Jak se bude vaše dítě jmenovat?

Toto vydání je doplněno o více než 3000 jmen, obsahuje přes 14 000 českých i cizojazyčných podob jazykově ověřených jmen, která splňují podmínky pro zápis nejen do matričních dokladů. Téměř 11 000 jmen je také zpracováno slovníkově, tj. s uvedením jejich původu, významu, pravopisu, domáckých i cizojazyčných podob, současné obliby a kalendářních údajů. Vzhledem k aktuálním potřebám a tendencím byl doplněn také oddíl afrických a asijských jmen, která jsou členěna dle jazyka či oblasti jejich výskytu. Dosavadní úspěšná vydání této knihy, zabývající se široce pojatými jazykovými aspekty volby a užívání jmen jako důležité součásti lidského života, ukázala, že je tato kniha stále potřebná a užitečná. Skvěle poslouží nejen jako jazyková příručka pro úřední a matriční praxi, ale také široké veřejnosti zajímající se o výběr, zápis, překládání a všestranné užívání jmen....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65817/jak-se-bude-vase-dit-65817.jpg 4.731
Literatura česká, Literatura naučná, Rodina
Vydáno, Academia

Kniha Jak se bude vaše dítě jmenovat?

Renncha
16.11.2019

Skvělá, krásná a inspirující. Tolik hezkých jmen. Spokojenost maximální :)

Freedomova
23.12.2018

Tuhle knížku jsem si koupila, když jsme začali plánovat miminko a je naprosto skvělá.

Shashlick
14.07.2018

Kniha nemá za cíl vám radit, jaké jméno vybrat pro svého potomka podle postavení hvězd, numerologického významu a podobných nesmyslů.
Jedná se o věcný popis legálních možností určení jména (nejen novorozenců). Zároveň je to takový menší exkurz do historie vzniku jmen, hodně souvislostí pro mě bylo překvapením.
Samozřejmostí je seznam nejběžnějších jmen s jejich popisem. I my jsme díky této knize nakonec dospěli ke jménu pro našeho syna.

kap66
11.01.2018

Kniha nejen pro budoucí rodiče (musejí dodržet pravidlo, že jméno nelze vymyslet, ale už musí existovat), ale i jako studijní pomůcka. Zajímaly mě cizojazyčné podoby - a kolikrát mě překvapilo, která jména jsou vlastně stejná: Jana a Johana (to samozřejmě), ale s nimi i Ivana. Zdeněk = Denis.
Baví mě občas ji vzít do ruky a začíst se, aniž bych informaci nutně potřebovala. Je to zkrátka počtení pro radost.

Hebrey
05.12.2016

Knížku jsem objevila snad už po jejím prvním vydání a jako malá jsem si s oblibou a pravidelně půjčovala z knihovny. Díky ní jsem se začala o jména a jejich významy zajímat.

Margaretta
25.08.2013

Určitě zajímavá a inspirativní kniha. Dočetla jsem. Se zde spoustu nových věcí.

aychend
11.08.2011

Vynikající knížka, hodně často ji používám!