Freedomova Freedomova komentáře u knih

Pravidla zdvořilosti Pravidla zdvořilosti Amor Towles

Tuto knihu jsem si půjčila poté, co mne nadchnul Gentleman v Moskvě od stejného autora. V tomto případě se mi líbila spíše atmosféra, kterou kniha navozuje než její obsah. Význam odkazů na literární nebo umělecká díla mi často unikal, v mnoha přátelích přátel jsem se také často ztrácela a pořád jsem čekala na nějaké rozuzlení, kterého jsem se nedočkala.

24.06.2019 2 z 5

Krtek a autíčko Krtek a autíčko Eduard Petiška

U nás doma nepřekonatelná klasika - už druhou generaci :)

22.06.2019 5 z 5

O vlkovi, který moc rád mlsal sladkosti O vlkovi, který moc rád mlsal sladkosti Christine Beigel

Moc hezká knížka a krásné ilustrace. Je sice tenoučká a vystačí na jeden večer, ale o obrázcích se dá s dětmi hezky povídat.

20.06.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Knížku jsem přečetla přes víkend, když jsem byla nemocná a bylo to fajn počtení. Na knížkách p. Hartla oceňuji uvěřitelnost a reálnost děje a chování hlavních hrdinů. V mnoha jejich reakcích a myšlenkových pochodech jsem se poznávala a mám pocit, že čtenáři ve středním věku, kteří za sebou mají i pár kompromisů, o kterých by "za mlada" nebyli ochotni ani uvažovat, si nepříliš vzrušující, ale o to realističtější a hlubší děj, dokáží mnohem více autoterapeuticky vychutnat.

19.06.2019 4 z 5

Jezevec Chrujda staví nejdřív urychlovač a pak zase pomalič Jezevec Chrujda staví nejdřív urychlovač a pak zase pomalič Petr Stančík

Knihu jsme dostali a putovala darem do veřejné knihovny. Větší děti, které by pochopily vtipné odkazy na Hawkinga apod., podle mě nezaujme jednoduchý příběh a pro malé děti jsou zase narážky na urychlovač nepochopitelné. Jednu hvězdu dávám za hezké ilustrace.

17.06.2019 1 z 5

Tlukot křídel smrti Tlukot křídel smrti Paul Hoffman

Thomas Cale mne nadchnul ve všech třech knihách a závěr mně vůbec nezklamal. Velice zajímavý je doslov autora, ve kterém vysvětluje inspiraci vlastními prožitky v katolické škole.

16.06.2019 5 z 5

Eliška a táta Král Eliška a táta Král Hana Doskočilová

Hezká knížka, taková milá - před spaním pro malé děti ideální. Syn měl zrovna bolavé ouško, tak se mu líbilo, že v tom není sám. Mám vydání z roku 1989 a jsou tam moc krásné ilustrace od Jaroslava Maláka.

02.06.2019 4 z 5

Cour a Courek Cour a Courek Svatopluk Hrnčíř

Jako dítě jsem tuhle knížku milovala - hlavně ten příběh, kde si Courek udělal mlékovod až do postele. Teď ji čteme se synem a opět má úspěch.

02.06.2019 5 z 5

Duhový cirkus Duhový cirkus Petra Neomillnerová

Moc hezký a milý příběh, krásné ilustrace, oddechová knížka pro malé děti. Čtyřletý syn miluje cirkusy, takže pro nás úplně ideální :)

02.06.2019 5 z 5

Zima Zima Rod Rees

Skvělá kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Doufám, že druhý díl bude stejně dobrý.

24.05.2019 5 z 5

Pojídač stínů Pojídač stínů Kai Meyer

Kniha je zajímavá, čtivá, místy dost strašidelná, ale na můj vkus překombinovaná. Oceňuji především dobový popis Prahy a originální námět. Konec mě bohužel zklamal.

24.05.2019 3 z 5

Nejodlehlejší stanice Nejodlehlejší stanice Ben Aaronovitch

Tuhle sérii prostě miluju ;) Další skvělý příběh, co stojí za přečtení!

02.05.2019 5 z 5

Mapa v kůži Mapa v kůži Stephen R. Lawhead

Ze začátku mě kniha moc nebavila, pak mne zaujala dějová linka týkající se Míny a její kavárny. Nakonec jsem zjistila, že další díly v češtině nevyšly, což mě definitivně zklamalo.

02.05.2019 3 z 5

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Trvalo mi, než jsem se do knihy začetla, začátek mi připadal příliš rozvláčný. Opravdu zajímavá mi přišla až poslední třetina, od té už jsem se nedokázala odtrhnout. Konec je promyšlený, má logiku a rozhodně mne "odškodnil" za počáteční nezáživnost.

24.01.2019 3 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Třetí díl a pořád super. Líbí se mi, že jednotlivé případy se během každého dílu vyřeší a přitom stále dál pokračuje hlavní děj. Zápletka je opět originální, styl psaní lehký s občasnými humornými vsuvkami - prostě další důvod těšit se na další díl :)

22.01.2019 4 z 5

Jak se bude vaše dítě jmenovat? Jak se bude vaše dítě jmenovat? Miloslava Knappová

Tuhle knížku jsem si koupila, když jsme začali plánovat miminko a je naprosto skvělá.

23.12.2018 5 z 5

Co čekat v radostném očekávání Co čekat v radostném očekávání Heidi Eisenberg Murkoff

Knihu jsem si koupila, když jsem byla těhotná a líbila se mi. Nečetla jsem úplně vše, jen to co mne zajímalo, ale pamatuji se, že mne bavilo si hledat informace týkající se konkrétního měsíce těhotenství. Po porodu jsem jí "poslala dál" těhotné kamarádce a byla z ní nadšená. Jako u většiny knih na toto téma od zahraničních autorů, nelze všechny informace "napasovat" na české zdravotnictví, ale s tím se musí počítat.

23.12.2018 4 z 5

Tisící patro Tisící patro Katharine McGee

Naprosto super, nemohla jsem se od téhle knížky odlepit, takže jsem se moc nevyspala, ale stálo to za to. Myšlenka Věže, ve které je číslo patra odrazem životní úrovně a rozdílné světy se tak leckdy tragicky střetávají v rámci jedné budovy, je originální a zajímavá. Dějové linky se neprvoplánově prolínají, zápletky jsou nečekané a konec, který je chytře naznačený na začátku, je promyšlený a překvapivý. Prostě perfektní knížka od které se nedá odejít.

16.12.2018 5 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Víc se mi líbil první díl (Řeky Londýna), možná proto, že to bylo něco nového, ale i pokračování je skvělé a nápadité a rozhodně se s dalším dílem nesnižuje kvalita. Snad to tak bude pokračovat nadále :)

16.12.2018 4 z 5

Nevěřila bych, že tohle o své milované "Aristokratce" někdy napíšu, ale tento díl mne naprosto zklamal. Zasmála jsem se za celou dobu asi dvakrát a zbytek času jsem se víceméně nutila do čtení. Zápletka mne nebavila, moje nejoblíbenější postavy (Josef, pan Spock a paní Tichá) se skoro nevyskytovaly a pokud ano, byly to právě ty nemnohé světlé chvilky mého největšího knižního zklamání letošního roku.

04.12.2018 1 z 5