Freedomova Freedomova komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Mě se kniha moc líbila, někdy mám chuť si přečíst klasiku psanou "postaru" a baví mne ta dobová atmosféra, ke které patří popisnost, rozvláčnost a trochu té kostrbatosti. Téma je velice zajímavé, popis vztahů je v mnoha ohledech aktuální i dnes a trocha romantiky také neuškodí. Určitě jsem nečetla naposledy.

Zimní palác Zimní palác Eva Stachniak

Zajímavý popis života na carském dvoře, barvité líčení, které rozhodně nenudí a seznámí čtenáře nejen se životním příběhem hlavní hrdinky, ale také s mnoha historickými reáliemi. Atmosféra dvorských intrik, neustálého špehování a falešného pozlátka v kontrastu s bídou a utrpením chudých lidí. Kniha mne rychle vtáhla do děje a nezklamala.

31.10.2016 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Knihu jsem četla ve škole a zanechala ve mně i po letech vzpomínku na to, jak kruté dokáže být prozření z chlapeckých ideálů při středu s nelidskou realitou války. Měl by si ji povinně přečíst každý, obzvlášt dnes, kdy známe (díky Bohu) válku jen z televize a ne vždy mají filmy potřebnou vypovídající (a odstrašující) hodnotu.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Prvně jsem tuhle knížku četla v 16ti a do Geralta jsem se úplně zamilovala, takže mě nejvíc zajímalo, jak to dopadne s ním a Yennefer. O mnoho let později jsem ji četla znovu a už mne zaujaly úplně jiné dějové linky. Myslím, že právě díky mnoha vrstvám příběhu si v něm každý může najít to své a dokáže překvapit i při opakovaném čtení.

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Knihu jsem četla v rámci povinné četby ve škole, a i když byla místy veselá, bylo mi z ní převážně smutno. Skvěle napsaná, rozhodně má smysl ji přečíst a nad mnoha věcmi se zamyslet.

30.10.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji jedním dechem a určitě ne naposled. Lehké a vtipné čtení, které příjemně odreaguje a zanechá milé pobavený pocit.

30.10.2016 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Moje nejoblíbenější z celé série, možná proto, že byla první a otevřela mi celý nový kouzelnický a mudlovský svět. I přes to, že jsem ji četla až v dospělosti, mám ji nejradši právě pro její pohádkový a nekomplikovaný děj, obzvlášť poslední díly byly pro mne moc násilné a ponuré.

30.10.2016 5 z 5

Příběh je originální a zajímavý, moc se mi líbily fotografie a jejich interpretace, ale řekla bych, že kniha nadchne hlavně náctileté čtenáře.

30.10.2016 3 z 5

Monty Pythonův Život Briana Monty Pythonův Život Briana Graham Chapman

Film mne tak nadchnul, že jsem si koupila knížku se scénářem. Při čtení jsem se výborně bavila, protože se mi v hlavě přehrávaly scény z filmu. Myslím, že bez jeho předchozí znalosti může být kniha hůře pochopitelná.

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Můj zaručený lék na špatnou náladu - vždy zabere a nedá se jím předávkovat. Kúru opakuji několikrát do roka a ve společnosti aristokratů z Kostky je mi vždy skvěle. Kdo nečetl, o hodně přichází.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knížku jsem četla už několikrát a pokaždé se směju nahlas. Perfektní pro odreagování, zlepšení nálady a zkrácení času. Měla jsem ji v porodnici a byla mi velice milou společnicí.

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Kniha je opravdu strhující. Mám moc ráda, když mám v průběhu děje několik teorií, kdo je tady ten největší padouch a během čtení Zmizelé jsem změnila svůj skálopevný názor hned několikrát. Závěr mne překvapil a o to více knihu oceňuji.

Kdo s ohněm zachází Kdo s ohněm zachází Pavel Hrdlička

Perfektní, stejně jako zbylé dva díly. Po přečtení první knihy jsem měla pocit, že už nemůže být lepší a vida, může! Rozhodně doporučuji, nezklame.

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Knihu jsem si půjčila v knihovně na doporučení a nezklamala. Přečetla jsem ji jedním dechem a začala shánět další díly. Kdo má rád historii, starou Prahu a detektivní zápletku bez hektolitrů krve, rozhodně nebude zklamán.

Žebrákova pomsta Žebrákova pomsta Pavel Hrdlička

Četla jsem všechny tři knihy z této série a jsem nadšená. Smysluplné detektivní zápletky bez zbytečných drastických detailů, barvité vylíčení historických souvislostí, které poučí, ale nenudí a trocha humoru na správných místech. Pokud bude další pokračování, nenechám si ho rozhodně ujít. Slovy Magistra Šebka: "To si, Podrychtářskej, piš!"

Stockholmský oktáv Stockholmský oktáv Karen Engelmann

Kniha se mi moc líbila a určitě ji doporučuji ke čtení. Vzhledem k detailně propracovanému ději je závěr až moc stručný, ale celkový dojem to rozhodně nekazí. Spíš jen zamrzí, že je tak rychle konec.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knihu jsem četla 3 dny v kuse během nemoci a udělala na mě hluboký dojem. I po letech si některé její části detailně pamatuji a přiznám se, že jsem si místy dojetím i pobrečela. Myslím, že je to typ knihy, která chce při čtení svůj klid a nehodí se na přerušované čtení třeba v MHD. Je dobé počítat s tím, že dokáže rozesmutnit a přivést k zamyšlení.

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Knihu právě s vypětím všech sil dočítám, protože mě zajímá, jak z té "slátaniny" autorka vybředne. Mám však obavu, že mne místo překvapivého závěru, čeká ještě mnoho ubíjejících cest tramvají (neboli tlamavajkou, jak by řekla Irma). Knížku jsem si zapůjčila v knihovně v oddělení "doporučujeme ", ale já bych spíše doporučila se jí vyhnout obloukem. Nejlepší je rozhodně obal.

30.10.2016 1 z 5