsem já nepochopila, zda bylo setkání s Imogen šťastnou náhodou nebo od dětství plánovanou akcí.

12.09.2020 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Od tohoto žánru nemám velká očekávání, ale tohle byl za mě propadák. Rozsahem spíše povídka, kterou autorka napsala snad ve škole a jen trochu rozšířila, plná klišé a povrchního vzdychání nad krásou jeho i její. Sexuální dvojsmyslné narážky mi přišly povětšinou trapné či úsměvné a sexuální scény byly asi to vůbec nejnudnější z celé knihy. No, i v rámci oddechové literatury se dají najít zdařilé kusy, ale tahle kniha mezi ně nepatří.

28.08.2020 1 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Karika umí skvěle podat extrémně nesympatického hrdinu, zde se mu podařilo nahlédnout z první řady do pořádně rozhárané mysli jednoho nebohého scénáristy. Neuvěřitelné zážitky dokonale propojené s reálným rozpadem osobnosti. A to začátek vypadal tak idealisticky... Autor mnohé naznačoval, podezření, oč by tak mohlo jít, jsem měla správné, ale ty "nadpřirozené" události mě mátly. Pravda, některé věci bych ocenila více rozvedené a vysvětlené (jak ve svém komentáři níže zmiňoval i callahanh), ale možná to tak dává větší prostor představivosti. Bůhví, co se může stát každému z nás, až prožijeme pořádně nepříjemný předvánoční čas....

19.08.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Čtení Hany jsem dlouho odkládala, protože byla tolik vychvalována, že jsem měla strach, aby vůbec dokázala dostát mému vysokému očekávání založenému na této chvále. Musela jsem se k přečtení donutit před návštěvou divadelního zpracování a musím říct, že nelituji. Autorčin minimalistický, avšak maximálně vypovídající styl mě chytil od první stránky. Samozřejmě, vzhledem k časovému rámci, ve kterém se kniha odehrává, je děj občas předvídatelný a emočně vyděračský. Ale ta lehkost, se kterou autorka píše o tak hrozné době, je úchvatná. Prostě musíte číst, abyste věděli, jak to skončí. První část uvedla postavy, druhá vysvětlila pozadí a třetí nabídla smíření. Krásné myšlenky se prolínaly celou knihou. Přidávám se k fanouškům paní Mornštajnové a těším se na další knihy.

17.08.2020 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Romantická linka je nosnou částí celé knihy a podle mě se povedla. Celou dobu jde o budování vztahu a zároveň skrývání tajemství. Některé pasáže daly zásadní nápovědy pro původ hrdinů a pozorní čtenáři si je zajisté nenechali ujít. Poslední třetina již rozehrává větší partii a dává tušit větší zapojení celého světa a čarodějnic v dalších dílech. Poslední věta mě tedy uvrhla do napětí, co bude dál.

04.08.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tohle prostě nešlo přestat číst, i když jsem občas měla chuť mrštit knihou o zem, a pak ji ještě zadupat a už nikdy ji neotevřít (při čtení deníku). Ale zvědavost je holt větší než znechucení. Výborná atmosféra ponurého domu zasaženého tragickými osudy, občas mi běhal mráz po zádech. Chování Lowen i Jeremyho ve mně často vyvolávalo pochybnosti o jejich úmyslech. Prostě jsem při čtení měla zamotanou hlavu a musela jsem se co nejrychleji dopracovat ke konci, abych věděla. A čučela jsem :-)

04.08.2020 5 z 5

Co se skrývá v lesích Co se skrývá v lesích Katya De Becerra

Kniha je zjevně pro začínající čtenáře. Autorka má dobré nápady a zajímavé myšlenky, ale ze zpracování lze vyčíst nezkušenost. Vše je popsáno pouze povrchně a některé linie příběhu nejsou příliš dopracované. Nejlepší částí je budování napětí díky záhadám okolo Hayden. Líbilo se mi grafické zpracování využívající různé poznámky a deníkové zápisky doplňující děj.

04.08.2020 3 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Autorku a její příběhy mám ráda. Její postavy jsou sympatické a, ač to odkládají, umí se nakonec postavit svým problémům a trápení. I s Charlie bych to vydržela déle, bylo mi líto, že jsem dočetla. Přestože už nejsem tak úplně cílová skupina, nostalgicky si vždy zavzpomínám na všechny ty románky pro dívky, které jsem přelouskala. Těším se na další.

04.08.2020 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Trochu strašidelná, trochu úsměvná a veskrze milá pohádka pro dospělé. Pokud se chcete bát, sáhněte po jiné knize. Pokud máte zájem o oddechové čtení s duchařským námětem, vybrali jste si dobře.

04.08.2020 3 z 5

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

Mě tyhle nerdovské typy trousící sebeironické hlášky na potkání prostě baví. Craig je tím pádem sympaťák, přestože žije s klapkami na očích. Ale vztah (a rozchody) s Amy ho otevírá světu, kamarádům i rodině. Autor nepostupuje v čase lineárně, tudíž jsem byla občas zmatená tím, o který rozchod se právě jedná, ale zase to má správný šmrnc. Já jsem si čtení užila a líbila se mi změna, kterou Craig prodělal.

03.08.2020 4 z 5

Ať vás to ani nenapadne Ať vás to ani nenapadne Sarah Mlynowski

Nenáročné, oddechové čtení k rozptýlení běžných starostí. Určitě jsem dostala víc, než jsem od knihy očekávala. Příjemně překvapil popis nově nabyté schopnosti, postupné učení se s ní pracovat a vyrovnat se s nepříjemnými důsledky. No vážně, zamyslete se, opravdu byste stáli o to slyšet myšlenky ostatních? Nebo dokonce aby někdo slyšel ty vaše? Postavy byly sympatické a různorodé, každá prošla uvěřitelným vývojem. Klidně bych si přečetla pokračování.

03.08.2020 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Tak jsem dočetla poslední díl a je mi trochu smutno, že tento svět opustím. Série prošla zásadní proměnou od prvního dílu, který vypadal jako nenáročné čtení pro dívky s klasickým milostným trojúhelníkem, přes trochu těžkopádný druhý díl až ke třetímu, kde Celeana odkrývá svou pravou podstatu a svět kolem ní se začíná postupně zaplňovat novými postavami, které jsou sympatické tím, že projdou značným osobním vývojem, musí se smířit s tím, kým jsou a přijmout i své temné stránky. A i záporné postavy jsou plastické a dokážete pochopit jejich motivy a touhy. Autorka dokáže skládat věty tak, že vám při čtení běhá mráz po zádech, při četbě prostě prožíváte velkolepé osudy hlavních hrdinů. Zaujala mě i skvěle vymyšlená, úderná a dobře znějící jména. A za mě mají palec nahoru i obálky knih.

17.06.2020 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Na knihu jsem se těšila kvůli tématu knihomolství. Často se mi to nestává, ale místy jsem se při čtení nudila. Vše, včetně postav, bylo takové povrchní, plytké, prostoduché, nikde autorka nešla do hloubky. Nejdřív celý život vypadal katastrofálně, pak se vše vyřeší, ale z ničeho jsem necítila žádné drama, změnu. K čtenářskému zážitku je potřeba trochu víc, kniha neurazí, ale bohužel ani nenadchne. Ty tři hvězdičky jsou za hrdinku, která miluje knihy, a za úvodní slovo autorky, které bylo vtipnější a čtivější než celá kniha. Autorčino shrnutí, kde všude a jak moc efektivně se dá číst, mě vážně pobavilo.

17.06.2020 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Počáteční budování napětí fungovalo skvěle, hlavní hrdinka působila vůči všem podivnostem až moc natvrdle, ale pak jsem před její odolností musela smeknout. Já bych s řevem prchala. Po odhalení toho, co v Ashburnu straší (a teda pardon, ale ducha si představuji jinak), už to tak strašidelné nebylo. Nevědět je prostě vždycky horší než srážka s realitou. Rychle přečtená, dobře v rámci žánru zpracovaná jednohubka, která k oddechu a trochu toho mrazení v zádech poslouží výborně.

16.06.2020 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Zápletka je možná až trochu moc přestřelená a náhod neuvěřitelně mnoho, ale jde o velmi čtivý počin a Frost Easton je fakt sympaťák. A co teprve Shack. Na konci máte tak trochu pocit zmaru a beznaděje... Asi jako hlavní hrdina.

16.06.2020 4 z 5