Freedomova Freedomova komentáře u knih

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Skvělá knížka, originální zápletka a úžasné popisy historických proměn Londýna. Napínavý děj, psaný s lehkostí i humorem, těšila jsem se na každou další stránku. Naštěstí mám po ruce hned druhý díl, tak mohu pokračovat dál :)

03.12.2018 5 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Super knížka, která nadchne i mladší čtenáře. Moc se mi líbilo množství zmíněných klasických příběhů a jejich hlavních postav, které určitě inspirují k přečtení dalších knih. Námět je zajímavý, originální, děj je napínavý a moc dobře se čte. Konec se mi moc líbil a i mne dojal :)

18.11.2018 5 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Kniha se mi moc líbila - zajímavý děj, dobře se čte, příběhy se vzájemně prolínají a dávají nečekaný smysl. Moji favorité jsou kapitán Rákos a posádka Proudu :) Líbily se mi i zajímavé drobnosti v knize - jako černě zamazaná část věty, která později dává smysl nebo nenápadná slova vedle čísel stránek, které dají dohromady báseň. Moc hezké, oddychové čtení.

10.11.2018 5 z 5

Kouř Kouř Dan Vyleta

Kniha je skvěle napsaná, příběh originální, vykreslení atmosféry temného, hříšným kouřem zamořeného Londýna a jeho chudých, sazemi pokrytých obyvatel, se mi zdálo naprosto strhující. Ke konci mne ovšem kniha zklamala. Mnoho zajímavých dějových linek, u kterých jsem čekala nějaké dechberoucí rozuzlení, najednou vyústilo do ztracena nebo bylo náhle utnuto. Geniální plán jak porazit kouř, se ukázal vcelku nedotažený a vzhledem k otevřenému konci se bohužel nedozvíme, jak to vše dopadlo.
Kniha je určitě zajímavá, ale aby po dočtení dávala alespoň nějaký smysl, je dobré se na ni podívat očima autora, který v poděkování uvádí, že pro něj má román smysl jen s otevřeným koncem, aby si čtenář sám příběh domyslel a zamyslel se nad jeho politickou myšlenkou. V tomto směru asi smysl knihy chápu, přesto mne po slibném začátku zklamala.

29.10.2018 3 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Sice mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale o to víc mne potom nadchla. Autor dokáže neuvěřitelně sugestivně přiblížit atmosféru míst i událostí, bez zbytečných "krvelačných" líčení nám dokonale přibližuje nelidskost a hrůzu doby nástupu bolševiků k moci a utrpení politicky nevhodných osob. Mnohé myšlenky hraběte Rostova jsou velice inspirativní a stojí za to se nad nimi zamyslet. Zkrátka, jsem ráda, že jsem na tuhle knihu narazila a určitě si přečtu i Pravidla Zdvořilosti od stejného autora.

15.10.2018 5 z 5

Růže ze Sevastopolu Růže ze Sevastopolu Katharine McMahon

Na knize mi připadalo nejzajímavější barvité a sugestivní líčení válečných útrap a života ve vojenských táborech. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická svojí "přesprávnou uťáplostí", ale i tak mě knížka celkově bavila. Vadil mi otevřený konec, kromě smrti jedné z hlavních postav není vůbec jasné, jak příběh dopadl.

05.10.2018 2 z 5

Konkurenti Konkurenti Sergej Lukjaněnko

Příběh zajímavý a originální, knížka má spád, je skvěle napsaná a postavy perfektně vykreslené. I když scifi obvykle nečtu, velice mne bavila a byla pro mne pochopitelná. Určitě si přečtu další knihy od tohoto autora.

05.10.2018 5 z 5

Kletba panství Tyringham Kletba panství Tyringham Rosemary McLoughlin

Příběh mi připadal hodně překombinovaný, hlavní hrdinka byla až tak komplikovaná, že mi byla chvílemi vyloženě nesympatická. Zajímalo mne jak to dopadne a byla jsem trochu zklamaná, že kniha náhle skončila a nevíme, co bylo dál např. s manželem a dcerou hrdinky.

05.08.2018 2 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Knížku jsem dostala jako dítě k Vánocům a básně se mi moc líbily, i když jsem jinak poezii zatím nečetla. Pamatuji si, že jsem u několika básní pravidelně plakala dojetím. Nejradši jsem měla Okarínu. Už si ji po těch mnoha letech nevybavím přesně, ale vím, že mi bylo líto dědečka, že dostal vynadáno a "byl oheň na střeše". V dospělosti jsem se k nim nevracela, nějak ve mě zůstal ten smutný dojem - takové vnitřní hluboké dojetí nad nečím, o co jsme přišli nebo snad bohužel nikdy nepoznali.

01.08.2018 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Naprosto super! Kniha je napsána s humorem, a přesto příběh neztrácí nic ze své kruté reálnosti. Děj je napínavý, má spád, postavy a jejich charaktery uvěřitelné a chování v kritických situacích lidské tzn. obvykle selhávající. Kniha se mi moc líbila a největší sympaťák je podle mě Solomon :)

01.08.2018 5 z 5

Alchymistova dcera Alchymistova dcera Katharine McMahon

Kniha se skvěle čte. Vývoj příběhu je napínavý a překvapivý, popisy krajiny i Londýna barvité a výborně navozují atmosféru. Jediné, co mne zklamalo byl otevřený konec, mám radši, když je děj dořešený.

23.07.2018 5 z 5

Čistý Čistý Andrew Miller

Kniha má zajímavý námět a co jí nelze upřít je dokonalá popisnost a schopnost navodit atmosféru. Člověk před sebou ponurý hřbitov nejen vidí, ale skoro i cítí všeprostupující zápach hniloby. Co mne však zklamalo byl jednotvarný děj a pro mne leckdy nepochopitelné abstraktní představy hlavního hrdiny, ve kterých jsem se chvílemi ztrácela. Závěr jsem čekala propracovanější, kniha najednou rychle skončila, což mne vzhledem k předchozí rozvláčnosti překvapilo.

21.07.2018 3 z 5

Rodinné prokletí Rodinné prokletí Gina Mayer

Kniha je skvělá! Napínavá zápletka je detailně propracovaná a i přes velké množství dějových linek do sebe všechno perfektně zapadá. Ocenila jsem přehled postav v jednotlivých částech knihy, občas jsem si potřebovala ve všech těch jménech udělat pořádek. Goethovu baladu Král duchů jsem neznala, četla jsem ji prvně (v noci) a trochu jsem se bála :)

11.07.2018 5 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Po mnoha letech se mi stalo, že jsem šla spát až v půl páté ráno, protože jsem to prostě musela dočíst! O dvě hodiny později jsem sice nenáviděla zvuk budíku, ale svého rozhodnutí jsem nelitovala - kniha je úžasná! Promyšlený příběh, skvěle se čte, hned vtáhne do děje a zápletka je geniální. Všem milovníkům knih vřele doporučuji :)

10.07.2018 5 z 5

Příběh Fredyho Hirsche Příběh Fredyho Hirsche Lucie Ondřichová

Knihu jsem si půjčila na základě dokumentu, který jsem viděla v televizi. Překvapilo mne, že o tak statečném a výjimečném člověku, jsem nikdy předtím neslyšela a chtěla jsem se dozvědět víc.
Tato kniha je nejkomplexnejším dostupným zdrojem informací o životě a nevyjasněné smrti Fredyho Hirsche, dva dokumenty dohledatelné v archivu ČT z ní do značné míry vycházejí a většina článků na internetu také. (Existuje ještě dokument. film izraelského režiséra, ale ten je bohužel na internetu nedostupný.)
Pokud se chcete o tomto výjimečném člověku dozvědět více, je tato kniha tím pravým zdrojem.
O mnohých statečných a obdivuhodných lidech, kteří v nejhorších dobách nelidsky zrůdné války, dokázali najít v sobě sílu, odhodlání, lidskost a vůli k sebeobětování, se nikdy nedozvíme. Díky této knize máme možnost seznámit se s osudem jednoho z nich a pocítit nejen vděk a obdiv, ale snad si z jeho vnitřní síly a odvahy vzít i příklad a tak jeho odkaz nést dál.

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Kniha se mi moc líbila. Zápletka se zdá jasná, al nakonec to zas tak úplně jasné není. Čtivě a poutavě napsaná, těším se na další díl.

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

Kniha mne nadchla, než jsem ji dočetla, už jsem bežela do knihovny pro další díly. Hrdina je sympatický, zápletky zajímavé a nepředvídatelné. Poutavě vylíčené historické události v mezinárodních souvislostech, člověk se pobaví a zároveň si "bezbolestně" zopakuje dějepis.

Vládcové ostatků Vládcové ostatků Vlastimil Vondruška

Super knížka, stejně jako předchozí díly mne velice bavila.

Sběratelé ostatků Sběratelé ostatků Vlastimil Vondruška

Skvělá knížka - mnoho zajímavých zápletek a zvratů, člověk se nenudí a dozví se spoustu věcí z historie.

Zloději ostatků Zloději ostatků Vlastimil Vondruška

První tři díly mne naprosto nadchly, čtvrtý byl podle mého nejslabší, ale přesto jsem si ho ráda přečetla. V druhé polovině mi připadala kniha záživnější. Souhlasím s názorem, který je níže, že by bylo lepší, kdyby tato skvělá trilogie končila třetím dílem.

09.07.2018 2 z 5