Gabetka Gabetka komentáře u knih

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Na prvních stránkách mi Josie přišla pořádně vlezlá a otravná, ale když nás autorka seznámila s její minulostí, názor jsem změnila. Postavy byly reálně vykreslené s dobrými i špatnými stránkami, autorka se nebála jim pořádně zavařit, došlo k nějakým překvapením v ději a příběh byl zamotaný a vysvětlený tak akorát. Na konci do sebe vše zapadlo a já jsem docela zvědavá na další pokračování.

14.03.2022 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

První část odehrávající se ve Francii během první světové války byla čtivá a napínavá od první stránky až ke svému konci. Skok k současnému příběhu Liv byl nenadálý a měla jsem pocit, že začínám číst úplně novou knihu. Naštěstí i zde se čtenář rychle ponoří do příběhu a brzy chápe spojitost s první částí. Příběh ubere na tempu během soudních tahanic, ale závěr to dokáže vynahradit. Autorka až do finále drží minulost v tajnosti a vy doufáte, že to třeba pořád může dopadnout dobře. Doporučuji.

18.02.2022 4 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Překvapuje mě relativně nízké hodnocení knihy, protože mě skutečně zaujala a to od první až do poslední stránky. Propletené osudy dvou žen jsou dobře koncipovány, aby čtenář dostával informace postupně. Pravda že v závěru se jedna linie vyřešila najednou hrozně jednoduše, ale jinak musím říct, že mě čtení bavilo. Zdařilý psychotriller ráda doporučím ostatním třeba do letošní výzvy.

04.02.2022 5 z 5

Všechny krásné dny Všechny krásné dny Julia Kaufhold

Musím dát zapravdu všem komentářům a kdybych knihu nečetla do výzvy, nejsem si jistá, jestli bych ji dočetla. Nepamatuji si, že bych se někdy musela nutit do čtení nějaké romantické knihy tak jako do této. Některé pasáže nebyly špatné, ale většina opravdu ano. Šlo o nahodilý výčet různých událostí z různých časových etap života Stelly a Maxe, některé byly popsány až příliš detailně, přestože větší význam pro příběh neměly. Přečtěte si z romantického žánru cokoliv jiného, tohle vás nijak nenadchne a neobohatí. Jediným přínosem je nápad s krabičkou s kartičkami na každý den, kam si můžete zaznamenat to, co vás nadchlo.

08.12.2021 1 z 5

Do pekla a zpět Do pekla a zpět Jakub Hoza

Jako první plus musím zmínit obálku, která mě nalákala ke čtení, protože je prostě parádní. Autorův styl opravdu plní prázdné místo, které zanechal svým fanouškům Kulhánek. Doufám, že Jakub Hoza nezklame a bude nás bavit dál, protože já si čtení užila a pořádně se u toho zasmála. Bylo tam tolik vtipných příměrů a hlášek, že jsem ani nevnímala ty hektolitry krve, které tekly při výrobě mrtváčků (dokonalé slovo, pane autore) velmi originálními způsoby. Jako oddech od jakékoliv jiné literatury, je to skvělá volba, která však lehce ztratila zhruba kolem půlky tempo, ale naštěstí po setkání se zájmovou osobou, se to zase skvěle rozjelo.
A musím pochválit i trudošův komentář, který mě přesvědčil,ať si knihu přečtu. Jeho kanibalové, co nejdou pro sousto daleko jdou ruku v ruce s autorových stylem.

14.10.2021 4 z 5

Poloviční král Poloviční král Jan Hamouz

Autor si umí čtenáře připoutat velmi čtivým stylem, předestřením zajímavého světa s popisy náboženství i magie. Rozčilovalo mě, když v nejzajímavějším okamžiku přeskočil vyprávění k jiné linii a postavě, ale za chvíli už jsem spokojeně četla upoutaná dalšími osudy. Chvíli mi trvalo zorientovat se v čase. Předpokládám, že hodnotit prozatímní příběh je zbytečné, protože je jasné, že je kniha pouze úvodem k většímu celku. Na závěr mám stále spoustu otázek a jsem natěšená na pokračování.

27.08.2021 4 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Tak nevím, ale i jako oddechovka to bylo slabší, vůbec by neuškodilo knihu zkrátit. Především o pasáže, kdy Lucy slabomyslně slintá nad Joshuovým tělem a emočně na úrovni dítěte řeší, zda ho miluje a jestli miluje on ji. Jinak jsou oba pracovně úspěšní a inteligentní, ale z jejich nevyspělých hádek byste to nepoznali. Pár trefných a neokoukaných příměrů mě pobavilo, ale jinak si budu pamatovat jen to, že ona byla malá a on velký.

10.07.2021 2 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Tenhle díl mi přišel nejpropracovanější. Reálnější mi přišla i motivace aktérů, kdy jde o peníze a moc, což vidíte všude kolem sebe častěji, než psychopatické sériové vrahy. Autor skvěle fabuloval, opravdu se nedalo nikomu věřit a musím uznat, že mě celou dobu dokonale mátl. Vzhledem k zdejším komentářům upozorňujícím na šokující závěr, jsem začala mít tušení, o co asi půjde a kupodivu bylo správné. I tak jsem po dočtení lapla po dechu a nadávala si, proč jsem to nezačala číst, až bude další díl na dohled!

23.06.2021 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Kniha má propracovanou zápletku, a když pomineme to, co se podaří studentce oproti policii, tak také dokonale zpracované detektivní pátrání, které obzvláštní pracovní protokoly s rostoucím seznamem podezřelých. Postavy jsou reálné, hnané uvěřitelnými motivy a děj ani závěr není v žádném případě předvídatelný. Ne všechno je takové, jak to vypadá na první pohled. Pokračování si určitě nenechám ujít.

15.06.2021 5 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Červenák mě jako autor stále dokáže pobavit, pravidelně se při četbě uchechtávám. Tahle série je opravdu povedená. Líbí se mi, jak trojice pověřenců z Vídně využívá detektivní a forenzní postupy vyšetřování, aniž by o nich v té době bylo něco známo. (Identifikace obličejů v hostinci prostě neměla chybu). Autor dokáže případ dokonale zamotat a přitom využít dobových poměrů a reálií tak, že máte pocit, že jste součástí děje. Těším se na pokračování, tentokrát z milované Vídně.

15.06.2021 4 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Postavy byly sympatické a propracované, ale ve výsledku kniha bohužel nepřekročila rámec vysloveně červené lovestory. Těšila jsem se na rozpracování motivu tvůrčího bloku, jak s ním postavy naloží a společně si pomohou, ale šlo pouze o okrajovou záležitost. Na oddech v létě na dovolené je kniha určitě dostatečná, ale nepočítejte s tím, že se v ní dozvíte něco zásadního a nového.

15.06.2021 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Musím přiznat, že fakt nechápu to vysoké hodnocení a velebení autora do nebes. Ano, je to čtivé. Ano, hlavní duo detektivů je sympatickým lákadlem. Ale kromě toho, že autor tlačí na pilu v popisu nejrůznějších brutálních způsobů mučení, nemá kniha oproti ostatním v tomto žánru nic navíc. Aspoň já to nevnímám. Vrah byl jasný od počátku a kličky na zmatení čtenáře mi přišly jako zbytečný balast. Zkusím i druhý díl a uvidím, jestli mě autor přece jen nenaláká na celou sérii. A jen tak na okraj, myslíte si, že by to Hunterovi tolik pálilo (i když na mě vlastně možná až tak chytře nepůsobil na to, že byl popsán jako génius), kdyby skoro nespal?

29.04.2021 3 z 5

Odložená spravedlnost Odložená spravedlnost Petr Čepek

První část ze soudního líčení se Sklenářem byla výborná. Několik vypravěčů s odlišným slovníkem a stylem řeči nám odhalí střípky informací, které nás navedou na pachatele. Druhá část je na pomezí detektivky a thrilleru a autor si s námi slušně pohrává v odhalení únosce a vraha. Doporučuji číst až po Sametových iluzích, některé z postav vám budou bližší, když budete znát jejich příběh. Prozradila bych příliš, kdybych důkladně vysvětlila, proč jsem dala jen 4 hvězdy, ale může za to odlišnost obou částí.

25.04.2021 4 z 5

Černá hra Černá hra Jozef Karika

Nejen básníci přicházejí o iluze. Několik obyčejných, v podstatě hodných, ale dost naivních mužů sní o tom, že po pádu komunismu budou konečně žít lépe. Zapletou se ovšem do hry, ze které není úniku a která je nezvratně změní. Karika zachycuje přerod Slovenska z komunismu do kapitalismu v reálné, nezkreslené a dost temné podobě velmi čtivým stylem. Škoda, že další díly musím přelouskat ve slovenštině. Té jsem se chtěla od čtení skript už navždy vyhnout, ale kvůli postavám, které jsem si oblíbila i přes jejich chyby, do toho půjdu. Knihu ráda doporučím dále.

20.04.2021 5 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Ta holka byla ze začátku pořádně na ránu, ale na konci mi bylo líto, že už se víc nedozvím. Když přivřete oko nad chováním Anny a její negramotností v komunikaci snad s každým, tak je kniha čtivá a pohodová. Sama bych se na ten anglický venkov podívala. Pokud mám hodnotit jako nenáročnou oddechovku, což kniha bezesporu je, tak jsem si ji při čtení užila.

07.04.2021 4 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Doufám, že další díly ze série v češtině vyjdou, protože jsem velmi zvědavá na vývoj Cyruse a Evie. Kdo ta holka je? Cyrus byl skvělý, má skvělé jméno a děsivou rodinnou historii. Román odsýpal až na některé pasáže parádně, takže už se poohlížím po dalších autorových kusech.

07.04.2021 4 z 5

Sametové iluze Sametové iluze Petr Čepek

Kniha mě dostala od první stránky. Hned tušíte, že hrdiny čeká něco neblahého. A že hrdinové nejsou žádní hrdinové, ale reální lidé s dobrými i špatnými vlastnostmi. Román je o několika postavách, jejichž osudy se protnou, a čím déle čtete, tím víc je propojení viditelné, i když každá z postav ho může vnímat jinak. Zaujal mě autorův osobitý, neokoukaný styl psaní, který se mi jevil objektivně vypravěčský a přesto jsem při čtení cítila celou škálu emocí. Jediný problém jsem měla s udržením pozornosti v časových skocích a uvědoměním si, kdo je kdo. Ale o to byla kniha lepším zážitkem. Teď se těším na Odloženou spravedlnost.

07.04.2021 5 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Zařadit knihu pro děti a mládež lze možná pro styl psaní, který je lehčí a dobře čtivý, ale obsah je tedy pro silné povahy. Musím přiznat, že při čtení toho, co virus způsobuje (popsáno velmi detailně), se mi dělalo špatně a fakt jsem se bála. Kam se hrabe covid... Jsem zvědavá na pokračování.

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Autor si psaní zjevně užil a předestřel nám přívětivou a humánní apokalypsu. Dělal si legraci ze všech a všeho, jeho odlehčený styl mám moc ráda. Bavila jsem se, hlavně tedy ze začátku, závěr mi přišel slabší. Ekologické poselství se dalo čekat již od vzniku zvláštního kultu.

Kořist Kořist Darcy Coates

V knize nejde primárně o odhalení, ale o atmosféru napětí a strachu, a to se autorce povedlo na výbornou. Části odehrávající se v lese mě bavily nejvíc, hlavně ten konflikt plánů a následného střetnutí s realitou. Vyhořená policistka s tragickou minulostí je zajímavě zpracovaná postava, která působí realisticky. Klidně by se mohla v některé knize ještě ocitnout. Knihu i čtení jsem si užila.